کد خبر : 77841
/ 12:08
فرماندار مشهد در واکنش به جمع آوری حفاظ های بی آرتی توسط پلیس مطرح کرد:

اقدام پلیس راهور خلاف قانون است و باید متوقف شود

فرماندار مشهد با اظهار تعجب از عملکرد پلیس راهور مبنی بر جمع‌آوری حفاظ‌های خط 3 بی آرتی مشهد، گفت: اگر نیروی انتظامی اقدام به جمع‌آوری حفاظ های خط 3 بی آرتی کرده است کاری خلاف قانون و مقررات و بدون اطلاع و هماهنگی است و باید متوقف شود.

اقدام پلیس راهور خلاف قانون است و باید متوقف شود

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدرحیم نوروزیان در گفتگو با خبرنگار ما درباره جمع آوری حفاظ‌های خطوط بی آرتی حد فاصل چهار راه میدان بار تا میدان توحید، گفت: شورای همتا یعنی شورای ترافیک استان درحدود 3 سال پیش مصوبه‌ای مبنی بر احداث خطوط ویژه اتوبوس «بی آرتی» در خیابان امام رضا(ع)، خیابان طبرسی و خیابان قرنی داشته و مسیر 3 بی آرتی «خیابان قرنی» نیز جزو همین مصوبه بوده که تا به امسال اجرا نشده بود.

فرماندار مشهد با اشاره به مطالبات مردم درحوزه آلودگی هوا و مسئله حمل ونقل و ترافیک، ادامه داد: ما از ناحیه وزارت کشور زیر سوال بودیم که با توجه به دریافت مصوبه به مدت سه سال چرا خط 3 بی آرتی اجرا نمی‌شود، لذا شهرداری و واحدهای زیر مجموعه آن که شامل سازمان ترافیک و اتوبوسرانی است در ماه جاری پای کار آمده تا این کار هرچه سریع‌تر انجام شود.

وی درباره جریان اجرایی شدن این مصوبه گفت: این تبصره در شورای ترافیک شهرستان مجددا مطرح شد و مسائلی مثل کم و کیف اجرایی شدن پروژه و نارضایتی کسبه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد شهردار مشهد مطابق با مصوبه شورای ترافیک شهرستان پارکینگ‌هایی را برای این مسیر در نظر گرفته و همزمان با احداث مسیر 3 بی آرتی پارکینگ‌ها نیز ساخته شود.

فرماندار اشاره‌ای نیز به آلودگی هوای مشهد داشت واظهار کرد: در مسیر3 بی آرتی هر دو دقیقه یک اتوبوس شهروندان را به سمت حرم منتقل می کند و هدف ما از انجام این کار توسعه استفاده از حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا که معضل اساسی شهر است می‌باشد.

نوروزیان با اظهار تعجب از عملکرد پلیس راهور مبنی بر جمع‌آوری حفاظ‌های خط 3 بی آرتی مشهد، گفت: یکی از اعضای حاضر در جلسه شورای ترافیک استان پلیس راهور است لذا اگر نیروی انتظامی اقدام به جمع‌آوری حفاظ های خط 3 بی آرتی کرده است کاری خلاف قانون و مقررات و بدون اطلاع و هماهنگی است و بایستی که کارش را متوقف کند.

فرماندار مشهد ادامه داد: ما نمی‌توانیم مسائل ترافیکی و مشکلات آلودگی هوای مشهد را با وضع موجود رها کرده و با جان مردم بازی کنیم و از جمله تصمیماتی که برای رفع این معضلات گرفته شده، احداث خط 3 بی آرتی بوده است و پلیس راهور نیز در صورت داشتن نظر می‌تواند نظرات خود را در جلسات کارشناسی شورای ترافیک استان مطرح کند و یک طرفه وارد عمل شدن منطقی، عقلانی و قانونی نیست.

وی اظهار کرد: درکشور برای هرکاری سازو کاری وجود دارد ونمی توان از مسیر شخصی تصمیم گیری کرد، برای احداث خط 3 بی آرتی باتوجه به آنکه برخی کسبه دچار زحمت می شوند اما باید منافع عموم مردم را در نظر بگیریم و برای رفع مشکلات و رفاه حال کسبه نیز پارکینگ هایی در حال آماده سازی است .

فرماندار مشهد در پایان تاکید کرد این موضوع را پیگیری می کنیم و حتما متوقف خواهد شد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی