کد خبر : 77737
/ 13:55
امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه

مقاومت مردم، ضامن همه پیشرفت ها است

نتیجه مقاومت مردم ما و دین‌مداران ما در برابر کفار و استکبار جهانی، این است که شما طی یک ماه، سه پیروزی بزرگ حساب‌نشده غیرقابل‌پیش‌بینی در عرصه عزت و عظمت مسلمین و نیروهای مقاومت دیدید.

مقاومت مردم، ضامن همه پیشرفت ها است

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از وبسایت آیت‌الله علم‌الهدی و ایرنا خراسان رضوی، امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با اشاره به ویژگی‌های پیامبر در برابر امت خود، اظهار کرد: ذات مقدس پروردگار در قرآن کریم در سوره مبارکه احزاب، در مقام توصیف پیغمبر و جامه ایشان، با همه عظمت‌هایی که رسول‌الله در ویژگی‌های شخصی‌اش داشت و با همه آثار انسانیتی که نبی مکرم در امت اسلام در بین جوامع به وجود آورد که این امت، امت وسط شد، در بیان همه این خصوصیات، برجسته‌ترین آن‌ها را که خدا بیان می‌کند، «اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم» است.
ایشان ادامه داد: در بین تمام خصوصیات پیغمبر، از همه برجسته‌تر، خصوصیت تربیتی و پرورش رسول‌الله است و در مقام تبیین نتیجه تربیت و پرورش پیغمبر اکرم، خصوصیتی را خدا برای جامعه تربیت‌شده پیغمبر بیان می‌کند «اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ ...»، اشداء به معنای سخت، یا سرسخت یا سختگیر است،به هر سه معنا آمده اما مصداق قطعی این کلمه، مقاوم هست، یعنی در مقابل کفار، مقاوم هستند، مقاومت در مقابل کفار، برجسته‌ترین ویژگی امت اسلام و برجسته‌ترین ویژگی تربیت پیغمبر در این آیه مشخص‌شده است.

ضامن اجرایی حاکمیت دین بر جامعه، مقاومت در برابر کفر است
مردم اگر واقعاً بایستند و مقاومت کنند، مقاومت در برابر کفار، ضامن اجرای همه تعالی‌ها، پیشرفت‌ها و رشدها در عرصه عبودیت، همه حاکمیت‌های دین در عرصه اجتماع، ضامن اجرایش یک حقیقت است و آن مقاومت در مقابل کفار و دشمن است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: نتیجه مقاومت مردم ما و دین‌مداران ما در برابر کفار و استکبار جهانی، این است که شما طی یک ماه، سه پیروزی بزرگ حساب‌نشده غیرقابل‌پیش‌بینی در عرصه عزت و عظمت مسلمین و نیروهای مقاومت دیدید، از 13 آبان تا 13 آذر؛ در 13 آبان، توطئه شیطانی عربستان سعودی درباره نخست‌وزیر لبنان شکل گرفت، توطئه‌ای که قدرت‌های جهانی دنبالش بودند، آمریکا تأیید می‌کرد بر این‌که بیایند با این وضعیتی که بر سر نخست‌وزیر لبنان آوردند که دست‌نشانده و مزدور خودشان است، اختلاف شدید بین شیعه و سنی در کانون مقاومت و منطقه یعنی لبنان به وجود بیاورند و این کانون قدرت مقاومت را برهم بزنند.

به دنبال ایجاد درگیری و اختلاف در لبنان بودند
ایشان به طرح آمریکا و عربستان سعودی برای ایجاد اختلافات مذهبی و درگیری در کانون مقاومت در منطقه اشاره و با این شیطنت این را ببرند، مجبورش کنند استعفا دهد تحت عنوان دخالت ایران و جریان حزب‌الله که کاملاً پایه‌ریزی همه فتنه‌ها، درگیری‌ها و اختلاف‌ها در لبنان شود و به این افتضاح دچار شوند که بخواهند جمعش کنند، نتوانند و آخرش هم آمریکایی‌ها بیایند روباه مزدور خودشان فرانسه را بفرستند، بیاید وسط و قضیه را جمع کند، این نصرت و پیروزی اولی که نصیب ما در این یک ماه شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: توطئه نقش بر آب شد، دشمن شناخته شد، قصه به قیمت یک وحدت عظیم اسلامی در کشور پیشرفته دوست لبنان درآمد، نفوذ ایران و مقاومت در منطقه قوی‌تر از روز اول در مقابل توطئه شیطانی دشمن قرار گرفت.
 
آمریکا ثابت کرد در راس همه عداوتها با قرآن و پیامبر(ص) است
آیت الله سیداحمد علم الهدیافزود: هر چقدر که می خواستیم جنایات و دشمنی آمریکا در حق دین و پیامبر اسلام (ص) را برای دنیای اسلام و مسلمانان جهان اثبات کنیم نمی توانستیم به تاثیرگذاری این عملی که آمریکا انجام داد، انجام دهیم.
وی با بیان اینکه کسی که نفرت خود را در دل 2 میلیارد مسلمان ایجاد کند معلوم است که عاجز شده است، افزود: مقام معظم رهبری 2 روز قبل فرمودند با این کار سقوط اسرائیل زودتر از 25 سال خواهد بود.
وی گفت: آمریکا بعد از اینکه عربها را به میدان مذاکره آورد و بعد از 40 سال ادامه این مذاکرات که اصل نخست آن این بود تا قدس به قداست خود باقی باشد و پایتخت اسرائیل نشود اما آمریکا و اسرائیل فاتحه همه چیز را خواندند و علی رغم مذاکرات 40 ساله، این کار را کردند.
آیت الله علم الهدی اظهار کرد: آمریکا ثابت کرد در راس همه عداوتها با قرآن و پیامبر(ص) است و قبله اول مسلمین را در اشغال یک مشت یهودی ناپاک نجس العین به عنوان پایتخت می شناسد با این شرایط به اینها چشم داشتن و امید داشتن خیانت به پیامبر اکرم(ص) است.
 
پشت این انقلاب قدرت دیگری است که بزودی در دنیا ظاهر می شود
وی با اشاره به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت گفت: پشت این انقلاب قدرت دیگری است؛ این حرکتها، حوادث و ایستادگی ها در جریان حرکت غیبی آسمانی است که بزودی در دنیا ظاهر می شود و باید این را معتقد بود و باور کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: خنثی شدن توطئه عربستان در خصوص استعفای نخست وزیر لبنان و ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی، شکست حاکمیت داعش در 30 آبان که با دلاوری های سردار سلیمانی و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب حاصل شد و کشته شدن مزدور نابکار سعودی علی عبدالله صالح همه نشانگر سرانگشت هدایت غیبی امام زمان(عج) است.
آیت الله علم الهدی گفت: ما فقط مقاومت کردیم و 'اشداء علی الکفار' بودیم و مزد ما این بود که در فاصله یک ماه با سرانگشت حجت خدا این پیروزی های بزرگ نصیب ما شد.

*رفاه طلبی ابزار ولایت شیطان است
امام جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنان خود در تفسیر آیه 63 سوره نحل گفت: خدا در این آیه به نام خود قسم می خورد و در موارد معدودی است که خدا در قرآن به نام خود قسم می خورد.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: قسم خوردن خدا در این آیه به خاطر نزول انبیا و کتب نسبت به امت های قبل نیست بلکه تاکید می کند خداوند متعال وقتی یک رسالت و هدایتی برای یک جامعه نازل می کند شیطان به تکاپو می افتد و مانع ارشاد مردم می شود و مردم باید این را موضوع باور کنند.
وی اظهار کرد: مقاومت در برابر انقلاب و تحول جزو زینت گری و آرایش گری های شیطان است زیرا وقتی جریان های نکبت اطراف زندگی بشر را گرفت، چاپیدن، خوردن و تجاوز یک عده قدرتمند، زورمند و زرمند نسبت به قشر آسیب پذیر متداول می شود.
وی با بیان اینکه اگر جامعه متحول شود و سلطه زرمندان برداشته شود سلطه شیطان هم برداشته می شود، افزود: عیش و نوش، رفاه طلبی و بهره برداری بیشتر از امکانات مادی، همه ابزار ولایت شیطان است.
امام جمعه مشهد ادامه داد: وقتی پیامبر(ص) می گوید خدا را بپرستید و مردم هم قبول کنند دیگر شیطان کاره ای نخواهد بود همچنین شیطان در برابر مردم قانعی که در برابر مشکلات حاضر به همکاری با او نمی شوند، بیکاره و منزوی است و کار او این است که جلو تحول را بگیرد.
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه نردبان صعود شیطان در توسعه و اعتلای جریانات شیطانی اش زورمندان، پولدارها، عیاش ها و رفاه طلبان هستند، اظهار کرد: آنهایی که شیطان کفر، شرک، فسق و فجور آنها را آرایش می دهد در دنیا ارباب آنها شیطان است و آنها برده شیطان هستند و بعد از دنیا هم برای آنها عذاب دردناک است.
در پایان مراسم نماز جمعه امروز نمازگزاران با شرکت در یک راهپیمایی و قرائت قطعنامه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را محکوم کردند.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی