• خانه
  • یادداشت
  • شهری در شان امام گفت وگو
کد خبر : 77247
/ 11:49
محمدرضا حيدری

شهری در شان امام گفت وگو

«گفت‌وگو» مهم‌ترین فضیلت گم شده عصر ماست. گوهری که با علم به اهمیت آن در حل و فصل اختلافات، امام رضا(ع) بیش از هزار سال پیش پایه‌گذار نهضتش شد.

شهری در شان امام گفت وگو

محمدرضا حيدری، رييس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس
در فضایل و مناقب حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی رضا(ع) سخن و ویژگی، فراوان می‌توان بر شمرد؛ از احسان و نیکوکاری ایشان تا شهرت آن امام به عالم آل محمد(ص).
 حقیقت امر این است که نه نگارنده و نه این سطور توانایی بر شمردن حتی بخشی از مناقب آن امام رئوف را ندارد؛ اما باید بدانیم مشهد مقدس شهری است که بر گرد این امام همام شکل گرفته و رشد یافته است و بی‌شک تا ابد وام دار این امام بزرگوار بوده و خواهد بود.
در دنیای امروز که کلان‌شهرها با هویت برتر شهری یا آنچه که از آن با عنوان برند معتبر شهری یاد می‌شود شناخته می‌شوند، شهر مشهد نیز باید با توسل به ولی‌نعمت خود نماد و تبلور فضایل اخلاقی و علمی آن امام همام باشد.
به نظر می رسد در این میان «گفت‌وگو» مهم‌ترین فضیلت گم شده عصر ماست. گوهری که با علم به اهمیت آن در حل و فصل اختلافات، امام رضا(ع) بیش از هزار سال پیش پایه‌گذار نهضتش شد. کیمیایی که متاسفانه امروز فقدان آن بیش از هر زمان دیگر احساس می‌گردد.
در این میان توجه به این امر ضروری است که گفت‌وگو سطوح مختلف دارد و اهمیت آن از سطح خانواده تا سطح جهانی امری انکار ناشدنی است.
بر این اساس است که مشهد باید نماد گفت‌وگو در تمامی سطوح باشد. چرا که از طرفی جغرافیای ایران بر روی گسل تفاوت‌های قومی و نژادی قرار دارد و عنصر گفت‌وگو مهم‌ترین نیاز  این سرزمین است و از سوی دیگر در این فرصت باقی‌مانده از رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیاز است تا در برابر چهره خشن و ستیزه‌جویی که امروزه از اسلام به جهان نشان داده می‌شود با تأسی از این پیشوای بزرگ، مشهد را به کانون گفت‌وگو فِرَق اسلامی و ادیان الهی تبدیل کنیم؛ تا نشان دهیم پیروان راستین  آن امام رئوف هستیم.
خداوند همه ما را در به منصه ظهور رساندن این مهم یاری رساند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی