• خانه
  • خبرهای سایت
  • قدس، فلسطینی می‌ماند
کد خبر : 77753
/ 17:23
راه‌پیمایی مردم در محکومیت طرح شیطانی ترامپ برای بیت المقدس؛

قدس، فلسطینی می‌ماند

در پی اعلام تصمیم شیطانی ترامپ به منظور انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، مردم ایران اسلامی پس از اقامه نماز جمعه روز گذشته، در بیش از ١٠٠٠ شهرستان و شـهر و بخش در سراسرکشور در راه‌پیمایی عظیم خشم، نفرت و انزجار خود را از آمریکای و رژیم سفاک صهیونیستی نشان دادند.

قدس، فلسطینی می‌ماند

در پی اعلام تصمیم شیطانی ترامپ به منظور انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، مردم شریف و استکبارستیز ایران اسلامی پس از اقامه نماز جمعه روز گذشته، در بیش از ١٠٠٠ شهرستان و شـهر و بخش در سراسرکشور در راه‌پیمایی عظیم خشم، نفرت و انزجار خود را از آمریکای مستکبر و جنایتکار و رژیم سفاک صهیونیستی نشان داده و با فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» این اقدام را محکوم کردند.
به گزارش ایرنا، مردم سراسر کشور در این راه‌پیمایی اذعان کردند قدس تا ابد پایتخت فلسطین و محور اصلی وحدت و توجه و قبلۀ اول امت بزرگ اسلامی باقی خواهد ماند و به رسمیت‌شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی به هیچ وجه اعتبار نخواهد داشت. راه‌پیمایان ضمن محکوم کردن سخنان ترامپ درباره انتقال سفارت اسرائیل غاصب از تل آویو به بیت المقدس، تاکید کردند: این تلاش نشانه این است که دولت آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی به پایان خط رسیده‌اند و از تمامی تلاش‌ها برای دور زدن فلسطین مأیوس شده‌اند به همین دلیل دست به چنین اقدامی زدند ولی باید دشمنان بدانند هیچ وقت نمی‌توانند آتش خشم فلسطینیان را خاموش کنند.

آمریکا ثابت کرد در رأس همه عداوت‌ها با قرآن و پیامبر(ص) است
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی اظهارکرد: حرکت نابه‌کارانه‌ای که رئیس جمهوری ملعون آمریکا راه انداخت و قدس قبله اول مسلمانان را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و پایگاه قدرت اشغالگران اعلام کرد چاه و چاله هلاک‌آوری است که صهیونیسم و استکبار جهانی برای خود ساخت و پرداخت.
آیت‌ا... سیداحمد علم الهدی افزود: هر چقدر که می‌خواستیم جنایات و دشمنی آمریکا در حق دین و پیامبر اسلام (ص) را برای دنیای اسلام و مسلمانان جهان اثبات کنیم نمی‌توانستیم به تاثیرگذاری این عملی که آمریکا انجام داد، انجام دهیم.وی با بیان اینکه کسی که نفرت خود را در دل دو میلیارد مسلمان ایجاد کند معلوم است که عاجز شده است، افزود: آمریکا ثابت کرد در رأس همه عداوت‌ها با قرآن و پیامبر(ص) است و قبله اول مسلمین را در اشغال یک مشت یهودی ناپاک به عنوان پایتخت می‌شناسد با این شرایط به اینها چشم داشتن و امید داشتن خیانت به پیامبر اکرم(ص) است.
امام جمعه مشهد با اشاره به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت گفت: پشت این انقلاب قدرت دیگری است؛ این حرکت‌ها، حوادث و ایستادگی‌ها در جریان حرکت غیبی آسمانی است که به‌زودی در دنیا ظاهر می‌شود و باید این را معتقد بود و باور کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌رضوی ادامه داد: خنثی شدن توطئه عربستان درباره استعفای نخست وزیر لبنان و ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی، شکست حاکمیت داعش در ٣٠ آبان که با دلاوری های سردار سلیمانی و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب حاصل شد و کشته شدن مزدور نابکار سعودی علی عبدا... صالح همه نشانگر سرانگشت هدایت غیبی امام‌زمان(عج) است. آیت ا... علم الهدی گفت: ما فقط مقاومت کردیم و «اشداء علی الکفار» بودیم و مزد ما این بود که در فاصله یک ماه با سرانگشت حجت خدا این پیروزی‌های بزرگ نصیب ما شد.

قطعنامه محکومیت انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت المقدس
نمازگزاران جمعه مشهد بعد از برپایی این آیین عبادی سیاسی، با برگزاری راه‌پیمایی و صدور قطعنامه، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت‌المقدس و اعلام آن به عنوان پایتخت رژیم جنایتکار صهیونیستی را محکوم کردند.
راه‌پیمایان بعد از نماز جمعه از باب الجواد(ع) حرم مطهر رضوی به سمت چهارراه شهدا حرکت کرده و با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، لا اله الاا... اسرائیل عدوا...، می‌جنگیم می‌میریم قدس را پس می‌گیریم و حزب ا... بیدار است از اسرائیل بیزار است» از این اقدام پلید دولت آمریکا ابراز انزجار کردند.

تصمیم انتقال پایتخت صهیونیست‌ها، غصب مضاعف است
خطیب موقت نماز جمعه تهران نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به موضوع انتقال پایتخت رژیم صهیوینستی از تل‌آویو به قدس شریف، گفت: این موضوع فریاد جهان را برآورده است. حتی هم پیمانان آمریکا هم دادشان درآمده است. برخی از مسئولان خود آمریکا گفتند این رئیس‌جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا مشکل روانی دارد و باید تا دیر نشده و فجایعی ایجاد نکرده‌است، درمانش کنند.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‌ا... سید احمد خاتمی با بیان اینکه تصمیم انتقال پایتخت صهیونیست‌ها، غصب مضاعف است، افزود: در کنار محکوم کردن‌ها باید اقدام عملی داشته باشیم. اقدام عملی همان است که رهبر مجاهد حزب‌ا... گفت و آن اینکه کشور‌های اسلامی سفرایشان را فرا بخوانند و سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی را در سراسر جهان ببندند.وی افزود: آنچه دشمن را وقیح کرده، این است که این اعتراضات تمام می‌شود. این اعتراضات نباید تمام شود؛ بلکه این فریاد و خروش باید تا عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی ادامه داشته باشد.خطیب موقت نماز جمعه تهران، تصریح کرد: ترامپ با این تصمیمش قلم قرمزی بر تمام مذاکرات این ۷۰ سال کشید و نشان داد که راه درمان قصه فلسطین تنها انتفاضه است. وی تاکید کرد: انتفاضه است که روز رژیم صهیونیستی را به شام تار تبدیل می‌کند. بتازید بر این رژیم اشغالگر و جنایتکار که هر قدمی که در این راه بردارید، خداپسندانه است.
آیت‌ا... خاتمی با بیان اینکه مسلمان باید غیرت داشته باشد، خطاب به حکام و دولتمردان کشور‌های عربی و اسلامی، گفت: مگر دم از «عربیت» و «اسلامیت» نمی‌زنید. این‌ها عرب و مسلمان‌اند چرا دفاع نمی‌کنید؟! بی‌غیرتی است که از قبله اول مسلمانان دفاع نکنیم. غیرت اسلامی اقتضای خروش و فریاد علیه اشغالگران دارد.

تعیین بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل بازی با آتش است
مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان نیز همگام با ملت ایران روز گذشته بعد از اقامه نمازجمعه با حضور در خیابان‌ها شعار حمایت از فلسطین، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.
به گزارش ایسنا، امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام امت اسلامی به‌ویژه در شرایط بحرانی حاضر، «رعایت حقوق متقابل» را مهم‌ترین و مؤثرترین راه برای رسیدن به این هدف برشمرد.
«مولوی عبدالحمید» افزود: تعیین بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل توهین به جهان اسلام و بازی با آتش است و بنده به‌عنوان یک مسلمان تمام کشورهای اسلامی را مورد خطاب قرار می‌دهم و می‌گویم؛ آیا خیانت‌ها و دروغ‌های ترامپ برای شما کافی و درس عبرت نیست؟

تصمیم نابخردانه ترامپ، نزاع منطقه‌ای را به جنگ جهانی مبدل می‌کند
نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز در این باره با بیان اینکه تصمیم نابخردانه ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی می‌تواند نزاع منطقه‌ای را به جنگ جهانی مبدل‌کند، گفت: رهبران کشورهای اسلامی برای مقابله با این موضوع نباید به صدور بیانیه و تشکیل اجلاس‌های بی‌فایده بسنده کنند.
«محمدرضا تابش» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تصمیم نابخردانه ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی چهره کریه استکبار جهانی را نشان داد که جز به منافع خود فکر نمی‌کند و خط بطلانی بود بر نقش میانجی صلح بین فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها که آمریکا برای خود ترسیم کرده بود. این موضوع نشان داد که به قول‌ها و وعده‌های زمامداران آمریکا و مذاکره برای صلح امیدی نیست و راه آزادی قدس در گرو وحدت مسلمانان و بسیج همه امکانات و تجهیزات مسلمین و اراده آن‌ها است.وی افزود: این تصمیم می‌تواند یک نزاع منطقه‌ای را به جنگ جهانی مبدل کند. قدس مکانی مقدس برای مسلمانان و پیروان سایر ادیان الهی است. مسلما در این موضوع علاوه بر مسلمانان، پیروان سایر ادیان هم واکنش نشان خواهند داد و روند مذاکرات صلح به مخاطره خواهد افتاد و خشم جمعیت بیش از یک میلیارد نفری مسلمانان در اقصی نقاط دنیا را بر می‌انگیزد.
نماینده مردم اردکان در مجلس ادامه‌داد: عبور از خط قرمزهای مسلمانان می‌تواند منافع آمریکا و اسرائیل در کل دنیا را به هم بریزد و ابعاد مسئله را جهانی کند. راهکار اساسی همانی است که قبلا از جانب مقام معظم رهبری به عنوان موضع رسمی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده و آن رجوع به همه‌پرسی و آرای ساکنین سرزمین‌های اشغالی و گردن نهادن به رأی و اراده آن‌هاست.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی