کد خبر : 77306
/ 09:55
اعظم مرادی، مدیر مرکز طراحی و مطالعات پروژه‌های شهری شهرداری مشهد مطرح کرد؛

ارائه طرح احداث 4 پارکینگ زیرسطحی و روسطحی در مشهد

به منظور رفع مشکل ترافیک و فراهم آوردن فضای پارک مناسب برای خودروها، معاونت شهرسازی و معماری با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد طرح احداث 4 پارکینگ زیرسطحی و روسطحی در این کلانشهر را تهیه و ارائه کرده است.

ارائه طرح احداث 4 پارکینگ زیرسطحی و روسطحی در مشهد

نیازسنجی‌هایي در خصوص معابر اولویت‌دار شهر به منظور ایجاد پارکینگ صورت گرفته است؛ با توجه به حجم بالای تردد در خیابان‌های بهار و وجود مراکز اداری و نظامی در این محدوده، پارکینگ زیرسطحی همت در خیابان بهار جنب تالار یگانه پیش‌بینی شده و مدت زمان اجرا 30 ماه در نظر گرفته شده است.
همچنین بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته ضلع غربی پارک ملت نیز نیازمند ایجاد پارکینگ است. به همین منظور طرح ایجاد پارکینگ زیرسطحی ضلع غربی پارک ملت نیز ارائه شده است.
در عین حال حجم بالای تقاضا و تردد در ضلع جنوبی پارک ملت و پایانه آزادی نیز ضرورت احداث پارکینگ و پایانه زیرسطحی آزادی را در ضلع جنوبی پارک مورد تاکید قرار می‎‌دهد که طرح‌های مربوطه در این خصوص نیز تدوین شده است.
با توجه به حجم بالای زائران و مسافرانی که در محدوده اطراف حرم مطهر تردد می‌کنند، ایجاد پارکینگی در مجاورت فرهنگسرای زیارت واقع در بولوار وحدت نیز ضروری است و طرحی به این منظور ارائه شده است.
ضرورت دارد برای ایجاد پارکینگ، بخش خصوصی وارد عمل شود.
در حال حاضر اسناد پارکینگ‌های یاد شده تهیه و طرح‌های لازم تدوین شده است تا با جلب موافقت‌های اصولی، جذب سرمایه‌گذار تسهیل شود.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی