• خانه
  • خراسان رضوی
  • افزایش 38 درصدی اعتبارات امور زنان و خانواده در لایحه بودجه سال آینده
کد خبر : 78002
/ 18:13

افزایش 38 درصدی اعتبارات امور زنان و خانواده در لایحه بودجه سال آینده

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: اعتبارات این معاونت از 153 میلیارد ریال در سالجاری با 38 درصد افزایش به 210 میلیارد ریال در لایحه بودجه سال آینده افزایش یافت.

افزایش 38 درصدی اعتبارات امور زنان و خانواده در لایحه بودجه سال آینده

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا،معصومه ابتکار روز شنبه در حاشیه بازدید از جاذبه های گردشگری گناباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مقوله آموزش دختران بازمانده از تحصیل و زنان سرپرست خانوار نیازمند توجه ویژه مسئولان ذیربط هستیم.
وی ایجاد مدارس خاص دختران بازمانده از تحصیل را ضروری دانست و اظهار کرد: باید نیمی از اعتبارات شورای اجتماعی کشور به اجرای طرحهای مرتبط با زنان از جمله زنان سرپرست خانوار و آسیب دیده و کاهش تبعات اعتیاد در این زمینه اختصاص یابد.
وی گفت: در بودجه سالجاری 200 میلیارد ریال از محل ماده 80 برنامه توسعه برای اشتغال و کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده که تاکنون اختصاص نیافته است.
ابتکار افزود: کارگروه ملی زنان سرپرست خانوار با هدف برنامه ریزی و سیاست گذاری مسائل مربوط به این قشر توسط معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و با مشارکت دستگاههای اجرایی ذیربط آذر ماه جاری تشکیل شد.
وی همکاری و تشریک مساعی بخشهای دولتی و سازمان های مردم نهاد، بازشناسی و اقدام در جهت رفع کاستی ها در سیاست ها و برنامه های موجود دستگاههای اجرایی و افزایش توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را از جمله اهداف تشکیل این کارگروه برشمرد.
وی اظهار کرد: لایحه پیشگیری از خشونت علیه زنان به عنوان یکی از لوایح مهم در دستور کار قرار دارد و در نشست های متعدد با همکاری قوه قضائیه مراحل نهایی خود را طی می کند و آماده ارسال به دولت و مجلس است.
وی منشور حقوق شهروندی را از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید دانست و گفت: برای افزایش آگاهی های عمومی در این زمینه در مدارس و دانشگاهها اقداماتی با همکاری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در حال انجام است.
ابتکار افزود: توجه به اشتغال و توان افزایی زنان روستایی از رویکردهای مهم معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری است.
وی اظهار کرد: بر این اساس با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی دوره های آموزشی زنان روستایی برای تولید محصولات سالم و ارگانیک و استفاده بهینه از آب در کشاورزی در آینده نزدیک آغاز می شود.
وی گفت: همچنین امسال یک و نیم میلیارد دلار از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی برای اشتغال پایدار روستایی در نظر گرفته شده که باید سهمی از این اعتبارات برای کارآفرینی زنان روستایی در زمینه های صنایع دستی و گردشگری اختصاص یابد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده روز شنبه بعد از ورود به گناباد و تجدید بیعت با آرمانهای شهدای گمنام و حضور در آرامگاه علامه بهلول گنابادی از جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهرستان مانند روستای هدف گردشگری ریاب و قنات جهانی قصبه گناباد دیدن کرد.
شرکت در همایش 'ازدواج پایدار، به هنگام و آگاهانه' از دیگر برنامه های سفر یک روزه معصومه ابتکار به گناباد بود.
گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی