• خانه
  • خراسان رضوی
  • رونمایی از مستند «رویای خلافت» در اختتامیه هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس
کد خبر : 77686
/ 21:41

رونمایی از مستند «رویای خلافت» در اختتامیه هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس

مراسم اختتامیه هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در حالی برگزار شد که علاوه بر رونمایی از مستند «رویای خلافت»، خادمان کتاب نیز تقدیر شدند.

رونمایی از مستند «رویای خلافت» در اختتامیه هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از فارس، عصر امروز مراسم اختتامیه هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در حالی با حضور مسئولان ملی و استانی در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد که علاوه بر رونمایی از مستند «رویای خلافت»، خادمان کتاب نیز تقدیر شدند.

مستند «رویای خلافت» در حالی توسط سید مجتبی خیام‌الحسینی کارگردانی شده که به آزادسازی موصل پرداخته است، با حضور محمد رضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران، نجاتی مدیرکل بنیاد حفظ ارزش‌ها و دفاع مقدس خراسان رضوی، سیدسعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و یوسف امینی معاون فرهنگی اداره کل ارشاد این استان، خادمان کتاب نیز در این مراسم تقدیر شدند.

 

سردار نقدی: کتاب‌های دفاع مقدس را در اختیار مردم دنیا قرار دهیم

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه استقامت تنها شرط پیروزی بر صهیونیسم است، گفت: هشت سال دفاع مقدس ما بزرگترین دانشگاه برای جهان اسلام و آزادی‌خواهان جهان است.

سردار محمد رضا نقدی امشب در مراسم اختتامیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دفاع مقدس در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: امسال در هشتمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس کار بزرگی صورت گرفت به طوری که ۶ هزار عنوان کتاب جدید با ۷۰ ناشر حضور یافتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در بحث مطالعه و کتاب نسبت به آنچه که باید باشیم بسیار عقب هستیم، افزود: برای اینکه در این زمینه رشد داشته باشیم باید با جدیت بیشتری به این موضوع بپردازیم. 

نقدی اظهار کرد: اسلام در زمینه مطالعه کتاب نه تنها کم نگذاشته است بلکه بالاترین جایگاه را در این زمینه دارد، چراکه اسلام از همان ابتدا با خواندن شروع می‌شود و مکتب ما مکتب خواندن است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به مطالعه و همچنین دست‌نوشته‌های رهبری برای کتاب‌های دفاع مقدس اظهار کرد: در دنیا تنها نظامی هستیم که مبنای رهبری‌اش علم است.

نقدی با بیان اینکه سطح توقع ما این است که حداقل در جایگاه متوسط جهان در خصوص مطالعه کتاب باشیم اظهار کرد: ۲۰ کشور جهان بخش اعظمی از بازار نشر را در اختیار دارند و متاسفانه ما جزو آنها نیستیم که این موضوع مناسب کشور ما نیست.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: طی تحقیقات انجام‌شده بحث عادت‌دادن کودکان و نوجوانان به کتابخوانی بهترین روش برای ترویج کتابخوانی در جامعه است.

نقدی با بیان اینکه سال گذشته تقریبا تمام فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر را دیده‌ام، اظهار کرد: اکثر شخصیت‌های داستانی سیگار می‌کشند. چرا به جای سیگار کتاب در دست شخصیت‌های سینمایی نیست؟.

وی با اشاره به ارسال پیام‌های تبلیغاتی برای افراد جامعه گفت: چرا به جای این نوع پیام‌های تبلیغاتی یک پیام تبلیغاتی برای مطالعه کتاب و تخفیفات در این زمینه منتشر نمی‌شود؟ بنابراین ناشران باید این موضوع را از مسئولان مطالبه کنند.

نقدی در رابطه با وعده مقام معظم رهبر به پیروزی مسلمانان در شکست‌دادن صهیونیسم بیان کرد: قطعا فلسطین آزاد و دشمن شکست می‌خورد.

وی ادامه داد: اما طبق گفته خداوند در سوره یونس زمانی ما به این پیروزی دست خواهیم یافت که از جاهلان پیروی نکنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استقامت را راه حل پیروزی بر صهیونیسم دانست و ابراز کرد: هشت سال دفاع مقدس ما بزرگترین دانشگاه برای جهان اسلام و آزادی‌خواهان جهان است.

وی افزود: شاگردانی که در مکتب دفاع مقدس ما در سوریه یمن و غیره تحصیل‌کردند و با کتاب‌ها و قهرمانان ما آشنا شده‌اند با الگوگرفتن از دفاع مقدس توانستند در مقابل ظلم ایستادگی کنند.

نقدی ابراز کرد: باید کتاب‌های دفاع مقدس را بیشتر نشر و آنها را در اختیار مردم دنیا و کشور قرار دهیم تا روزی شاهد پیروزی مستضعفین بر مستکبرین باشیم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی