کد خبر : 77244
/ 16:26
سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد خبر داد

تقویت ناوگان حمل و نقلی در سازمان پایانه‌های مسافربری مشهد مقدس

سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: ناوگان تاکسیرانی، اتوبوس شهری، وانت‌بار و همچنین اتوبوس بین شهر در دهه پایانی صفر تقویت شده است.

تقویت ناوگان حمل و نقلی در سازمان پایانه‌های مسافربری مشهد مقدس

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ستاد خبری سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در ارتباط با ارائه خدمات به زائران پیاده امام رضا (ع) اظهار کرد: مهم‎ترین ویژگی حرکت زائران پیاده در گذشته معمولاً عدم وجود برنامه‎ریزی در حوزه‎های مختلف از جمله اسکان و حمل‌ونقل بود که در سال‎های گذشته با استفاده از روش‎هایی از جمله راه‎اندازی سایت ثبت‎نام نسبت به پیش‎بینی و برنامه‎ریزی در حوزه‎های تغذیه، اسکان و ... اقدامات مناسبی انجام شد.
وی افزود: در حوزه حمل‌ونقل با توجه به لزوم پیش‎بینی وسیله برگشت برای زائران پیاده، تلاش‎های غیرمتمرکزی صورت پذیرفته که می‎طلبد مسئولان دست‎اندرکار موضوع توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.
کابلی بیان کرد: تلاش سازمان پایانه‏های مسافربری شهرداری مشهد هم در حوزه زائران پیاده معطوف به بسترسازی و مهیا کردن امکانات این زائران و ارائه خدمات متنوع فرهنگی و اجرایی است؛ اقدامات سازمان در چهار حوزه اجرایی و خدمات، فرهنگی و اجتماعی، امنیتی و انتظامی و برنامه‏ریزی و آمار متمرکز شده است.
سرپرست سازان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد ادامه داد: هماهنگي براي تقويت ناوگان با بيش از 400 دستگاه تاكسي، 75 دستگاه اتوبوس واحد و بی.آر.تی برای تشرف زائران به حرم مطهر، 35 دستگاه وانت‌بار براي ارائه خدمات شبانه‎روزي در طول مدت براي استفاده زائران و مسافران، هماهنگی با اداره كل حمل‌ونقل جهت برنامه‎ریزی سرویس‎دهی به زائران و اعزام كاروان‎هاي دربستي، هماهنگي و برنامه‎ريزي در خصوص سرويس‌دهي اتوبوس‎هاي دربستي درون‎شهری با بخش خصوصی، پیش‎بینی و آماده‎سازی درب‎های خروجی اضطراری پایانه امام رضا (ع) و معراج، هماهنگی با نهادهای خدمت رسان مستقر در پایانه از قبیل کلانتری، آتش‎نشانی، هلال‏احمر و ... جهت ارائه خدمت مناسب با شرایط ویژه پایانه، جلب مشاركت‎هاي مردمي در خصوص برپایي ايستگاه‎هاي صلواتي و پذيرایی، توزیع بروشورهاي فرهنگی، هماهنگی با پلیس راهور جهت برقراری نظم و کنترل ترافیک، هماهنگي با پلیس‌راه در جهت همكاري در كاهش ترافيك داخل و اطراف پايانه و ... بخشی از اقدامات سازمان پایانه‎ها برای ارائه خدمات بهتر به زائران در ایام پایانی ماه صفر است.
وی در مورد فرهنگ میزبانی از زائران پیاده در مردم مشهد و شهرهای اطراف گفت: در این خصوص صحبت‎ها باید از حالت شعار خارج شود؛ در بحث اربعین در کشور عراق ما شاهد شور شیعیان در خصوص حادثه کربلا هستیم که بسیار گسترده است؛ در خصوص دهه آخر صفر چندین سال است که در حوزه‎های مختلف در خصوص فرهنگ رضوی اقدامات متنوعی انجام می‏شود که تا حدودی موفق بوده است با این حال گسستگی و نهادهای موازی بسیار زیادی که در این بحث وجود دارد که باعث شده بهره‎وری و راندمان 100 درصدی در این حوزه نداشته باشیم.
کابلی اضافه کرد: پیشنهاد مشخص این‌جانب پرهیز از موازی‎کاری در حوزه‎های مختلف و ایجاد سازمان متمرکز زائران و مسافران در این حوزه در شهرداری مشهد است که دستور مساعد جناب آقای شهردار در این خصوص اخذ شده است.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی