کد خبر : 77625
/ 10:33

به ابر بدهکاران چیکار دارید؟

یکی از روزنامه‌ها تیتر زده‌ است که یکی از نمایندگان فراکسیون امید می‌خواهد به وعده خودش عمل کند و به همین دلیل قصد دارد هویت ابربدهکاران بانک سرمایه را افشا کند.

به ابر بدهکاران چیکار دارید؟

ارژنگ حاتمی- یکی از روزنامه‌ها تیتر زده‌ است که یکی از نمایندگان فراکسیون امید می‌خواهد به وعده خودش عمل کند و به همین دلیل قصد دارد هویت ابربدهکاران بانک سرمایه را افشا کند. در همین زمینه وظیفه خودمان دانستیم تا نکاتی را با آقای «صادقی» درمیان بگذاریم.
یک- آقای صادقی! به ابر بدهکاران چیکار دارید؟ خوب است بقیه هم به ابر شما کار داشته باشند؟ بالاخره این‌طوری است دیگر، یک نفر ابر دارد، یکی قطره دارد، یکی همان قطره را هم ندارد. یکی ابرش باران‌زاست و یکی هم ابرش به هیچ دردی نمی‌خورد. برخی مواقع هم کشورهای دوروبر، ابرهایمان را بارور می‌کنند و نمی‌گذارند این ابرها به کشور ما بیاید و برخی مواقع هم طرف، ابر ما را برمی‌دارد و با خودش به کانادا می‌برد تا بر سر سلندیون ببارد که یاد و خاطره تایتانیک برایش زنده شود.
دو- چرا با آبروی ابربدهکاران بازی می‌کنید؟ طرف ابربدهکار است، برای خودش شخصیت دارد. نشان به آن نشان که اگر به بانکی برود، همه جلویش خم و راست می‌شوند. از این بدهکاران کوچک نیست که آخرِ خلافشان، پرداخت نکردن دو قسط
وام مسکن باشد و نیاز باشد خانه‌شان را برای فروش به مناقصه بگذاریم و بر درش پلاکارد بچسبانیم.
سه- اصلا چرا باید وعده این‌طوری باشد؟ از وعده‌های فانتزی‌تری استفاده کنید و آخرش هم اگر محقق نشد، یک شوخی لوس بکنید و هرهر بخندید؛ مثلا بگویید نفت را سر سفره‌تان می‌آورم و بعد که محقق نشد، در ابتدا بگویید این حرف را نزده‌اید یا اینکه بگویید نفت بو می‌داد و اگر آن را سر سفره‌تان می‌آوردیم، اذیت می‌شدید. به همین راحتی!

___________________________________

کافو پیجو به‌جای کاپاچینو‎

مهدی محمدی- بعد از اینکه روی دیوار توالت‌های عمومی، جایی برای پست و کامنت گذاشتن ناسزاگویان باقی نماند، آن‌ها نمی‌دانستند از پتانسیل نهفته خودشان کجا استفاده کنند. دچار حس پوچی و بیهودگی شده بودند تااینکه پدیده‌ای به نام اینترنت وارد زندگی‌شان شد.
آن‌ها از کیلوبایت کیلوبایت اینترنت حداکثر استفاده را کردند تا مبادا در رونمایی از دشنام‌های خود دچار مشکل شوند.
اگر تا قبل از گسترش فضای مجازی فقط داوران و بازیکنان داخل استادیوم شاهد دروگوهرافشانی آن‌ها بودند، به لطف اینترنت، حالا داور استرالیایی و بازیکن بارسلونایی هم شاهد افاضات(!) آن‌ها بودند و در آخرین مورد هم کافو که در طول عمر فوتبالی خودش، نهایتا خط حمله سه چهارنفره دیده بود، یک خط حمله چندهزار نفری را در پیج خود مشاهده کرد.
مثل اینکه ما باید به‌جای اینکه نگران هم‌گروه‌های خودمان یعنی پرتغال و اسپانیا باشیم، باید نگران هم‌میهنانی باشیم که فازشان ١٨٠درجه با امثال تختی و پوریای ولی فرق می‌کند. کاش آن‌ها بدانند که این مثل شکست فوتبالی نیست که چیزی از ارز‌ش‌های ما کم ‌نکند.

108619.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی