کد خبر : 77710
/ 12:24
در پی اجرای سه عملیات ضربتی در مشهد به دست آمد

کشف ٣١٧ کیلوتریاک از مردان سیاه

در حالی تیم‌های اداره عملیات ویژه ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی از یک باند چهارنفره قاچاق مواد مخدر در مشهد ٣١٧ کیلو تریاک و هروئین کشف کردند که میزان کشفیات مواد افیونی در مشهد طی ٩ماه گذشته به هفت هزار و ۶٠٠ کیلو گرم رسیده است

کشف ٣١٧ کیلوتریاک از مردان سیاه

به گزارش شهرآرا، ماجرای انهدام این باند قاچاق مواد مخدر از آنجا شروع شد که طبق رصد‌های اطلاعاتی منابع خبری پلیس، اخباری به دست آمد که نشان می‌داد افرادی با راه‌اندازی یک باند چهار‌‌نفره، درصدد قاچاق مواد افیونی از مرز افغانستان به استان خراسان‌ رضوی هستند.
با به دست آمدن این اطلاعات، گزارشی کامل از آن در اختیار قاضی مهدی خدابخشی، جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد، قرار گرفت و این پرونده پس از تکمیل تحقیقات، برای مراحل اجرایی و عملیاتی، بر عهده تیم‌های اداره عملیات ویژه ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان‌ رضوی گذاشته شد.
 
ردگیری متهمان در جاده
تیم تحقیقاتی این پرونده در مرحله اول بررسی‌‌هایشان به شناسایی متهمان پرداختند و طولی نکشید که مخفیگاه آنان در مشهد شناسایی شد و تحت کنترل قرار گرفت. بررسی‌های مأموران ادامه داشت تا اینکه خبری جدید از سوی منابع اطلاعاتی پلیس به دست آمد که نشان می‌داد طرف قرار اعضای این باند افیونی با محموله در یکی از شهرهای مرزی سیستان‌وبلوچستان مخفی شده است و متهمان درصدد تدارک رفتن به محل، و تحویل محموله مورد‌نظر هستند.
از جایی که این سوداگران مرگ نمی‌دانستند چشمان همیشه‌بیدار مردان قانون همه حرکاتشان را لحظه‌به‌لحظه رصد می‌کند، خودروهای سواری خود را تجهیز کردند و راهی استان سیستان‌‌وبلوچستان شدند. متهمان پس از مراجعه به یکی از شهرستان‌های این استان، محموله سیاه خود را تحویل گرفتند و راهی خراسان‌ رضوی شدند.
تیم بررسی‌کننده که می‌خواست عوامل بیشتری از این باند افیونی را شناسایی و دستگیر کند، متهمان را تا شهر مشهد زیر نظر گرفت اما در راه، این سوداگران مرگ، که با سه خودرو بودند، مسیرشان را تغییر دادند و هرکدام به سویی رفتند.
اولین خودرو حامل محموله مواد‌ افیونی به سمت چناران به راه افتاد و دیگر خودرو به منطقه قاسم‌آباد مشهد و خودرو سوم نیز به خانه‌ای مسکونی در آزادشهر مشهد مراجعه کرد. تیم‌های بررسی‌کننده که بیم آن داشتند متهمان تحت تعقیب از چنگشان فرار کنند، پس از کسب تکلیف از قاضی خدابخشی، بلافاصله در سه عملیات هم‌زمان، وارد عمل شدند و این قاچاقچیان را زمین‌گیر کردند.
 
پاتک به سوداگران مرگ
مأموران اداره عملیات ویژه در اقدامی غافل‌گیرانه، یکی از اعضای این باند قاچاق مواد‌ مخدر را که با یک دستگاه پراید حامل محموله افیونی در مسیر مشهد-‌چناران در حرکت بود متوقف کردند. با متوقف شدن این سواری، بلافاصله راننده آن، که مردی جوان بود، دستگیر شد و خودرو وی مورد بازرسی قرار گرفت. از این خودرو ١٠٢ کیلو ماد‌ه مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد.
مرحله دیگر این عملیات در خیابان قاسم‌آباد مشهد اجرا شد که یک دستگاه خودرو سواری پراید متوقف و راننده آن، که عضو دوم این باند قاچاق مواد افیونی بود، زمین‌گیر شد. ضابطان قضایی در بازرسی از این سواری پراید نیز ١٠٢ کیلو و ٨٠٠ گرم تریاک کشف و ضبط کردند که به طرزی ماهرانه‌ در صندوق عقب جاسازی شده بود.
مرحله پایانی این عملیات در منطقه آزادشهر مشهد اجرا شد و مأموران با تعقیب دو عضو دیگر این باند، که سوار بر یک دستگاه خودرو پژو۴٠۵ بودند، به محل دپوی باقی‌مانده محموله مخدر موردنظر رسیدند.
متهمان که نمی‌دانستند محل اختفایشان لو رفته است، مشغول انتقال بار افیونی خود به این خانه مسکونی شدند که تیم‌های عملیاتی پلیس مبارزه با مواد‌ مخدر سر رسیدند این دو مرد جوان را دستگیر کردند.
مأموران در این عملیات، با بررسی کامل خودرو پژو و مخفیگاه متهمان، ١٠٢‌ کیلو و ۴٠٠ گرم تریاک و ١٠ کیلو و ۵٠٠ گرم هروئین کشف کردند و به اقدامات مجرمانه این باند مرگ پایان دادند.

٩ ماهی که گذشت
جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده به خبرنگار شهرآرا گفت: بر‌اساس تحقیقات صورت‌گرفته از سوی منابع خبری پلیس، مشخص شد چهار مرد جوان در مشهد اقدام به راه‌اندازی یک باند بزرگ قاچاق مواد‌ مخدر کرده‌اند که با انتقال مواد افیونی به مشهد، آن‌ها را در محل اختفایشان در منطقه آزادشهر دپو و پس از آن، محموله مورد نظر را به شهرهای دیگر خراسان‌ رضوی منتقل می‌کنند.
قاضی مهدی خدابخشی افزود: با دسترسی به این سرنخ‌های مهم، بلافاصله دستورات لازم برای بررسی دقیق پرونده صادر شد و تیم‌های اداره عملیات ویژه مبارزه با مواد‌ مخدر با هدایت سرهنگ صفدری، رئیس پلیس ستاد مبارزه با مواد‌ مخدر خراسان‌ رضوی، وارد عمل شدند و در سه عملیات هم‌زمان و منسجم، به فعالیت‌های افیونی این باند قاچاق مواد‌ مخدر پایان دادند.
وی تصریح کرد: دستورهای لازم برای شناسایی دیگر عوامل دست‌اندر‌کار این باند صادر شده است و تیم‌های پلیس مبارزه با مواد‌ مخدر درصدد شناسایی آنان هستند. این سوداگران مرگ نیز به‌زودی دستگیر می‌شوند و به سزای عملشان خواهند رسید. لذا در حال حاضر، چهار متهم دستگیر‌شده پس از تکمیل تحقیقات اولیه، راهی زندان می‌شوند و بررسی‌های پلیسی از آنان ادامه دارد.
قاضی خدابخشی در ادامه به میزان کشفیات مواد‌ مخدر امسال در سطح خراسان‌ رضوی اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ١٩ تن انواع مواد‌ مخدر شامل تریاک، هروئین، حشیش، شیشه و کریستال در سطح استان کشف شده که هفت هزار و ۶٠٠ کیلو‌گرم از این مواد، به عبارتی بیش از یک‌سوم این مواد، در مشهد کشف شده
است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی