کد خبر : 77935
/ 08:58
تأكيد فرماندار ، رئیس پلیس راهور استان و معاونت حمل و نقل شهرداری بر قانونی بودن خط ٣ بی .آر .تی

احداث خط ٣ بی.آر.تی ادامه خواهد يافت

بیستم آذرماه بود که خبر جمع‌آوری قسمتی از حفاظ‌های خط٣ بی.آر.تی مشهد از سوی پلیس راهور استان سوژه رسانه‌های محلی شد و البته از آنجا که احداث مسیر ویژه برای این خط مصوبات موردنیاز را از شورای هماهنگی ترافیک استان دریافت کرده است، این اقدام پلیس راهور واکنش‌های مختلفی به دنبال داشت.

احداث خط ٣ بی.آر.تی ادامه خواهد يافت

به گزارش شهرآرا، پاسخ پلیس راهور استان به این واکنش‌ها به جوابیه مختصری در کانال تلگرامی پلیس استان ختم شد که در آن، دلیل این اقدام فراهم نبودن زیرساخت‌ها اعلام شده بود. با این حال، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد همان روز این اقدام پلیس راهور را ناشی از برداشت اشتباه از مصوبه شورای همتا اعلام کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته، مشکل برطرف شد و اجراى این خط به‌زودی ادامه خواهد یافت.
ادامه پروژه احداث مسیر ویژه برای خط٣ بی.آر.تی، شهردار، فرمانده انتظامی استان، فرماندار مشهد و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری را پای یک میز کشاند تا برای رفع این مشکل به بحث و تبادل نظر بپردازند. همچنین پس از آن نیز رئیس پلیس راهور استان و معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار دراین‌باره جلسه‌ای مشترک داشتندو اینك همه با صدای مشترک بر ادامه اجرای طرح تأكید می كنند.

مخالفتی با ادامه احداث خط ٣ بی.آر.تی وجود ندارد
فرماندار مشهد در گفت‌وگو با شهرآرا در این باره گفت: فرماندهی انتظامی استان با توجه به مصوبات موجود مخالفتی با ادامه احداث خط ٣ بی.آر.تی ندارد و بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم در جهت رفع مشکلات ایجادشده برای کسبه تأکید می‌کند.
محمدرحیم نوروزیان به مصوبه شورای ترافیک شهرستان مشهد در زمینه خط ٣ بی.آر.تی اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه، مقرر شد برای ادامه احداث این مسیر، شهرداری و پلیس راهور هماهنگی لازم را داشته باشند و در این مسیر، زیرساخت‌هایی از قبیل بارانداز احداث شود و كار به‌زودی ادامه خواهد یافت.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد نیز دراین‌باره اظهار کرد: در جلسه مشترک با رئیس پلیس راهور استان، مقرر شد ظرف هفته آینده، ایزوله شدن مسیر خط ٣ بی.آر.تی ادامه یابد و هم‌زمان، باراندازهایی برای رفع مشکل کسبه محل نیز ایجاد شود.
وحید برکچی با بیان اینکه پارکینگ‌های موجود در مسیر نیز برای بهره‌برداری بهتر تقویت خواهند شد گفت: همچنین پارکینگ‌های نیمه‌تمامی نیز در این مسیر وجود دارند که تلاش می‌شود در هفته آینده به بهره‌برداری برسند.
وی اضافه کرد: برای ادامه ایزوله کردن این مسیر، هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور انجام شد.

با اجرای بی .آر .تی مشکلی نداریم
رئیس پلیس راهور خراسان رضوی نیز دراین‌باره گفت: احداث مسیر ویژه برای خط٣ بی.آر.تی مصوبات موردنیاز را از شورای هماهنگی ترافیک دریافت کرده است و با اجرای آن مشکلی نداریم. با ایجاد زیرساخت‌های لازم، كار ادامه خواهد یافت.
سرهنگ علیرضا حاجی زاده گفت: در این جلسه مقرر شد این زیرساخت‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم و سپس ادامه این مسیر احداث شود.

گروه خبر 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی