کد خبر : 77344
/ 11:31
شاخص کیفیت هوا به عدد ١٢٠ رسید

تداوم افزایش آلودگی هوای مشهد

طبق گزارش مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی، روز گذشته هوای مشهد با عدد شاخص ١٢٠ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

تداوم افزایش آلودگی هوای مشهد

موسوی- به‌گزارش شهرآرا، بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی، مقایسه آلاینده‌ها حکایت از این داشت که بر غلظت تمامی آلاینده‌ها نسبت به روز سه‌شنبه افزوده شده بود.
صبح روز گذشته کیفیت هوا در ایستگاه‌های چمن و حرم مطهر رضوی در وضعیت سالم و سایر ایستگاه‌های شهر در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و بیشترین بار آلودگی از ایستگاه خیام شمالی با عدد شاخص ١۴۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس
به ثبت رسید.
با توجه به پایداری شرایط هشدار، توصیه می‌شود افراد حساس شامل بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند؛ همچنین از شهروندان تقاضا می‌شود حتی‌المقدور از تردد با خودروهای شخصی در مناطق مرکزی و پرترافیک شهر خودداری کنند.
مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد درهمین‌رابطه، از برخورد با ٢۵٠ خودروی سنگین دیزلی دودزا طی هفته گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه یکی از علل آلودگی هوا، تردد خودروهای شخصی در
شهر است.
وی ادامه داد: از ابتدای آبان، شاخص کیفیت هوا، ۳ روز ناسالم برای همه گروه‌های حساس، ۱۷ روز ناسالم برای گروه‌های حساس، ۸ روز سالم و تنها ۲ روز پاک بوده است.محمد پذیرا با بیان اینکه خودروهای دودزا نقش پررنگی در افزایش آلودگی هوا دارند، افزود: اکنون ۵ گشت کنترل آلاینده‌های زیست‌محیطی در نقاط مختلف شهر فعال است و با خودروهای دودزا برخورد می‌کنند.
مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: طی هفته گذشته با ٢۵٠ خودروی سنگین دیزلی که دودزا بودند برخورد شد؛ علاوه‌بر‌این خودروهای سبک دودزا نیز از سوی گشت‌های کنترل آلاینده‌های زیست‌محیطی اعمال قانون شدند.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی