• خانه
  • یادداشت
  • یاد باد آن روزگاران یاد باد
کد خبر : 77439
/ 10:22
رمضانعلی فیضی/ رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد

یاد باد آن روزگاران یاد باد

یاد باد آن روزگاران یاد باد

هفته بسیج یاد‌آور تصمیم و فرمان تاریخی امام راحل‌(ره) در ۳۸ سال پیش است که بر اساس آن، نهالی طیبه و مردمی در ساختار سیاسی، نظامی، فرهنگی و مشارکت مردمی ایران اسلامی شکل گرفت که هم گذر زمان و هم تاریخ معاصر و سلسله رخدادهای چهار دهه گذشته نشان داد که امام بزرگوار طلایی‌ترین فرمان را صادر فرمودند.
بسیج، آن نهال بر‌آمده از اندیشه الهی و اسلامی امام، با لبیک‌ مردم شریف ایران و مشارکت بی‌نظیر مردم کشورمان، به‌سرعت بدل به درختی تنومند و کارا گردید و سرزمین و مردم ایران عزیز را از مخاطرات بسیاری در سپهر نظام سیاسی و امنیتی بین‌الملل به‌سلامت عبور داد. بسیج جایگاهی ملکوتی است، مکانی برای درس چگونه زیستن انسان‌ها، جایگاه عشق و صفا و صمیمت و -در یک کلام- شهید جبهه‌ها و قهرمان یا مظلوم پشت جبهه‌هاست.
امام راحل نیز بسیج را این‌گونه به تصویر کشیده و فرموده اند: «شما آیینه مجسم مظلومیت‌ها و رشادت‌های این ملت بزرگ در صحنه نبرد و تاریخ مصور انقلابید. شما فرزندان دفاع مقدس و پرچم‌داران عزت مسلمین و سیر حوادث این کشورید.»
بر این اساس، ضمن گرامیداشت بسیج و جایگاه آن در کشور، به خود می‌بالم که در سنین نوجوانی و مقارن سال‌های دفاع مقدس، با رزمندگان و بسیجیان و هم‌رزمان شهید و بسیجی‌ام، روزگارانی را زیستم و تمرین و مشق از‌خود‌گذشتگی و سربازی مردم شریف ایران اسلامی را تجربه و زندگی کردم.
یاد باد آن روزگاران، یاد باد!
دلم برای دوستان شهیدم تنگ شده است.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی