کد خبر : 77589
/ 09:24

اوضاع شیر بی‌شیر مدارس

یکی از جاهایی که اوضاع در آنجا نه‌تنها شیر تو شیر نیست، بلکه شیر بی‌شیر است، مدارس استان است

اوضاع شیر بی‌شیر مدارس

مهدی محمدی- یکی از جاهایی که اوضاع در آنجا نه‌تنها شیر تو شیر نیست، بلکه شیر بی‌شیر است، مدارس استان است. در همین‌زمینه معاون پشتیبانی آموزش‌وپرورش خراسان‌رضوی در گفت‌و‌گو با شهرآرا گفت: «توزیع شیر باید از اول آذر انجام می‌شد، ولی به‌خاطر تأمین نشدن اعتبار برای پرداخت بدهی ١٢میلیاردی به کارخانجات شیر، به تعویق افتاده است.»
کارشناسان «سرسره» به‌محض شنیدن این خبر، لیوان آبی را که دستشان بود، زمین گذاشتند و به‌خاطر اهمیت موضوع، پشت یک میز مستطیل‌شکل، میزگرد تشکیل دادند و راهکاری را پیشنهاد کردند:
حالا که آموزش‌وپرورش نتوانسته است بدهی خود به کارخانجات شیر را پرداخت کند، می‌تواند با کارخانجات چیپس قرارداد ببندد. گفته شود خوردن چیپس به‌خصوص برای کودکان، مضر است ولی وقتی شما مقدار هوای موجود در چیپس را درنظر بگیرید، می‌بینید که ٩٠درصد آن، اکسیژن خالص و فقط ١٠درصد آن، برگه چیپس است که باتوجه‌به مقوله آلودگی هوا، فایده آن برای دانش‌آموزان، بسیار بیشتر از ضرر آن است.
همچنین می‌توانیم تصویر ریه سالمی‌ را که هوای تازه(چیپس) مصرف کرده است، درکنار تصویر ریه‌ای که از کیسه هوای چیپس، هوای تازه به آن نرسیده است، روی بسته‌های چیپس منتشر کنیم تا دانش‌آموزان به مصرف بیشتر آن ترغیب شوند.

_______________________________

اتصالی در مسکن مهر

یک مهندس ناظر به شهرآرا گفت: «ایراد در اتصالات آهن، یکی از مشکلات مسکن مهر کرمانشاه بود که سبب ریزش ساختمان‌ها شد که این مشکل در برخی مسکن‌های مهر گلبهار و قرقی هم وجود دارد.»
در این زمینه باید چند نکته را یادآوری کنیم:
اول اینکه وقتی ما مردم از ایراد در اتصالاتِ حلبی به نام ماشین «پ» نمی‌ترسیم، ایراد در اتصال دو تا تیرآهن هم اصلا به ما برنمی‌خورد.
دوم اینکه ایراد در اتصالات مسکن مهر، سبب می‌شود که خرابی‌های زلزله بیشتر شود و ما بتوانیم در زمان پسازلزله درمقایسه‌با غرب‌کشور، سلبریتی‌های بیشتری را جذب مناطق زلزله‌زده استانمان کنیم و آن‌ها را از نزدیک ببینیم؛ البته این احتمال هم وجود دارد که نتوانیم آ‌ن‌ها را از نزدیک ببینیم، چون روحمان در آسمان است و فاصله دوری با سلبریتی‌ها داریم.
سوم اینکه به‌جای اینکه فقط از مسکن مهر و گسل‌های بی‌مهر انتقاد کنیم، می‌توانیم یک سر تا بازار برویم و چادرمسافرتی تهیه کنیم. چادرهای مسافرتی، هم نسبت‌به دیوارهای مسکن مهر گرما و سرمای کمتری را از خود عبور می‌دهند، هم اینکه رنگ‌بندی دارند و شما می‌توانید رنگ نمای محل سکونت خودتان را انتخاب کنید. تازه ارزان‌تر هم هستند.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی