کد خبر : 77930
/ 08:39
در نشست خبری مسئولان بیمارستان امام زمان(عج) مطرح شد

مشکلات دولتی‌‌شدن بیمه سلامت

از ابتدای مرداد امسال و براساس مصوبه دولت مقرر شد تمام بیمه‌شدگان همگانی، خدمات خود را اعم از مراقبت‌های اولیه، پزشکی عمومی، خدمات سرپایی و بستری صرفا از مراکز دولتی دریافت کنند. با ابلاغ مصوبه هیئت دولت، نحوه خدمات‌دهی به بیمه‌شدگان طرح پوشش رایگان بیمه سلامت دچار تغییراتی شد و تنها به بیمارستان‌ها و مراکز دولتی محدود شد. این موضوع در‌حالی سرازیر‌شدن بیماران بیمارستان‌های غیردولتی و خصوصی را به بیمارستان‌های دولتی به‌دنبال داشت که این بیمارستان‌ها پیش از این نیز با شلوغی‌ و کمبود نیرو مواجه بودند. حالا بیمارستان‌های غیردولتی که فعالیت‌های مددکارانه نیز انجام می‌دهند، از ارائه خدمات به بیماران کم‌برخوردار دارای دفترچه بیمه سلامت منع شده‌اند

مشکلات دولتی‌‌شدن بیمه سلامت

 

به گزارش شهرآرا، بیمارستان خیریه امام زمان(عج) مشهد نیز یکی از همین بیمارستان‌هایی است که براساس مصوبه اخیر هیئت دولت اجازه ارائه خدمات به بیماران دارای دفترچه‌های بیمه سلامت را ندارد. با‌این‌حال مدیرعامل و مسئولان این بیمارستان برآنند که مجوز پذیرش این بیمه را دریافت کنند. به گفته مسئولان این بیمارستان در این رابطه مکاتباتی انجام شده و آمادگی پذیرش بیمه سلامت وجود دارد.
به گزارش شهرآرا، رئیس بیمارستان خیریه امام زمان(عج) با انتقاد از اینکه «از ابتدای آذر افرادی که بیمه سلامت دارند فقط می‌توانند در بیمارستان‌های دانشگاه علوم‌ پزشکی بستری شوند»، گفت: این موضوع مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده و همچنین آمار اشغال تخت‌های دیگر بیمارستان‌ها نیز کاهش یافته است. بیمارستان خیریه امام زمان(عج) آمادگی پذیرش بیماران تحت‌پوشش بیمه سلامت را دارد. ما نیز پیگیر پذیرش بیماران دارای بیمه سلامت در این بیمارستان هستیم.محمدرضا اعتضادی روز گذشته در نشست خبری اظهار کرد: اکنون قراردادهای بستری لغو شده است. مردم این منطقه عموما افرادی هستند که جزء قشر ضعیف جامعه محسوب می‌شوند. پذیرش‌نشدن آن‌ها در بیمارستان خیریه امام زمان(عج) مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد کرده است.
اعتضادی با بیان اینکه «تعرفه‌ها سه نوع و شامل دولتی، غیر دولتی و خصوصی هستند» اظهار کرد: امسال تعرفه غیردولتی، که بیمارستان‌های خیریه در این گروه بودند، حذف شده است. این کار براساس چه اصولی انجام شده است؟ این تصمیم یکباره گرفته شده و به ضرر بیماران شده است.
 
بهره‌برداری از دپارتمان قلب
مدیرعامل بیمارستان امام زمان(عج) نیز در این نشست اظهار کرد: این بیمارستان درصدد است تا به بخش‌های بیشتری برای بیماران مجهز شود، به‌طوری‌که دپارتمان فوق‌تخصصی قلب بیمارستان خیریه امام زمان (عج) روز یکشنبه ٢۶ آذرماه افتتاح خواهد شد.
محمود خادم‌الخمسه افزود: این دپارتمان در فضای ٨٠٠ مترمربعی و با اعتبار ١٠ میلیارد تومان در سه بخش «آنژیوگرافی»، «جراحی قلب باز» و «آی‌سی‌یو قلب باز» راه‌اندازی می‌شود.
غلامرضا دهستانی، رئیس دپارتمان فوق‌تخصصی قلب بیمارستان خیریه امام زمان (عج)، در ادامه این جلسه گفت: در این دپارتمان ١۶ تخت سی‌سی‌یو و ١۵ تخت در بخش قلب وجود دارد و برای نخستین‌بار در مشهد اتاق عمل هیبردی را در این دپارتمان خواهیم داشت.
مهدی آقاسی‌زاده، مسئول درمانگاه‌های بیمارستان خیریه امام زمان(عج)، نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: با‌توجه‌به اینکه این بیمارستان در حاشیه شهر قرار دارد و الگوی خدمت‌رسانی آن با بیمارستان‌های خصوصی متفاوت است، نباید با آن‌ها مقایسه شود. الگوی بیمارستان امام زمان(عج) شبیه الگوی بیمارستان‌های امام رضا(ع) و قائم(عج) است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی