کد خبر : 77347
/ 11:39
مدیر طرح انتقال پادگان‌ها خبر داد

انتقال پادگان ارتش، درانتظار مصوبه شورای شهرسازی

گام‌های عملی برای انتقال پادگان لشکر٧٧ از سال٨٨ برداشته شد و تابه‌امروز بخش عمده‌ای از یگان‌های ارتش انتقال یافته است. در قسمت جنوبی پادگان برخی از گذشت معابر بازگشایی شده است، اما هنوز بعداز بیش از ٨ سال، این پادگان به‌ویژه بخش شمالی آن از مشهد خارج نشده است؛ اقدامی که در صورت انجام آن، بخش مهمی از مشکلات ترافیکی هسته مرکزی شهرحل می‌شود.

انتقال پادگان ارتش، درانتظار مصوبه شورای شهرسازی

زُهیر موسوی- مدیر طرح انتقال پادگان‌های شهرداری مشهد درخصوص آخرین اقدامات انجام‌شده برای انتقال پادگان لشکر٧٧ بیان کرد: پادگان ارتش با عبور از بزرگ‌راه کلانتری به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که بخش شمالی بزرگ‌راه در محدوده خیابان عدل خمینی و بخش جنوبی بزرگ‌راه در میدان تیر سابق ارتش
واقع شده است.
سعید جنتی افزود: بخش جنوب پادگان ارتش دارای تأییدیه کمیسیون ماده۵ استان است، اما مجوز شورای عالی شهرسازی و معماری را دریافت نکرده است؛ البته بخش شمالی پادگان هیچ کدام از دو مجوز را ندارد.
وی افزود: شورای شهرسازی و معماری کشور ایراداتی به طرح انتقال پادگان لشکر٧٧ دارد، اما نمایندگان ارتش درحال رفع و پیگیری آن هستند تا درنهایت این مجوز صادر شود.
مدیر طرح انتقال پادگان‌ها شهرداری مشهد درباره اینکه بعد از دریافت مجوز چه مقدار اجرای پروژه و بازگشایی معابر زمان خواهد برد، گفت: مجوزهای قانونی در ارتش به‌صورت سلسله‌مراتبی دریافت می‌شود؛ به‌همین‌دلیل، اجرای کار زمان‌بر است.
وی افزود: بعد از دریافت مجوز کمیسیون ماده۵ و شورای عالی شهرسازی برای تغییرکاربری پادگان، به‌دلیل اینکه مالک اصلی زمین، ارتش است، باید تصمیمات داخلی بین ارتش و شهرداری مشهد گرفته شود.
جنتی با اشاره به بررسی طرح تغییرکاربری بخش شمالی پادگان ارتش در کمیسیون ماده۵ بیان کرد: در این ارتباط ده‌ها جلسه برگزار شد و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد مقدس با جدیت پیگیر آن است؛ اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.
وی گفت: امروز تجهیزات نظامی در پادگان لشکر٧٧ وجود ندارد یا صبحگاه نظامی در آن برگزار نمی‌شود، لذا می‌توان اعلام کرد که ۶٠درصد از کل تجهیزات از پادگان خارج شده، اما بخش اداری و پشتیبانی همچنان در پادگان
مستقر است.
مدیر طرح انتقال پادگان‌ها شهرداری مشهد بیان کرد: انتقال پادگان‌ها کار زمان‌بری است، اما شهردار مشهد مقدس نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارد و طی دو ماه اخیر، چند جلسه دراین‌زمینه برگزار شده است. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی