کد خبر : 77952
/ 15:25

افتتاح دپارتمان فوق تخصصی قلب در بیمارستان خیریه امام زمان(عج)

دپارتمان فوق تخصصی قلب شامل بخش‌های آنژیوگرافی، جراحی قلب باز و آی سی یوی قلب باز در بیمارستان خیریه امام زمان(عج) هفته آینده افتتاح می‌شود.

افتتاح دپارتمان فوق تخصصی قلب در بیمارستان خیریه امام زمان(عج)

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایسنا- منطقه خراسان، غلامرضا دهستانی، مسئول دپارتمان فوق تخصصی قلب بیمارستان خیریه امام زمان(عج) امروز در نشستی خبری که در این بیمارستان برگزار شد، اظهار کرد: در بخش قلب حدود 17 تخت سی سی یو  داریم که یکی از  این تخت‌ها ایزوله است و برای بیماران خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بخش قلب 15 تخت وجود دارد و بیماران پس از سی سی یو در این بخش بستری می‌شوند. 
 
وی ادامه داد: در دپارتمان جدید فوق تخصصی قلب بیمارستان حدود 800 متر فضای جدید ساخته شده است.آی سی یو قلب باز دارای هفت تخت است که یک تخت آن ایزوله است دو اتاق عمل شامل اتاق عمل هیبرید و اتاق عمل جراحی قلب باز داریم. اتاق عمل هیبرید ما اولین اتاق عمل هیبرید در مشهد است.
 
مسئول دپار تمان فوق تخصصی قلب بیمارستان خیریه امام زمان(عج) تصریح  کرد: اتاق عمل هیبرید برای بیماران عروق محیطی، عمل‌های نخاع، عمل‌های ارتوپدی که پزشک نیاز به اشعه دارد و ... قابل استفاده است همچنین این اتاق عملبرای بیمارانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که پس از آنژیوگرافی نیاز به عمل دارند. در این اتاق عمل بیمار پس از آنژیوگرافی به یک اتاق عمل جدید منتقل نمی‌شود و در همان مکانی که آنژیوگرافی انجام شده عمل هم انجام می‌شود. اتاق عمل هیبرید فقط در تهران و در تعداد محدود بیمارستان وجود دارد.
 
دهستانی با اشاره به اینکه «بخش آنژیوگرافی حدود 25 تخت دارد»، عنوان کرد: برای توسعه بخش آنژیوگرافی یک ساختمان جدید در حال احداث است. با ایجاد این فضا می‌توانیم حداقل 40 بیمار را تحت پوشش قرار دهیم.
 
وی با اشاره به اینکه «برای افتتاح دپارتمان فوق تخصصی قلب حدود 10 میلیارد تومان هزینه شده است»،گفت: بیمارستان امام زمان(عج) تنها مرکز در شرق مشهد است که مجهز به بخش آنژیوگرافی و اتاق عمل جراحی قلب باز است. با توجه به اینکه در شرق مشهد امکانات جراحی و آنژیوگرافی زیادی وجود ندارد در تابستان و ایامی که زائران به مشهد می‌آیند می‌توانیم به آنها هم خدمت‌رسانی کنیم.
 
محمود خادم الخمسه، مدیر عامل موسسه خیریه امام زمان(عج) در ادامه این نشست اظهار کرد: بیمارستان امام زمان(عج) در سال 79 با افتتاح یک درمانگاه شروع به فعالیت کرد و در سال 60 به دلیل نیاز شدید منطقه به وجود یک مرکز درمانی کلنگ بخش بیمارستان زده شد. از آن زمان تاکنون روز به روز بخش‌های بیمارستان توسعه یافته در حال حاضر بیمارستان بخش‌های مختلفی همچون آزمایشگاه، زایشگاه، رادیولوژی، دیالیز و ... دارد. 
 
مدیر عامل بیمارستان خیریه امام زمان(عج) تصریح کرد: با توجه به اینکه مریض‌های ما برای آنژیوگرافی و جراحی به بیمارستان‌های دیگر ارجاع داده می‌شدند ایجاد بخش آنژیوگرافی، جراحی قلب و آی سی یو احساس می‌شد. 
 
خادم الخمسه گفت: بخش‌های آنژیوگرافی، اتاق  عمل و آی سی یو دپارتمان فوق تخصصی قلب بیمارستان امام زمان(عج)  همه در یک بلوک قرار دارند. هیچ‌  بیمارستانی در ایران  وجود ندارد که تمام این بخش‌ها را در یک بلوک داشته باشد. 
 
وی تصریح کرد: از دیگر ویژگی‌های دپارتمان فوق‌تخصصی قلب بیمارستان امام زمان(عج) وجود اتاق عمل هیبریدی است. در مشهد اتاق عمل هیبریدی نداریم. اتاق عمل هیبریدی یک اتاق عمل دو کاره است که به طور مثال هم آنژیوگرافی در آنجا انجام می‌شود و هم جراحی قلب. یعنی نیازی نیست که بیمار را پس از آنژیوگرافی به اتاق عمل دیگری انتقال بدهیم بلکه عمل در همان اتاق و بدون جابه‌جایی بیمار انجام خواهد شد.
 
خادم الخمسه در خصوص هزینه‌ای که بیماران در بیمارستان امام زمان(عج) پرداخت می‌کنند، عنوان کرد: بیمارستان‌های خیریه تعرفه‌های خیریه دارند. هزینه ما برای درمان یک حد متوسط است. گاهی حتی از تعرفه‌هایی که اعلام شده مبلغ کمتری دریافت می‌کنیم زیرا بیمارستان ما در منطقه محروم واقع شده و بسیاری از بیماران از مددکاری تخفیف می‌گیرند. 
 
مدیرعامل بیمارستان خیریه امام زمان(عج)  با بیان اینکه این بیمارستان« 550  نفر پرسنل دارد»، بیان کرد: آمار مددکاری ما روزانه حدود 2 تا 2.5 میلیون تومان است سال گذشته حدود یک میلیارد تومان به بیماران تخفیف داده‌ایم. 
 
 
خادم الخمسه در خصوص اینکه از ابتدای آذرماه بیماران تحت پوشش بیمه سلامت فقط در دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرش می‌شوند»، عنوان کرد: بیمارستان‌های دولتی به این دلیل شلوغ هستند که همه بیماران تحت پوشش بیمه سلامت به آنجا مراجعه می کنند و این بیمارستان‌ها هم توانایی پاسخگویی به بیماران را ندارند.
 
مدیرعامل بیمارستان خیریه امام زمان(عج) عنوان کرد: نمی‌دانیم این قانون جدید از کجا آمده است؛ حداقل اجازه دهند بیمارستان امام زمان(عج) با این همه خدماتی که با کیفیت بالا ارایه می‌دهد و در حاشیه شهر قرار گرفته، جزء بیمارستان‌های دولتی محسوب شود و بیمارانی که دارای  بیمه سلامت  هستند را پذیرش کند. این کار به نفع محرومین این منطقه است.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی