کد خبر : 77217
/ 11:09
مهدی‌نیا در واکنش به اجرای فاز یک مسیر ویژه خط 3 بی.آر.تی مطرح شد؛

لزوم اختصاص سهمی از معابر هسته مرکزی شهر به مسیر ویژه اتوبوسرانی

نهایتا هر نوع محدودیتی که در قالب طرح ترافیک، زوج و فرد پلاک خودروها و غیره برای تردد خودروهای شخصی در هسته مرکزی شهر و اطراف حرم مطهر ایجاد شود، نیازمند یک راهکار جایگزین است.

لزوم اختصاص سهمی از معابر هسته مرکزی شهر به مسیر ویژه اتوبوسرانی

رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد در واکنش به اجرای فاز یک مسیر ویژه خط 3 بی.آر.تی، گفت: ضرورت دارد سهمی از معابر هسته مرکزی شهر به مسیر ویژه اتوبوسرانی اختصاص یابد.
به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، محمدهادی مهدی‌نیا با بیان این مطلب، گفت: موثرترین و با صرفه‌ترین روش کاهش ترافیک، توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه خطوط بی.‌آر.تی است و شورای پنجم از احداث این خطوط حمایت می‌کند و اختصاص سهمی از معابر به خطوط اتوبوسرانی را ضرورت حمل و نقل در هسته مرکزی شهر می‌داند.
وی با بیان اینکه راه‌اندازی خطوط ویژه بی.آر.تی نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها است، افزود: ممکن است روند انجام کار و فراهم کردن زیرساخت‌ها تا به نتیجه رسیدن آن زمان ببرد، اما این موضوع نیازمند صبوری شهروندان و زائران است.
رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: قطعا نتایج ایجاد و بهره‌برداری از مسیر ویژه خطوط بی.‌آر.تی- آن هم در محدوده اطراف حرم مطهر رضوی که حجم انبوه خودروهای شخصی و عمومی را در آنجا شاهد هستیم- می‌تواند به افزایش بهره‌وری در استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و ترغیب مردم به استفاده از اتوبوس به عنوان یک سیستم کارآمد کمک کند.
مهدی‌نیا با اشاره به اجرای طرح‌هایی برای کاهش ترافیک و عدم موفقیت در این خصوص، ابراز کرد: نهایتا هر نوع محدودیتی که در قالب طرح ترافیک، زوج و فرد پلاک خودروها و غیره برای تردد خودروهای شخصی در هسته مرکزی شهر و اطراف حرم مطهر ایجاد شود، نیازمند یک راهکار جایگزین است.
وی ادامه داد: از طرف دیگر خطوط ریلی یا مترویی در اطراف حرم مطهر راه‌اندازی نشده و تاکید حمل و نقل عمومی بر استفاده از تاکسی و اتوبوس است. به همین دلیل ضرورت دارد سهم بیشتری از معابر هسته مرکزی شهر به اتوبوس‌ها اختصاص داده شود چراکه این نوع حمل و نقل کارآمدی و کارایی بیشتری در وضع کنونی دارد.  
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی