کد خبر : 77534
/ 10:28
شهردار مشهد مقدس در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه کتاب خبر داد:

تلاش مدیریت شهری برای افزایش راسته بازارهای کتاب

شهردار مشهد مقدس از تلاش این مجموعه برای توسعه و افزایش راسته بازارهای کتاب در این شهر خبر داد.

تلاش مدیریت شهری برای افزایش راسته بازارهای کتاب

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مهندس تقی‌زاده خامسی در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام که در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، با اشاره به نقش تاثیرگذار کتاب و کتاب‌خوانی در رشد و تعالی انسان‌ها اظهارداشت: با وجود تحول عظیم در دنیای دیجیتال، هنوز این فضا نتوانسته که جای رسانه های مکتوب را بگیرد و این موضوع نشان‌دهنده جایگاه رسانه‌هایی همچون کتاب و مطبوعات است.
وی با بیان اینکه راه اندازی یک نمایشگاه دائمی کتاب نیز از جمله برنامه هایی است که مدیریت شهری در دستور کار خود دارد، تصریح کرد: این مجموعه نیز می‌تواند گام مهمی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشد.
شهردار مشهد مقدس با اشاره به برنامه ای که جهان برای حرکت به سمت الکترونیکی شدن کتاب ها تا سال 2020 دارد، متذکرشد: خود بنده با توجه به این که طرفدار الکترونیکی شدن هستم هیچ‌وقت از خواندن و مطالعه کتاب و روزنامه روی تلفن همراه و تبلت لذت نمی برم و امروز با دیدن جمعیت حاضر در نمایشگاه و بیش از یک هزار ناشر شرکت کننده در آن به این موضوع می توان پی برد.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس آخرین آمارهای فروش کتاب‌ها در سال جاری میلادی به طور مثال فروش کتاب دیجیتال «دختری در قطار» هاوکینگس ۱۷رصد کاهش و کتاب‌های مکتوب چهار درصد افزایش داشته است.
تقی‌زاده خامسی خاطرنشان کرد: این موضوع نشان‌دهنده آن است که هنوز کتاب مکتوب جای خود را در سبد خرید خانواده‌ها دارد.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی