• خانه
  • گفتگو
  • حاکمیت هوشمند، نقطه آغاز هوشمند‌سازی شهرها
کد خبر : 77769
/ 12:39
بررسی راهکارهای پیش روی مدیریت شهری برای هوشمند‌سازی مشهد؛

حاکمیت هوشمند، نقطه آغاز هوشمند‌سازی شهرها

چند‌سالی است که نام دکتر مهدی برادران به‌عنوان رئیس هیئت فوتبال خراسان‌رضوی شنیده می‌شود و از وی، فردی حاضر در عرصه فوتبال یاد می‌شود، اما افرادی که دکتر برادران را خیلی قبل‌تر از سال‌های تصدیگری هیئت فوتبال می‌شناسند، می‌دانند وی فردی دانشگاهی در حوزه مدیریت است و چند‌سالی هم در سمت معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد فعالیت کرده است.

حاکمیت هوشمند، نقطه آغاز هوشمند‌سازی شهرها

حامد سرادار- چند‌سالی است که نام دکتر مهدی برادران به‌عنوان رئیس هیئت فوتبال خراسان‌رضوی شنیده می‌شود و از وی، فردی حاضر در عرصه فوتبال یاد می‌شود، اما افرادی که دکتر برادران را خیلی قبل‌تر از سال‌های تصدیگری هیئت فوتبال می‌شناسند، می‌دانند وی فردی دانشگاهی در حوزه مدیریت است و چند‌سالی هم در سمت معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد فعالیت کرده است. رساله دکتری او درباره موضوع راهبردهای تحقق حکمروایی هوشمند شهری است و به همین دلیل با وی هم‌کلام شدیم تا راهبردهایی را که شهرداری مشهد برای هوشمند‌سازی شهر باید در پیش بگیرد، جویا شویم.
 
شهرداری‌، محور هوشمندسازی شهرها
دکتر برادران درباره شعار هوشمند‌سازی که توسط مدیریت شهری استفاده می‌شود، گفت: به نظر من، موضوع شهر هوشمند فعلا فقط در حد عنوان مطرح شده است و نیاز به مفهوم‌سازی در این حوزه احساس می‌شود. شهردار مشهد هم در این زمینه مایل به انجام اقدامات لازم است. به همین دلیل اگر بتوانیم در تریبون‌هایی مانند شهرآرا در‌قالب مقالات و گزارش در این حوزه بیشتر کار کنیم، بسیار کمک‌رسان خواهد بود.
وی ادامه داد: ما در طرح شهر هوشمند که در حال حاضر به موضوع اول کلان‌شهرهای جهان تبدیل شده است، در رتبه ١٠٠ جهان قرار داریم. یکی از علت‌هایی که ایران در چنین رتبه‌ای قرار گرفته، این است که برداشت ما از مفهوم «دولت الکترونیک» بسیار فنی و ایستاست و تلاش نکرده‌ایم به‌سمت مفاهیم خلاقانه، نوآورانه و متکی بر عامل‌های انسانی پیش برویم. باید بدانید که قالب شهر هوشمند بیشتر در شش‌محور اقتصاد هوشمند، محیط هوشمند، مردم هوشمند، حمل‌و‌نقل هوشمند، حکمروایی هوشمند، زندگی هوشمند، مطرح شده است. اما در این بین حکمروایی هوشمند را باید نقطه آغاز هوشمند‌سازی شهرها بدانیم؛ بدین‌معنی که سازمان‌های شهری ابتدا اداره خود را هوشمند کنند و سپس شهروندان در این نظام‌ها قرار ‌گیرند و به‌صورت خودکفا در این حوزه آموزش می‌بینند. الان حتی مدلی طراحی شده است که اگر شما می‌خواهید حکمروایی هوشمند را در شهر محقق کنید، سازمان مدیریتی هوشمندتان باید چه ویژگی‌هایی ازنظر سازمان‌دهی، تصمیم‌گیری، رهبری سازمانی و... داشته ‌باشد. در تمام دنیا نیز هوشمندسازی توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود. البته این مقوله یک کار بین‌بخشی است و ارگان‌های مختلف دولتی نیز در آن مشارکت دارند، اما در تمام دنیا شهرداری‌ها محور حرکت به‌سمت شهر هوشمند هستند.

108805.jpg
 
شهر هوشمند، متکی بر خلاقیت انسانی
مهدی برادران در پاسخ به این سؤال که شهرداری مشهد چگونه باید عهده‌دار هوشمندسازی شهر باشد، گفت: اولین نکته، عزم مدیر ارشد شهری در این حوزه است که این نکته به نظر من الان تجلی پیدا کرده است؛ چون مشکلی که ما در ایران داریم، این است که مدیران اکثرا مدل و شعار خاصی ندارند؛ به این معنا که خیلی روزمره عمل می‌کنند یا درباره مدل‌های متنوعی حرف می‌زنند که قابل جمع با هم نیست. اما هم‌اکنون شهردار محترم مشهد در ابلاغ‌ها و پیام‌های مختلفشان فقط بر یک شعار تمرکز کرد‌ه‌اند و آن هم موضوع «شهر هوشمند» و حمایت از آن است. بحث بعدی، این است که ما برای این کار باید راهبرد‌هایی داشته باشیم. من ٢۴‌راهبرد را اعلام و با نخبگان در میان گذاشته‌ام که در چهار حوزه دسته‌بندی می‌شوند. برخی از این راهبردها مبتنی‌بر عوامل انسانی است، برخی دیگر مبتنی‌بر عوامل فناوری، دسته دیگر مبتنی‌بر عوامل حقوقی و بخش آخر مبتنی‌بر عوامل سازمانی و مدیریت یکپارچه شهری است. برداشت ابتدایی ما این است که پیش از اینکه شهر هوشمند، شهری متکی‌بر عوامل فناوری باشد، متکی بر عوامل انسانی، حقوقی و ناظر بر اصلاح رویه‌های مدیریتی است.
 
خرد جمعی
برادران در توضیح راهبردهای موجود در حوزه عوامل انسانی گفت: یکی از موضوعات مطرح در این حوزه، تصمیم‌گیری جمعی است که به مشارکت نیز خیلی کمک می‌کند. به‌عنوان مثال ارتباط بین شهرداری و شورای شهر با ان‌جی‌اوهای شهری و شوراهای محلات خیلی مهم است و ما باید فرایندی ایجاد کنیم که بتوانیم در تصمیم‌گیری‌های جمعی از شورای محلات و ان‌جی‌اوهای تخصصی کمک بگیریم.
 
یکی برای همه
وی ادامه داد: ازجمله راهبردها برای عوامل فناوری، ارائه یک پلت‌فرم دیجیتالی، ایجاد ابر وای‌فای در شهر و از همه مهم‌تر، داشتن یک کارت هوشمند یا یک پورتال شخصی شهروندان است که شهروندان بتوانند ازطریق آن، خدمات متنوع و گسترده شهری را دریافت کنند. همچنین پیشنهاد می‌کنم پس‌از ارائه هر فناوری ابتدا و به‌صورت پایلوت فناوری موردنظر را در دانشگاه‌ها اجرا کنیم، زیرا دانشجویان نیروهایی خلاق و دانش‌محور هستند و به‌راحتی می‌توان به آن‌ها فناوری‌های جدید را آموزش داد. مدیریت شهری نیز امکان بررسی فناوری‌های جدید را در این محیط کوچک پیدا می‌کند.
 
تغییر قوانین
مهدی برادران، حوزه حقوقی را یکی از راهبردهای مهم مدیریت شهری به‌منظور پیش‌رفتن به‌سوی هوشمند‌شدن شهرها دانست و گفت: در حوزه حقوقی به تصمیماتی در مدیریت شهری نیاز داریم؛ مانند تصمیم برای حرکت شورای شهر به‌سمت شفاف‌سازی و پخش علنی جلسات یا اجرای قانون مصوب مجلس مبنی‌بر انتشار آزاد اطلاعات در شهرداری‌ها که مواردی از این دست، مستلزم تصمیمات حقوقی است. اگر به‌دنبال تغییرات هستیم، نمی‌توانیم بگوییم با قوانین سابق می‌توان مفاهیم مرتبط با شهر هوشمند را دنبال کرد. مفاهیم جدید نیازمند قوانین جدید است و در این زمینه بسیار مؤثر است و شورای شهر باید قوانین جدید را متناسب با مفاهیم جدید مصوب کند.
 
رهبری واحد
برادران ادامه داد: در حوزه عوامل سازمانی نیز داشتن واحدی با تخصص‌های مختلف و ایجاد یک رهبری واحد در تصمیمات مدیریت شهری مورد‌نیاز است. مسئله ما این نیست که سیستم‌های هوشمند نداریم؛ بلکه بحث این است که باید مدیران آشنا به مسائل هوشمندسازی داشته باشیم تا بتوانند از این سیستم‌های هوشمند استفاده کنند.
 
شهر هوشمند، تجلی اقتصاد مقاومتی
دکتربرادران در پایان، نتیجه استفاده از راهبردهای عنوان‌شده برای هوشمند‌سازی شهرها را این‌گونه بیان کرد: در حوزه هوشمندسازی، زمانی‌که با نتایج این راهبردها در شهرها مواجه می‌شویم، متوجه خواهیم شد مدیریت شهری در راستای مدیریت هوشمند نه‌تنها هزینه‌ای نکرده است، بلکه سرمایه‌گذاری عظیمی انجام داده برای صرفه‌جویی‌هایی که تا به الان انجام نمی‌شده است. برای مثال اگر شما تعداد خطوط تلفنی یا تعداد شماره‌حساب‌های شهرداری مشهد را بدانید، از تعداد زیاد آن‌ها متعجب می‌شوید؛ در‌حالی‌که مواردی از این دست این قابلیت را دارند که با مدیریت یکپارچه اطلاعات به‌سمتی بروند تا ما به صرفه‌جویی‌های زیاد
برسیم. در‌واقع طرح شهر هوشمند، فقط کاری لوکس و هزینه‌بر نیست، بلکه مسیر و الگویی ضروری در‌راستای اقتصاد مقاومتی است و قطعا با مبانی اسلامی مانند عدالت، شفافیت، مشارکت و... همخوانی دارد.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی