کد خبر : 77539
/ 12:27

کار ما لایک کردن است!

مرکز آمار ایران گفته است: «به‌‌طور تقریبی نیمی از جامعه ایران با وجود داشتن توانایی، کار نمی‌کنند.» نظر شما در این زمینه چیست؟

کار ما لایک کردن است!

آریا بی‌ریا- مرکز آمار ایران گفته است: «به‌‌طور تقریبی نیمی از جامعه ایران با وجود داشتن توانایی، کار نمی‌کنند.» نظر شما در این زمینه چیست؟
الف. باید از این‌گونه افراد تشکر کنیم که به نفع جویندگان کار انصراف داده‌اند. همین‌طوری‌اش هم که نیمی بی‌خیال کار کردن شده‌اند، کار پیدا نمی‌شود؛ فکرش را بکنید اگر آن‌ها هم می‌خواستند دنبال کار بگردند، آن‌موقع چه می‌شد.
ب. روزنامه «شهروند» این خبر را منتشر کرده و تیتر زده است: «نیمی از مردم ایران حال کار کردن ندارند»، بازهم تاکید می‌کنیم که این دسته از افراد حالش را دارند کار کنند، منتها ازآنجاکه انسان‌های ازخودگذشته‌ای هستند، به نفع جویندگان کار انصراف داده‌اند.
ج. از طرف یکی از همان افرادی که از کار کردن انصراف داده است، باید بهتان بگویم که ما هم کار خودمان را داریم که شاید به‌اشتباه از نظر شما کار محسوب نشود. قدیمی‌ها گفته‌اند: «برو کار می‌کن، مگو چیست کار»، ما هم صبح تا شب داریم توی اینستاگرام و تلگرام کار می‌کنیم، لایک می‌زنیم و پست می‌گذاریم.

____________________________________

بغ‌بغو کردن مرغ‌های دریایی

باتوجه‌به اینکه امیر تتلو در آخرین پستش نوشت: «من عاشق این شهر بودم، اما خداحافظ تهران، خداحافظ ایران»، کدام گزینه صحیح است؟
الف. شاید رفته است تا به پرندگان دیگر کشورها «بغ‌بغو» کردن یاد بدهد. ایشان چندوقتی در صفحه اینستاگرامش سعی کرد به پرندگان داخلی این مهارت را آموزش بدهد، اما متاسفانه ازآنجا‌که پرندگان کشور در اینستاگرام عضو نیستند، این فرهنگ‌سازی‌های ایشان اصلا جواب نداد! تا چند وقت دیگر خواهیم دید که مرغ‌های دریایی خارجی و کلاغ‌های آن‌ ور آبی بغ‌بغو می‌کنند.
ب. باتوجه‌به اینکه باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال و هیچ تیم دسته یک و دویی و... حتی تیم‌هایی در سطح محلات هم توانمندی‌های وی را در فوتبال درک نکردند، این فوتبالیست به آن‌طرف آب‌ها رفت و تا چند وقت دیگر و زمانی‌ که تلویزیون را برای مشاهده فوتبال زنده رئال و بارسلونا روشن می‌کنیم، خواهیم دید که تتلو در ترکیب اصلی تیم رئال جای گرفته است و آن‌موقع است که باشگاه‌های فوتبال ما تازه متوجه می‌شوند که چه ورزشکار خوبی را از دست داده‌اند.
ج. زیاد ناراحت نباشید، گویا رفتنش تکذیب شده است.

____________________________________

عصبانی نیستیم

مؤسسه گالوپ۲۰۱۷ در یک گزارش سالانه، اعلام کرد که مردم ایران، عراق و سودان‌جنوبی به‌ترتیب عصبانی‌ترین مردم جهانند. نظر شما در این‌باره چیست؟
الف. هر کس می‌گوید ما عصبانی هستیم، [...] و [...] است.
ب. ازآنجاکه بیشتر مردم بعد از واریز شدن حقوقشان و در روزهای ابتدایی ماه، شادتر هستند و هرچه به‌سمت انتهای ماه می‌رویم، میزان عصبانیت‌ها بیشتر می‌شود، پیشنهاد می‌شود حقوق افراد را تقسیم بر سه کنند و هر ١٠روز یک‌بار برایشان واریز کنند تا شاهد کمتر شدن عصبانیت‌ها باشیم.
ج. واقعا با این‌همه اتفاق جالبی که هر روز می‌‌بینیم و می‌شنویم، چرا باید عصبانی باشیم؟ از حرکت عجیب سرمربی تایلندیِ تیم کبدی در گرگان گرفته تا تشکر عجیب سردار آزمون از مجری زن مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی و...

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی