• خانه
  • خراسان رضوی
  • برداشت اشتباه پلیس‌راه‌ور از مصوبه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مشهد
کد خبر : 77851
/ 19:51
در گفت‌وگو با شهرآراآنلاین:

برداشت اشتباه پلیس‌راه‌ور از مصوبه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مشهد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس، گفت: برداشت اشتباه پلیس‌راه‌ور مشهداز مصوبه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مشهد منجر به جمع آورى میله‌های خط 3 BRT شد.

برداشت اشتباه پلیس‌راه‌ور از مصوبه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مشهد

ملیحه فلاح - شهرآرا آنلاین - وحید برکچی در گفت‌وگو با شهرآراآنلاین عنوان کرد: اجرای طرح خط ۳ BRT در شورای هماهنگی شهرستان مشهد تصویب شده و در آخرین مصوبه اجراى این خط از حرم مطهر تا میدان استقلال در‌اولویت قرار دارد.

وی اظهار داشت: در روز گذشته با اجرای این طرح از میدان توحید تا چهارراه میدان‌بار و ظاهراًدر پی برداشت اشتباه پلیس راه‌ور از این مصوبه  دست به این اقدام زدند که پس از پیگیری های بعمل آمده این مشکل بر طرف شد و به زودی اجراى این خط ادامه خواهد يافت .

وی گفت: اگر بتوانيم اجراى اين خط  را تا میدان استقلال ادامه دهیم ظرفیت جا‌به‌جایی مسافر تا ۱۵۰ هزار نفر قابل افزایش پیدا خواهد بود.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس، خاطر نشان کرد: این پروژه در شورای ترافیک شهرستان و استان و هم در‌شورای ترافیک کشور تایید شده‌است.

وی عنوان کرد: ممکن است کسبه در ابتدا متصور شوند که دچار مشکل خواهند شد اما مطالعات انجام شده نشان می‌دهد این فکر تنها یک تصور اشتباه است. در جریان اجرای این طرح اقداماتی برای رضایت کسبه مسیر انجام خواهیم داد. 

وی ضمن اشاره به عوایدی که از ‌اجرای این پروژه نصیب تمام مردم خواهد شد عنوان کرد: بخش مهمی از بحث های زیست محیطی با اجرای طرح بر طرف می‌شود.اجرای این خط باعث کاهش انتشارحدود ٤٠٠٠تن CO در هواخواهد‌شد و از طرف دیگر سرعت حمل‌و‌نقل افزایش پیدا خواهد کرد که باعث تشویق مردم به استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌شود.

وحید برکچی گفت: ما تا زمانی که نتوانیم مسیرها را برای حمل‌ونقل عمومی ایزوله و مناسب سازی کنیم و زمان سفر بین خودرو شخصی و اتوبوس یکی باشد،مردم بطور گسترده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی استفاده نخواهد کرد.

وی اظهار داشت: یکی از اهداف مهم خطوط BRT کوتاه شدن زمان سفر و رجوع مردم به این خدمات است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی