کد خبر : 77655
/ 21:41
مدیر مسئول روزنامه شهرآرا، در نشست «نقش رسانه‌ها در تعاملات بین‌المللی پایتخت فرهنگی جهان اسلام»:

سال جدید را با ویژه‌نامه‌هایی برای زائر شروع می‌کنیم

عنوان «پایتخت فرهنگی جهان اسلام» از باب همجواری با امام‌رضا(ع) نصیب مشهد شده است. امام معصومی که شخصیت اجتماعی او با تعامل و گفتگو گره خورده است.

سال جدید را با ویژه‌نامه‌هایی برای زائر شروع می‌کنیم

خبرنگار: لیلا کوچک‌زاده

به گزارش شهرآرا آنلاین ، مدیر مسئول روزنامه شهرآرا، در نشست «نقش رسانه‌ها در تعاملات بین‌المللی پایتخت فرهنگی جهان اسلام» گفت: عنوان «پایتخت فرهنگی جهان اسلام» از باب همجواری با امام‌رضا(ع) نصیب مشهد شده است. امام معصومی که شخصیت اجتماعی او با تعامل و گفتگو گره خورده است. نقش رسانه نیز، برقراری تعامل و گفتگو و بیان نظرهای مختلف است. 

مجید خرمی افزود: خلأ بزرگ جهان اسلام، برقرار نکردن ارتباط و گفتگوست. مجموعه‌های تندرو مانند داعش محصول همین تعامل‌نداشتن‌هاست؛ درحالی‌که می‌بینم امام رضا(ع)، در زمان ولیعهدی خود، عنصر گفتگو را با جنگ و مجادله جایگزین می‌کند. نقش رسانه در پایتخت فرهنگی جهان اسلامی نیز باید اینگونه باشد. 

او ادامه داد: صحیح نیست هر روز بگوییم مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است اما در رفتارهای اجتماعی تغییری ندهیم. در این بین، رسانه می‌تواند با ایجاد هنجارها و تغییر آداب و رسوم غلط، در تغییر رفتارهای اجتماعی تأثیرگذار باشد. 

 

زائران خارجی سفیران ما در کشوهای خود

مدیر مسئول روزنامه شهرآرا از راه‌اندازی ۴صفحه زبان خارجی ویژه زائر در سال جدید خبر داد و گفت: در شهر مشهد، سهم زائر خارجی زیاد است و آن‌ها بعد از هر سفر به مشهد، می‌توانند سفیران ما در کشورهای خود باشند. در این بین ما به عنوان رسانه باید در حوزه فرهنگی برای زائران محتوا تولید کنیم. همچنین می‌توانیم بزرگان ادب را از کشورهای دیگر دعوت کنیم و با برقراری ارتباط، نقش مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نشان دهیم.

 

تقویت گردشگری هنر در مشهد

او درباره تقویت حوزه گردشگری در مشهد از طریق رسانه نیز گفت: بخش مهمی از حضور زائر در مشهد، زیارت است. البته بخشی نیز تفریحی است که بخش عمده‌ای از آن نیز می‌تواند به مباحث هنری مربوط شود. 

مدیر مسئول روزنامه شهرآرا با بیان اینکه باید در مشهد، برای زائر و گردشگر برنامه تعریف کرد، گفت: نخستین دلیل حضور زائران در مشهد، زیارت مضجع شریف امام رضا(ع) است. در کنار آن نیز می‌توان با معرفی فردوسی بزرگ که زبان فارسی وامدار اوست، بیش از پیش فردوسی را به گردشگران معرفی کنیم. 

برپایی بازارچه های هنری در راستای گردشگری هنر، از لحاظ فرهنگی و اقتصادی بسیار پرمخاطب خواهد بود و رسانه‌ها می‌توانند این ظرفیت‌ها را به زائران معرفی کنند. 

خرمی، توسعه گردشگری را موجب دلگرمی مردم مشهد دانست و گفت: اگر نتوانیم در مشهد از حضور گردشگران و زائران بهره‌برداری اقتصادی کنیم، برای مردم دلخوشی به وجود نیاورده‌ایم. 

 

مدعی هستیم که روزنامه مردم مشهدیم

خرمی از برقراری ارتباط با گروه‌های هنری مختلف با روزنامه شهرآرا خبر داد و گفت: ما مدعی هستیم که روزنامه مردم مشهد هستیم و در این راستا به‌دنبال تعامل و همکاری با انجمن‌های هنری مشهد و در معرفی آن‌ها تمام توان خود را به کار می‌گیریم. چون ادعا داریم که روزنامه مردم مشهد هستیم. 

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی