• خانه
  • خراسان رضوی
  • برای اولین بار در تاریخ مشهد، خودروهای برقی به کمک حمل و نقل عمومی می‌آیند
کد خبر : 77218
/ 11:16
ورود 12 خودروی برقی به مشهد برای سرویس‌دهی به زائران دهه آخر صفر؛

برای اولین بار در تاریخ مشهد، خودروهای برقی به کمک حمل و نقل عمومی می‌آیند

با توجه به اینکه توسعه حمل و نقل عمومی و استفاده از خودروهای برقی از تاکیدات ویژه شهردار مشهد مقدس است لذا توسعه این مهم به صورت جدی در این کلانشهر پیگیری خواهد شد.

برای اولین بار در تاریخ مشهد، خودروهای برقی به کمک حمل و نقل عمومی می‌آیند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از ورود و آغاز به کار 12 خودروی برقی برای سرویس‌دهی به زائران در مسیر ویژه حرم مطهر رضوی تا میدان توحید و بالعکس خبر داد.
به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید برکچی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: متاسفانه آلودگی هوا در هسته مرکزی شهر مشهد به واسطه تردد خودروهای شخصی یکی از معضلاتی است که باید با اجرای اقدامات ویژه کاهش پیدا کند.
وی افزود: در این راستا توسعه خطوط حمل و نقل عمومی یکی از راه‌های کاهش آلودگی هوا است لذا شهرداری مشهد یکی از اولویت‌های خود را در کنار ایجاد خطوط مترویی، توسعه مسیرهای ویژه دوچرخه، توسعه اتوبوس و خطوط بی.آر.تی است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در این راستا مسیر ویژه خط 3 بی.آر.تی از حرم مطهر رضوی تا میدان توحید در حال احداث است که فاز اول آن از حرم مطهر رضوی تا میدان شهدا انجام شده است.
برکچی گفت: از آنجایی که در روزهای پایانی ماه صفر شاهد افزایش حضور زائران در شهر مشهد هستیم لذا برای جابه‌جایی این زائران شب گذشته اولین محموله از خودروهای برقی وارد شهر مشهد شد.
وی تصریح کرد: در این راستا در مرحله اول 12 دستگاه خودروی برقی برای جابه‌جایی زائران در مسیر ویژه ایجاد شده از حرم مطهر رضوی تا میدان شهدا وارد شد که در روزهای پایانی ماه سفر به‌کارگیری می‌شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با توجه به اینکه توسعه حمل و نقل عمومی و استفاده از خودروهای برقی از تاکیدات ویژه شهردار مشهد مقدس است لذا توسعه این مهم به صورت جدی در این کلانشهر پیگیری خواهد شد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی