کد خبر : 77545
/ 19:57
بولوار جانباز جنوبی پارکینگ مجتمع‌های تجاری و اداره‌های مختلف شده است؛

مرگ حقوق شهروندی در «میلاد»

کمبود پارکینگ در مجتمع‌های تجاری و اداری یکی از معضلاتی است که به مشکلات و گره‌های ترافیکی شهر دامن می‌زند.

مرگ حقوق شهروندی در «میلاد»

به گزارش شهرآرا آنلاین ، کمبود پارکینگ در مجتمع‌های تجاری و اداری یکی از معضلاتی است که به مشکلات و گره‌های ترافیکی شهر دامن می‌زند. نبود جای پارک در جانباز جنوبی با توجه به وجود چند مجتمع‌ تجاری، پروژه در حال احداث مشهدمال و همچنین اداره‌های فراوانی مانند چاپخانه آستان‌قدس رضوی، شرکت نفت، شرکت گاز و دفتر همراه اول که اغلب با کمبود فضای پارک خودرو برای کارکنان و کارمندانشان مواجه هستند، این روزها تبدیل به یک معضل شهری شده که گلایه اهالی این محدوده به‌ویژه ساکنان خیابان‌های میلاد، بنفشه و اقاقیا را به‌دنبال داشته است. در گزارش پیش‌رو به بررسی وضعیت پارک خودرو در این نقطه از شهر پرداخته‌ایم.

 

ازدحام پارک ماشین‌ها به کوچه‌های فرعی رسیده است

قدیمی‌های جانباز جنوبی روزگاری را که محله‌شان زیر چتر شاخ‌و‌برگ درختان فراوان و باغ‌های میوه‌ بود، هنوز به خاطر دارند؛ این روزها اما دیگر نه از نسیم پیچیده در شاخه‌های توت و اقاقی خبری هست و نه از شکوه برگ‌ریزان فصل پاییز اثری مانده؛ اینجا تا چشم کار می‌کند، قامت سخت و سیمانی برج‌های تجاری و ساختمان اداره‌های مختلف پیش نظر می‌نشیند که آسمانِ محله را نیز در قفس خود گرفتار کرده است؛ این سطر را بگذارید کنار این توضیح که مراجعه‌کنندگان به این اداره‌ها و مجتمع‌های تجاری به‌دلیل کمبود ظرفیت پارک در این بناها، ناچار هستند خودروی خود را در گوشه‌ای از خیابان پارک کنند، آن‌چنان‌که ازدحام پارکِ این ماشین‌ها به کوچه‌های فرعی و حتی درِ منازل ساکنان این محدوده نیز رسیده است. علاوه‌بر‌این، وجود چند مدرسه دولتی و غیر‌انتفاعی در خیابان‌های بنفشه و اقاقیا باعث شده تا در ساعات تعطیلی مدارس و اتمام کار اداره‌ها، اهالی در کنار تحمل شلوغی و ازدحام جمعیت با ترافیک کلافه‌کننده‌ای روبه‌رو شوند که باز شدنِ کلاف سر درگمش دقیقه‌ها طول می‌کشد.

 

اکثر اداره‌ها حتی برای خودروی کارکنان خودشان هم جای پارک ندارند

ملیحه فیوضات، یکی از اهالی خیابان میلاد درباره مشکل پارک خودروها توضیح می‌دهد: طبق قانون یک سوم بنای مجتمع‌های تجاری و اداری باید به پارکینگ اختصاص پیدا کند اما متأسفانه دراین محدوده اکثر اداره‌ها حتی برای خودروی کارکنان خودشان هم جای پارک ندارند. اغلب مجتمع‌های تجاری مانند پروما و هایپرمی در میلاد شمالی، پارکینگ دارند ولی تعداد مراجعه‌کنندگان به این مجتمع‌ها آن‌قدر زیاد است که فضای در نظر گرفته شده برای پارک خودرو، جواب‌گوی متقاضیان نیست؛ همین امر هم سبب می‌شود که ما از ابتدای صبح تا انتهای شب با سیل خودروهایی روبه‌رو شویم که در کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف پارک شده است.

 

108510.jpg

 

جای تاکسی‌ها را هم قصب کرده‌اند

یکی از رانندگان تاکسی خطی در حاشیه بلوار میلادِ جنوبی هم با تأیید بر نبود جای پارک خودرو در این خیابان می‌گوید: کارمندان اداره‌های مختلفی که در این نقطه شهر وجود دارند، برای اینکه خودشان را به‌موقع به محل کارشان برسانند، جای پارک ما تاکسی‌رانان را هم قصب می‌کنند؛ این مسئله بسیار اتفاق افتاده و ما ناچار شده‌‌ایم، دقیقه‌ها و حتی ساعت‌ها منتظر بمانیم تا صاحب خودروی مورد نظر بیاید و ماشینش را بردارد.

 

پارک با فاصله چند صد متری از اداره

به گفته یکی دیگر از اهالی خیابان بنفشه، نبود جای پارک باعث شده تا کارمندان، کسبه ساختمان‌های تجاری مختلف و کارمندان اداره‌های واقع در خیام تا میدان جانباز نیز خودروهایشان را با فاصله‌ای چند صد متری در خیابان‌های بنفشه و اقاقیا پارک کنند. ریخته‌گر توضیح می‌دهد: حاشیه چهارراه خیام به جانباز را که خودروهای کارکنان پروژه مشهد‌مال پر می‌کنند، کارمندان اداره‌ها، کسبه و خریدارانی که به مجتمع‌های تجاری این نقطه مراجعه می‌کنند، ناچار می‌شوند ماشینشان را در خیابان‌های اقاقیا، بنفشه و ابن سینا پارک کنند.

 

108509.jpg

 

تردد خودروهای سنگین راه را سد می‌کند

وی ادامه می‌دهد: علاوه بر این خودروهای سنگینی که برای ساخت پروژه‌های تجاری، مدام در حال تردد در این نقطه هستند، نصف خیابان را اشغال کرده، باعث بسته‌شدن خیابان و در نتیجه ایجاد گره ترافیکی می‌شوند. خودم چند‌بار دیده‌ام که کامیون‌های هجده‌چرخ برای خارج‌شدن از این محدوده وارد فرعی‌های باریکی مانند خیابان اقاقیا شده‌اند؛ این در حالی‌است که این پروژه که کلنگ آن در سال۱۳۹۰ به زمین خورد و قرار بوده طی ۵سال به اتمام برسد، ساخت‌و‌سازش به سال ششم کشیده شده ولی هنوز تکمیل نشده است.

 

ماشین‌ها محله را قُرق کرده‌اند

شکوهی، یکی از کسبه خیابان میلاد نیز چنین عنوان می‌کند: با اینکه برای باز کردن مغازه هر‌روز صبح زود از منزل خارج می‌شوم اما تا به اینجا می‌رسم، ماشین‌ها محله را قُرق کرده‌اند. برای همین ناچارم، ماشینم را چند کوچه بالاتر پارک کرده و این مسیر را پیاده گز کنم.

جدا از این مسئله هر روز دقیقه‌های بسیاری از وقتم صرف پیدا‌کردن جای پارک مناسب می‌شود.

 

اهالی هم رعایت نمی‌کنند

وقتی سر گفت‌وگو درباره مشکل نبود پارکینگ را با فرناز کریمی که یکی از ۶۰ساله‌های محله میلاد است باز می‌کنیم، نظر متفاوت‌تری نسبت به دیگران دارد. او درباره مشکل مطرح‌شده چنین می‌گوید: صحبت‌های اهالی درباره تصرف حاشیه خیابان برای پارک خودرو توسط کارکنان اداره‌های مختلف، مجتمع‌های تجاری و پروژه مشهد‌مال درست است اما همه این مشکلات به آن‌ها معطوف نمی‌شود و اهالی هم این وضعیت را تشدید می‌کنند.

 

108508.jpg

 

خانواده‌ها، ماشین اضافه‌شان را در خیابان پارک می‌کنند

وی توضیح می‌دهد: همه آپارتمان‌های این محدوده دارای پارکینگ هستند و برای هر خانواده جای پارک یک خودرو تعریف شده است. ولی کم نیستند خانواده‌هایی که دو خودرو و حتی بیشتر دارند. این خانواده‌ها ماشین اضافه‌شان را در خیابان پارک می‌کنند. علاوه بر این تعدادی از همسایه‌ها خودروشان را تا شب‌هنگام که برای استراحت به منزل می‌روند، در خیابان می‌گذارند، چون حوصله ندارند برای تردد چندباره‌شان در طول روز، ماشین را از پارکینگ خارج کنند. همین می‌شود که خیابان‌های فرعی لبریز از خودروهای مختلف است، در صورتی‌که پارکینگ‌ اکثر منازل خالی است.

 

از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید

کریمی ادامه می‌دهد: اگر اهالی ماشین‌هایشان را در پارکینگ منازلشان پارک کرده و برای پیمودن مسافت‌های کوتاه از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند یا برای خرید روزانه از مجتمع‌های تجاری که در چند قدمی ما قرار دارند، ماشینشان را از پارکینگ خارج نکنند، این مشکل کمی برطرف شده و این همه به نبود جای پارک خودرو در این محلات دامن زده نمی‌شود.

 

تنها یک پارکینگ در خیام

راحله صنعتی هم با اشاره به نبود پارکینگ عمومی در این محدوده، چنین عنوان می‌کند: یک پارکینگ عمومی در خیام وجود دارد که فاصله‌اش با اینجا خیلی زیاد است. علاوه بر این دو پارکینگ مجتمع‌ پروما و هایپرمی در این اطراف وجود دارد که کفاف مراجعه‌کنندگانش را هم نمی‌دهد چه برسد به بقیه.

وی ادامه می‌دهد: پارکینگ هایپرمی به شکل زیر‌زمینی و مارپیچ ساخته شده و برخی بانوان از جمله خود من به‌سختی می‌توانیم به آن وارد یا از آن خارج شویم. لذا ناچاریم حتی وقتی به این مجتمع تجاری مراجعه می‌کنیم، ماشین را در حاشیه خیابان پارک کنیم.

حسن شریفی یکی دیگر از اهالی نیز درباره ساخت پارکینگ در این محدوده می‌گوید: ساخت یک پارکینگ عمومی از ضرورت‌های این نقطه شهر است، چندین‌بار هم این موضوع را در نشست‌های مردمی با شهردار منطقه مطرح کرده‌ایم اما متأسفانه به‌دلیل بالا‌بودن قیمت زمین در این نقطه شهر و به صرفه‌نبودن آن برای شهرداری یا دیگر ارگان‌ها و ادارات این مهم تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

 

108507.jpg

 

پاسخ مسئول/ مدیر روابط‌عمومی سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری مشهد، پاسخ می‌دهد

با یکی از مالکان برای ساخت پارکینگ در حال مذاکره هستیم 

مدیر روابط‌عمومی سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری مشهد درباره ساخت پارکینگ عمومی در این محدوده چنین پاسخ می‌دهد: درحال‌حاضر مجتمع‌های تجاری نظیر پاژ، هایپرمی و پروما ظرفیتی در حدود دو هزار جای پارک را تأمین کرده‌اند که متأسفانه به‌صورت کامل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. مجید بخت‌آزما درباره نبود جای پارک برای اداره‌های مختلف و پروژه مشهدمال در این قسمت شهر نیز چنین توضیح می‌دهد: شهرداری سه قطعه زمین را در این محدوده شناسایی کرده بود که متأسفانه مالکان دو قطعه از این زمین‌ها با تغییر کاربری شروع به ساخت‌و‌ساز کرده‌اند و در حال حاضر تنها یک قطعه زمین باقی مانده است که شهرداری در حال مذاکره با مالک آن برای تملک زمین و ساخت پارکینگ است.وی ادامه می‌دهد: امیدواریم این امر هر چه زودتر محقق و مشکل اهالی این محدوده برطرف شود.

 

خبرنگار: هما سعادتمند

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی