کد خبر : 77690
/ 08:56
جلوه‌ای خاص از وحدت اسلامی در شهر به نمایش گذاشته شد

اکران ۶٢ بیلبورد به مناسبت میلاد پیامبر (ص)

مقارن با سالروز میلاد خجسته پیامبر مهربانی و رحمت، حضرت محمد مصطفی(ص)، مشهد، همپای سایر نقاط کشور، لباس شادی و سرور به تن کرد و با آذین‌بندی زیبای کوچه‌ها و خیابان‌‌ها، موجی از طراوت را به کام زائران و مجاورانی چشاند که از راه‌های دور و نزدیک برای تهنیت و شادباش به ساحت پسر پیامبر(ص) به حرم مطهر رضوی مشرف شده بودند.

اکران ۶٢ بیلبورد به مناسبت میلاد پیامبر (ص)

  شهرداری مشهد نیز دوشادوش مردم، با آذین‌بندی مناسب مناطق شهری، جلوه‌ای ویژه از شادی بصری را در شهر بهشت به نمایش گذاشت. از جمله مهم ترین تفاوت های اقدامات هنری امسال نسبت به سال های گذشته، پرداختن به موضوعات اخلاقی و سیره رفتاری نبی مکرم اسلام(ص) در این آثار بود که مورد توجه شهروندان نیز قرار گرفت. در همین زمینه، سرپرست سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا، درباره ویژه‌برنامه‌های جشن میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع) در مشهد گفت: تمام ظرفیت‌ سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری برای برگزاری هرچه‌بهتر این جشن‌ها به کار گرفته شد و ١٠ طرح نیز به این مناسبت در رول‌آپ و بیل‌بوردهای سطح شهر اکران گردید. حسین نخعی‌ شریف با اشاره به اینکه در این زمینه شش طرح در اکران بیل‌بوردها و چهار طرح برای رول‌آپ‌ها به کار گرفته شد بیان کرد: در واقع، در سطح شهر، ١٠٠ رول‌آپ و ۶٢ بیل‌بورد به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) اکران شد. به گفته سرپرست سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد مقدس، از دیگر برنامه‌های اجراشده می‌توان به جشن بزرگ وحدت و جشنی که برای کمک به زلزله‌زدگان با فروش پیراهن هادی نوروزی برگزار شد اشاره کرد.
وی گفت: روز سه‌شنبه نیز جشن قرآنی وحدت بین اهالی قرآنی اهل‌سنت و اهل‌تشیع مشهد با حضور ١۵٠ قاری برجسته مشهدی برگزار شد.
وی اضافه کرد: همچنین، در شام ولادت نبی مکرم اسلام(ص)، با پیام شهردار مشهد، ١٠ نقطه از شهر رأس ساعت ٨ شب نورافشانی شد.
نخعی‌ شریف اظهار کرد: در تمام مناطق سطح شهر نیز طی شب‌های گذشته جشن‌های محلی و منطقه‌ای برگزار شد که تا روز جمعه، این برنامه‌ها ادامه دارد و به طور کلی، ٣٠ جشن در مناطق برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: مسابقات دو‌و‌میدانی و برنامه راهپیمایی نیز در نظر گرفته شده است که یک مسابقه آن جمعه گذشته در منطقه٣ مشهد برگزار شد. مسابقه بعدی جمعه آینده در‌ منطقه‌ای دیگر اجرا می‌شود.وی با اشاره به آذین‌بندی‌های صورت‌گرفته در سطح شهر با پارچه‌های رنگی، درباره تفاوت برنامه‌های سال جاری در مقایسه با گذشته تصریح کرد: از جمله تفاوت برنامه‌های امسال این بود که جشن بزرگ هفته «وحدت» برگزار شد اما سال‌ها بود که چنین مراسمی اجرا نشده بود.
نخعی‌ شریف گفت: امسال از تمام ظرفیت بیل‌بوردهای سازمان برای اکران استفاده شد در حالی که در گذشته تنها بخشی از ظرفیت بیل‌بوردها به این امر اختصاص می‌یافت. وی با بیان اینکه جشن قرآنی نیز برای اولین‌بار برگزار شد اضافه کرد: همچنین با نام‌گذاری جشن «پیامبر رحمت» در هفته «وحدت»، برنامه‌ها انجام شد و احادیث و پیام‌هایی که در این هفته اکران شد نیز بر مفهوم رحمت، دوستی و مهربانی تأکید داشت، یعنی موضوعاتی که جزو فرهنگ شهروندی است و امروزه نیاز است که بیشتر مطرح شود.

سعیده آل‌ابراهیم 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی