کد خبر : 78009
/ 19:32
رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای شهر:

آماده شدن طرح تفصیلی طوس تا پایان سال جاری

مقرر شده است ساختاری با حضور راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، شهرداری، استانداری و در کل همه دستگاه‌های مرتبط با طوس تاسیس شود تا بتوانیم خارج از بروکراسی اداری، برای این محدوده سرمایه‌گذار جذب کنیم و سپس هنرمندان و همه مردم نیز به این محدوده راه پیدا کنند

آماده شدن طرح تفصیلی طوس تا پایان سال جاری

رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: از روز اول که کارمان را آغاز کردیم حتی یک صدای مخالف برای احیای طوس نیافتیم، پس این سئوال پیش می‌‌آید که چرا طوس در سال‌های گذشته پیشرفتی نداشته است؟

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، سید مسعود ریاضی در نشست علمی «طوس در بستر تاریخ» که با حضور اساتید تاریخ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: باید در مورد نقش فردوسی در طوس بیشتر صحبت به میان آید چون این حکیم بزرگ نقش محوری در طوس دارد.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های همه اعضای شورای پنجم از همان ابتدای آغاز به کار، توجه به فردوسی و طوس بود لذا در همین راستا کمیسیون توسعه و عمران طوس برای اولین بار راه‌اندازی شد تا به صورت هفتگی، فکر اعضای شورای اسلامی شهر را درگیر مسئله طوس نماید.

رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ادامه داد: دریافته بودیم طوس کمبودهایی دارد و با اینکه ۲۱ سال از فرمان مقام معظم رهبری در مورد این خطه می‌گذرد اما هنوز اتفاق مثبتی برای آن نیفتاده است لذا به‌دنیال یافتن این گره‌ها بودیم.

ریاضی تصریح کرد: از روز اول که کارمان را آغاز کردیم حتی یک صدای مخالف برای احیای طوس نیافتیم، پس این سئوال پیش می‌‌آید که چرا طوس در سال‌های گذشته پیشرفتی نداشته است؟

وی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین عوامل عدم پیشرفت طوس، عدم هماهنگی بین دستگاه‌های متولی و مرتبط، وجود بروکراسی خوفناک اداری و بی‌همتی دستگاه‌های متولی بوده است.

رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به اینکه هنوز برای نوشتار طوس به یک تعریف واحد نرسیده‌ایم، بیان کرد: ایجاد یک سیستم یکپارچه بین دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده را اولین و مهم‌ترین کار دانستیم لذا طرح اولیه تهیه شده توسط منطقه ۱۲ در این مورد را تکمیل کرده و به تصویب شورای اسلامی شهر رساندیم که این مصوبه توسط شهرداری در حال هماهنگی با دستگاه‌های مرتبط است.

وی گفت: بروکراسی حاکم بر ناحیه تاریخی طوس بسیار خوفناک بوده و حتی اجازه یک لیوان آب خوردن را هم در این منطقه به ما نمی‌دهد که این خود یکی از مشکلات اصلی بوده و مانع ورود سرمایه‌گذاران به طوس توسط میراث فرهنگی می‌شود.

ریاضی تصریح کرد: در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای با میراث فرهنگی منعقد خواهیم کرد تا بر اساس آن اجازه ورود به محدوده تاریخی طوس را داشته باشیم و در مرحله اول نسبت به ساماندهی جلوخان اقدام خواهد شد. 

رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس بیان کرد: محدوده طوس مدتی است که ناحیه ۳ منطقه ۱۲ شهرداری مشهد شده است اما چون طرح شهری ندارد، ساخت و سازهایش با مشکل مواجه است. با شروع به کار شورای پنجم، مشاور وعده داده است که تا پایان سال جاری طرح تفصیلی این محدوده را تحویل دهد.

ریاضی افزود: همچنین مقرر شده است ساختاری با حضور راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، شهرداری، استانداری و در کل همه دستگاه‌های مرتبط با طوس تاسیس شود تا بتوانیم خارج از بروکراسی اداری، برای این محدوده سرمایه‌گذار جذب کنیم و سپس هنرمندان و همه مردم نیز به این محدوده راه پیدا کنند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی