کد خبر : 77302
/ 22:12
دبیر ستاد برگزاری جشنواره فیلم رشد خبر داد:

آغاز جشنواره بین المللی فیلم رشد از ۳ آذرماه در مشهد

جشنواره بین المللی فیلم رشد از ۳ آذرماه در مشهد آغاز می شود.

آغاز جشنواره بین المللی فیلم رشد از ۳ آذرماه در مشهد

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، محمود شفق، دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و معاون پژوهش برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به برگزاری چهل و هفتمین دوره جشنواره رشد در سال ۲۰۱۷ که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده است، عنوان کرد: این اولین بار است که جشنواره بین المللی رشد با این گستردگی در شهری به غیر از تهران برگزار می‌شود.

شفق ضمن تشکر از اهالی رسانه بابت پوشش اخبار جشنواره رشد، تأکید کرد: از اهالی رسانه می‌خواهیم به این دوره از جشنواره رشد توجه بیشتری داشته باشند و اخبارش را پیگیری کنند چراکه رخدادی بین‌المللی است.

وی به برخی اقدامات مقدماتی برای برگزاری چهل و هفتمین دوره از جشنواره فیلم رشد اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسات متعدد با مسئولان وزارت آموزش و پرورش، مدیران استانی، حوزه هنری و انجمن‌های علمی و هنری فعال در حوزه فیلم، طراحی پوستر، شرح وظایف، تشکیل کمیته‌ها و برنامه‌ریزی برای اجرای هرچه بهتر چشنواره از جمله اقدامات انجام‌شده است.

دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد عنوان کرد: من این جشنواره را فرصتی برای استان می دانم که بتوانیم ظرفیت های استان را رشد بدهیم .این جشنواره بهترین بستر برای تولید محتوا است.

وی اظهار کرد: ۱۲۵۷ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیدکه در ۵ بخش بین المللی ایرانی،بین المللی خارجی،فرهنگیان، دانشجو معلمان و دانش آموزان برگزار می شود.

شفق افزود :آثار ارسالی شامل ۷۰۷ اثر بین المللی ایرانی، ۲۴۲ بین المللی خارجی، ۱۴۰ اثر فرهنگیان، ۳۲ اثر دانشجو معلمان و ۱۳۶ اثر دانش آموزان است.

دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد گفت: از ۱۲۵۷ اثر رسیده ۲۶۱ اثر به مرحله بعد راه یافته اند که دراین مرحله به لحاظ محتوایی بررسی می شوند ودر هر بخش سه نفر برگزیده خواهند شد.

وی اظهارکرد: این فیلم ها بصورت مستند،مستند علمی –آموزشی ، پویا نمایی،فیلم بلند و کوتاه می باشدو آثار رسیده مربوط به ۴۰ کشور است که اسپانیا ، فرانسه و آلمان از جمله آنهاست. 

وی بیان کرد: این جشنواره از سوم تا دهم آذر ماه امسال در مشهد برگزار می شود و فیلم های آن در ۱۸سالن نمایشی این شهر اکران می شود. 

دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد افزود: ۱۱۳ اثر از این تعداد فیلم ایرانی ، ۶۵ اثر خارجی، ۳۵ اثر دانش آموزی، ۴۱ اثر ویژه فرهنگیان و هفت اثر نیز مربوط به دانشجو معلمان می باشد.

 108219.jpg

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی