کد خبر : 77335
/ 12:13
با وجود مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی برگرانی انواع نان ؛

قیمت نان تغییر نکرده است

موسوی-درحالی محسن بهرامی ارض‌اقدس،دبیرستاد تنظیم بازار از اعمال افزایش قیمت نان طبق برنامه از ابتدای آذرماه خبر داده‌است که علی غفوری مقدم،معاون بازرگانی داخلی صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اعلام کرد که قیمت نان در مشهد تغییر نکرده است

قیمت نان تغییر نکرده است

موسوی-درحالی محسن بهرامی ارض‌اقدس،دبیرستاد تنظیم بازار از اعمال افزایش قیمت نان طبق برنامه از ابتدای آذرماه خبر داده‌است که علی غفوری مقدم،معاون بازرگانی داخلی صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اعلام کرد که قیمت نان در مشهد تغییر نکرده است.
دبیر ستاد تنظیم بازار درباره تعیین قیمت نان گفت: قیمت آرد برای نانوایی‌های سنتی ۶۶۰ تومان سابق خواهد بود و برای نانوایی‌های صنعتی ۹۰۰ تومان است و افزایش قیمت نان تاثیری در قیمت آرد ندارد.
وی با بیان اینکه ٣/٢ درصد از هزینه سبد خانوار در کشور مربوط به نان است ،اظهارکرد: با در نظرگرفتن سهم این دو محصول در سبد خانوار می‌توان پیش‌بینی‌کرد افزایش یک درصدی هر یک چقدر در نهایت باعث افزایش هزینه‌ها در سبد خانوار می‌شود. البته باید توجه داشت که سهم نان در سبد خانوار در میان قشرهای مختلف، متفاوت است. وی معتقد است که دولت می‌تواند با برنامه اصلاح یارانه‌های نقدی، پرداختی در دهک‌های پایین جامعه را تقویت کند و از محل آزادسازی می‌توان پرداخت‌های جبرانی برای قشر مورد نظر داشت.
با این حال معاون بازرگانی داخلی صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در گفت‌وگو با شهرآرا گفت:به استناد مصوبه٣ آبان ٩۶کارگروه تنظیم بازار کشور،بررسی و تصمیم‌گیری درباره نرخ انواع نان یارانه‌ای دردستورکار کارگروه گندم،آرد و نان استان قرار دارد و پس از تصمیم‌گیری نهایی،اطلاع رسانی لازم از سوی دبیرخانه کارگروه صورت خواهد گرفت بنابراین هرگونه افزایش خودسرانه نرخ نان یارانه‌ای تخلف است و با متخلفان، برخورد قانونی لازم خواهدشد. علی غفوری مقدم افزود: روزگذشته جلسه‌ای درباره وضعیت تعیین نرخ نان تشکیل و مقرر شد تا بعد از بررسی میزان افزایش هزینه‌های پخت انواع نان قیمت‌های جدید مشخص شود.وی بیان کرد: براین اساس افزایش قیمت نان حتمی است اما میزان تغییر قیمت هنوز مشخص نشده‌است.وی با بیان اینکه برخی نانوایی‌ها درچند روز گذشته قیمت‌ها را بدون مجوز افزایش داده‌اند،گفت:با این نانوایی‌ها برخورد قانونی شده است. همچنین با هر نانوایی هم که بدون مجوز قیمت‌ها را افزایش دهد برخورد خواهد شد. وی درپاسخ به این سوال که آیا قیمت نان آزاد پز هم تغییر می‌کند،گفت: نرخ نان آزادپز از سوی نانواها تعیین می‌شود اما آن‌ها هم باید براساس قواعد در نظرگرفته شده قیمت‌ها را تعیین کنند از این رو اگر قیمت نان را خارج از ضوابط مشخص کنند با آن ها برخورد می‌شود.وی درباره میزان گرانی نان نیز تاکید کرد:قیمت نان باید حداکثر ١۵ درصد افزایش یابد.وی بیان کرد:در جلسه برگزار شده راهکارهای ارتقای کیفیت نان هم مورد بررسی قرارگرفت.
قیمت نان استانی تعیین می‌شود
دبیر اتاق اصناف مشهد نیز درباره افزایش قیمت نان گفت: هنوز میزان افزایش قیمت نان در مشهد مشخص نشده‌است از این رو به شهروندان همچنان با قیمت‌های گذشته تا زمان تصویب قیمت‌های جدید نان ارائه می شود.عبد ا... افشاری گفت : افزایش قیمت نان در مراکز استان‌ها ، با نظارت مسئولان استانی انجام می‌شود از این رو تعیین نرخ جدید نان در حوزه اختیارات استانی بوده و برفرض اگر شهرهای دیگر هم از اول آذر تغییر قیمت دهند این به منزله تغییر قیمت‌ها در مشهد نیست.افشاری همچنین تاکید کرد که با نانوایان متخلف برخورد خواهد شد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی