کد خبر : 77360
/ 08:24
با حضور زنان و مردان بسیجی در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد برگزارشد؛

جشن پیروزی مقاومت

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: ایستادگی و مقاومت رمز نهایی پیروزی‌های جبهه حق مقابل استکبار است.

جشن پیروزی مقاومت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه امام رضا(ع)، سردار یعقوب‌علی نظری در اجتماع عظیم بسیجیان مشهد با عنوان «جشن بزرگ پیروزی جبهه مقاومت» که در ورزشگاه امام‌رضا(ع) برگزار شد بیان کرد: همراه شدن ماه ربیع با پیروزی‌های جبهه مقاومت را تبریک عرض می‌کنم. امسال مفتخر هستیم که هفته بسیج را در شرایطی پاس می‌داریم که انقلاب اسلامی با پیروزی‌های گسترده‌ای همراه است.وی افزود: این انقلاب به واسطه بسیجیان شاهد توفیقات بزرگ در نفوذ افکار و اندیشه انقلابی در میان ملل اسلامی و مستضعف است و مهم‌ترین پیروزی انقلاب نیز همین است. اندیشه انقلاب اسلامی امروز با استقبال زیادی روبه‌رو شده ‌است و براساس این اندیشه، امروز شاهد حضور گسترده جوانان در مبارزه با استکبار هستیم.فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: یک پیوستگی میان این جوامع و مردم انقلابی در مقابل توطئه‌های گسترده استکبار جهانی و دنیای ظلم و کفر مشاهده می‌شود و این اتحاد و این جبهه‌ای که از مقاومت اسلامی در نقاط مختلف دنیا به وجود آمده است را به فال نیک می‌گیریم و ثمرات آن را شاهد هستیم.
سردار نظری با اشاره به اینکه استکبار جهانی می‌خواست در مقابل جبهه اسلامی ایادی خود را تربیت کند اظهار کرد: آن‌ها خواستند عناصری را مقابل این حرکت جوانان انقلاب اسلامی قرار دهند اما پوزه استکبار به خاک مالیده شد.
وی افزود: آن‌ها توفیقات اندکی به دست آوردند. البته استکبار با فریب و نیرنگ و تزیین‌های خود ممکن است توفیقات اولیه را به دست آورد اما در نهایت، پیروزی از آن جبهه حق است و امروز شاهدیم داعش به زباله‌دان تاریخ پیوسته است.
 
افتتاح ۵٠٠ پروژه محرومیت‌زدایی
مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی نیز گفت: ۵٠٠ پروژه محرومیت زدایی از سوی جهادگران بدون اعتبارات دولتی و با همت جهادی و کمک‌های خیران از ابتدای سال ٩۶ صورت گرفته است.محمد روحانی افزود: در موضوع بهداشت و درمان، مفتخریم که بیش از ٣٨ هزار ویزیت رایگان توسط پزشکان و متخصصان در روستا و در میان محرومان انجام شده است.رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی در راستای محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی اظهار کرد: سرفصل اقدامات بسیج سازندگی اردوهای جهادی است و افتخار داریم که فعالیت‌های ویژه‌ای دراین‌باره انجام داده‌ایم که در رسانه‌ها نیز منعکس شده است.وی افزود: دانش‌آموزان بسیجی ١٢١ مدرسه استان را مرمت و بازسازی کرده‌اند. همچنین در بخش حاشیه شهر مشهد، درباره سبد پوشاک، تغذیه و جهیزیه و مرمت مساجد و منازل معسران اقداماتی صورت گرفته است.وی با اشاره به خدمت‌رسانی بسیجیان در مناطق زلزله‌زده در استان و کرمانشاه و همچنین امدادرسانی به مردم در سیل و حوادث اخیر بیان کرد: شش روستا تحویل بسیج سازندگی استان شده و مقرر شده است خانه‌هایی که کمتر آسیب دیده‌اند مرمت شوند تا مردم در آن‌ها ساکن شوند.
روحانی افزود: برخی سازه‌ها ناپایدارند و برخی دیگر قابل احیا و مرمت. لذا در فصل زمستان اقدام بازسازی باید تسریع شود و هر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌چه‌سریع‌تر دستور رهبر معظم انقلاب مبنی‌‌بر سامان‌دهی اوضاع زلزله‌زدگان را محقق کنیم.
وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی مانند صنایع تبدیلی، کارگاه‌های صنایع خانگی و برنامه‌های متنوع دیگر در شهرستان‌های استان گفت: همایش بزرگ تقدیر از جهادگران و فعالان اقتصاد مقاومتی به این علت که آن‌ها در مناطق زلزله‌زده حضور داشتند لغو شده است.
 
٢٠٠ برنامه فرهنگی
مسئول بسیج فرهنگیان خراسان‌ رضوی نیز گفت: حدود ٢٠٠ برنامه در سطح استان نظیر برگزاری مسابقه فوتسال، فوتبال و سایر مسابقات را با محوریت هفته بسیج به انجام می‌رسانیم. همچنین سازمان بسیج فرهنگیان استان خراسان‌ رضوی مسابقات کتابخانه مجازی برگزار خواهد کرد.
حسین نظیف افزود: برگزاری برنامه‌های آموزشی سرگروه صالحین در این هفته و برپایی همایشی در دبیرستان شاهد واقع در بولوار فلاحی از سایر برنامه‌های در حال اجرا به دست سازمان بسیج فرهنگیان استان خراسان‌ رضوی است.
وی بیان کرد: از شاخصه‌های اصلی برنامه‌‍‌ریزی در سال٩۶ موضوع کمیت، کیفیت و گرایش بیشتر به کیفیت است. حلقه مفقوده ارتباط بین اقشار به‌ویژه ارتباط اقشار بسیج با مساجد وجود داشت که در این راستا، امسال ٣٠ درصد از برنامه‌های بسیج فرهنگیان مسجدمحور شدند؛ یعنی قرار بر این است که اقشار با همکاری یکدیگر در بستر مسجد به ارائه خدمت بپردازند.
_____________________________

یادداشت

بسیجیان ولایی، سلحشور و بصیر استان خراسان رضوی

خداوند متعال را شکرگزاریم که در عصر انقلاب اسلامی، تحت زعامت ولی فقیه زمان، حضرت آیت‌ا...العظمی امام‌خامنه‌ای (دامت برکاته)، شاهد پیروزی‌های پی‌درپی و مستمر جبهه انقلاب اسلامی در مقابل استکبار جهانی هستیم و این مهم جز با جان‌فشانی سربازان ولایت و حضور بسیجیان و آحاد مردم در صحنه امکان‌پذیر نمی باشد .
گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد تشکیل شجره طیبه بسیج در حالی برگزار می‌شود که شاهد شکست مفتضحانه شجره خبیثه موسوم به «داعش» هستیم. ضمن عرض تبریک، از همه عزیزان بسیجی که در برنامه‌های مختلف در اقصانقاط استان مشارکت دارند، به‌ویژه بسیجیان مشهدالرضا که در تجمع و مراسم شکرگزاری شکوه استقامت حضور پیدا کرده‌اند، و همه مسئولان و دستگاه‌های مرتبت به ویژه آستان قدس رضوی، صداوسیما و عموم رسانه‌ها صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم.
فرمانده سپاه استان خراسان رضوی
سرتیپ دوم پاسدار یعقوب علی نظری

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی