کد خبر : 77183
/ 11:03

هری‌پاترهای فوتبالی

وقتی صحبت از جادوگر در فوتبال می‌شود، ناخودآگاه فکرمان سمت علی کریمی می‌رود، اما در برنامه نود این هفته از استخدام جادوگران حرفه‌ای در فوتبال برای درآوردن نتیجه بازی صحبت شد، آن‌هم جادوگرانی با توانایی مشخص کردن قهرمان جام جهانی!

هری‌پاترهای فوتبالی

پرکلام- وقتی صحبت از جادوگر در فوتبال می‌شود، ناخودآگاه فکرمان سمت علی کریمی می‌رود، اما در برنامه نود این هفته از استخدام جادوگران حرفه‌ای در فوتبال برای درآوردن نتیجه بازی صحبت شد، آن‌هم جادوگرانی با توانایی مشخص کردن قهرمان جام جهانی! بازیکنان سابق تیم‌های سایپا و پاس نیز استفاده از جادوگر را تأیید و در این‌باره کلی خاطره بامزه تعریف کردند. در همین راستا:
- اگر از فردا زدید شبکه٣ و تعدادی جادوگر را سوار بر جاروی پرنده دیدید که یک توپ را تعقیب می‌کنند و «اَجی‌مجی، لاترجی» می‌گویند، تعجب نکنید؛ احتمالا دارید پخش مستقیم مسابقات لیگ برتر را تماشا می‌کنید.
- اگر مسئولان به‌جای روش‌های پرهزینه اشتغال‌زایی، کمی بیشتر روی آموزش جادوگران وقت می‌گذاشتند، الان اگر «جادوگر شهر اوز» نداشتیم، حداقل یک مدرسه پر از هری‌پاترهای فوتبالی داشتیم!
- پیشنهاد می‌کنیم مدیران ورزشی‌ای که پول زبان‌بسته را پای جادو و جمبل دود می‌کنند، چند تا از این دوستان را برای درآوردن پرونده‌های بدهی باشگاه‌ها‌‌یشان از فیفا استخدام کنند که کار در سطح بین‌المللی باشد.


من نبودم، دستم بود، تقصیر آستینم بود!
اگر از ما می‌پرسید، این ژاپنی‌ها از کره دیگری آمده‌اند؛ البته منظورمان از کره، جنوبی و شمالی‌اش نیست، کره فضایی! احتمالا آنجا هم حوصله همه را سر برده‌ و شور همه‌چیز را درآورده‌اند و ناگهان آسمان سوراخ شده است و این اعجوبه‌ها از آن به زمین پرتاب شده‌اند. فکرش را بکنید: «در ژاپن یک شرکت عذرخواهی تأسیس شده است که در ازای دریافت پول از مردم به‌جای آن‌ها از دیگران عذرخواهی می‌کند!» یعنی آن‌ها تمام حدنصاب‌های سوسول‌بازی را درنوردیده‌اند و جوری درخلاف جهت جریان آب شنا می‌کنند که حتی خود آب هم شاکی شده است و مسیر حرکتش را برعکس می‌کند. در همین راستا:
- کارمندان این شرکت باید بیمه عمر و شخص ثالت باشند، چون کاری که بابتش عذرخواهی می‌کنند، ممکن است آن‌قدر ناجور باشد که مجبور شوند نماینده شرکت را همان‌جا بشویند و از طناب آویزان کنند!
- به‌دلیل دولا شدن افراطی‌ای که در فرهنگ عذرخواهی ژاپنی‌هاست، کلا دیسک و صفحه کمر کارمندان، داغان می‌شود و باید گارانتی تعویض داشته باشد.
- بعید نیست خودکشی هم جزو خدماتV.I.P این شرکت باشد و با دریافت پول از مشتری، مسئولیت اشتباهات خیلی بزرگ را هم به‌عهده بگیرد و با شمشیر کار را خاتمه دهد.

همه‌چی آرومه، من چقدر خوشبختم
در آخرین پرده از نمایشنامه‌های سعودی، سعدحریری که یک هفته‌ای گم شده بود، خیلی شیک و مجلسی جلوی دوربین شبکه المستقبل قرار گرفت و با ناخن‌‌های بلند، درحالی‌که سعی می‌کرد تریپ «همه‌چی آرومه، من چقدر خوشبختم» را حفظ کند، نیم‌نگاهی به فردی که خارج از دوربین ایستاده بود، داشت و مدام آب می‌نوشید! در همین راستا، کارشناسان سرسره معتقدند:
- شخص خارج از دوربین، همان «علی» معروف در کنفرانس‌های مطبوعاتی امیر قلعه‌نویی خودمان است که با یک گوشه چشم، حریری را به‌صورت وایرلس هدایت کرده و متن سخنانش را به رشته تحریر درآورده است.
- یحتمل آبی که دوستان سعودی، سر حریری را در آن فرو می‌کرده‌اند تا کمی زیر آن قل‌قل کند و آمادگی روحی برای چنین مصاحبه‌ای را پیدا کند، کیفیت خوبی نداشته و او سعی کرده است آب معدنی سالم بخورد که بشوید و ببرد!
- از ملک‌سلمان تربیت چنین بچه‌ای با این ناخن‌های بلند، بعید است! چون به قول خودش: «ملک سلمان، من را مانند پسر خودش می‌داند.» باید سعی کند مشق‌هایش را خوب بنویسد که بابایی ناراحت نشود. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی