کد خبر : 78044
/ 16:49
عملیات اطلاعاتی پلیس دست ٢ متهم سابقه‌دار را رو کرد؛

رازگشایی از نقشه سیاه سمیه و شوهرش

«وضعیت زندگی من و همسرم بسیار آشفته بود و از پس هزینه‌های‌مان برنمی‌آمدیم. برای همین با اجاره‌کردن خانه‌ای مسکونی در منطقه طبرسی شمالی و با کشاندن مردان جوان به داخل آن نقشه شومم را عملی کردم.» این‌ها گوشه‌ای از اظهارات مردی ٣۶ساله است که با طعمه قرار دادن همسرش از عابران پیاده و رانندگان در مشهد اخاذی می‌کرد.

رازگشایی از نقشه سیاه سمیه و شوهرش

مهدی قرآنی- به گزارش شهرآرا، ماجرای این پرونده با اخبار منابع اطلاعاتی پلیس آغاز شد. در یکی از خانه‌های مسکونی واقع‌در خیابان نظام‌دوست مشهد طی شبانه‌روز رفت‌و‌آمدهای مشکوکی وجود داشت. طبق این گزارش حجت‌الاسلام دکتر سیدجواد حسینی معاون دادستان مشهد، دستور رسیدگی به موضوع را صادر کرد و تیمی از مأموران تجسس کلانتری طبرسی شمالی مسئول رسیدگی به پرونده شدند.
مأموران در مرحله اول تحقیقاتشان اطلاعاتی را درباره ساکنان خانه موردنظر جمع‌آوری کردند. طبق اظهارات اهالی محل مشخص شد که این زن و شوهر جوان به‌تازگی در این محل ساکن شده‌اند و ازطریق رابطه غیر‌اخلاقی با مردان جوان امورات زندگی‌شان را می‌گذرانند.
ساکنین محل که از رفتار همسایه ناخلفشان بسیار ناراضی بودند، از دست آنان شاکی شدند و از مأموران قانون خواستند که هرچه سریع‌تر محله را از حضور آنان پاک کنند.
با به‌دست‌آمدن این اطلاعات، گزارشی تهیه و برای کسب تکلیف دراختیار قاضی حسینی قرار گرفت و مقرر شدکه مأموران برای جمع‌آوری ادله و مستندات بیشتر چند شبانه‌روز محل را تحت‌نظر قرار دهند.
خانه متهمان به‌صورت نامحسوس تحت‌نظارت مأموران کلانتری طبرسی شمالی قرار گرفت. در تحقیقات میدانی مواردی مشابه درخصوص مراجعین به چشم می‌خورد. برخی از افراد پس از مراجعه به این خانه مسکونی با سر و وضعی به‌هم‌ریخته، لباس‌های پاره‌شده و جراحاتی روی گردن و دست‌ها از آن‌جا خارج می‌شدند.
تحقیقات میدانی این پرونده ادامه داشت تا اینکه سرنخی مهم از متهمان به دست آمد. طبق بررسی‌ها مشخص شد که مراجعین با نیت کمک به یک خانم جوان وارد این منزل می‌شدند ولی در واقع طعمه افراد داخل منزل بوده‌اند. پس از به‌دست‌آمدن این سرنخ مأموران فرضیه اخاذی را مطرح کردند و پرونده با کسب دستور از قاضی حسینی در مرحله اجرایی قرار گرفت.
مأموران پس از حصول اطمینان از حضور متهمان در داخل مخفیگاهشان بلافاصله وارد عمل شدند و این زن و شوهر جوان را
دستگیر کردند.

دستگیری شاه‌ماهی پرونده
متهمان که نمی‌دانستند دستشان برای قانون رو شده، شروع به مظلوم‌نمایی کردند و از بیان حقیقت ماجرا طفره رفتند، اما پس از انتقال به کلانتری طبرسی شمالی و رویارویی با مستندات پرونده به ناچار تسلیم قانون شدند و لب به بیان حقیقت گشودند.
متهم اصلی پرونده که مردی ٣۶ساله به نام اسماعیل بود در اظهارات خود به افسر تحقیق پرونده‌اش گفت: به‌خاطر دستبرد به چند خانه، سرقت از چند خودرو و فروش مواد‌مخدر، چند مرتبه دستگیر شدم و با حکم قاضی به زندان افتادم. هربار که به زندان می‌افتادم تصمیم می‌گرفتم که اگر آزاد شوم راه درست و زندگی سالم را در پیش بگیرم، اما انگار زندگی من را این‌گونه رقم زده بودند و من باید در جرم دست‌و‌پا می‌زدم. وقتی از زندان آزاد می‌شدم به‌سراغ کار می‌رفتم ولی هیچ‌کس حاضر نبود به یک سابقه‌دار که به‌دلیل سرقت به زندان افتاده کار بدهد. وضعیت زندگی من و همسرم بسیار آشفته بود و حتی از پس هزینه‌های خورد و خوراکمان بر‌نمی‌آمدیم. باید کاری انجام می‌دادم تا از این آشفته‌بازار رها شویم. برای همین خانه‌ای مسکونی در منطقه طبرسی شمالی اجاره کردم و با همکاری همسرم نقشه شوممان را عملی کردیم.
اسماعیل که مدام چشمانش بسته می‌شد و پس از اندکی مکث مجددا آن‌ها را باز می‌کرد ادامه داد: نقشه ما از این قرار بود که همسرم به بهانه‌های مختلف مردان جوان را به داخل خانه می‌کشاند و من نیز وقتی افراد به داخل خانه می‌آمدند با یک قبضه چاقو به آنان حمله می‌کردم و با این اتهام که با همسرم ارتباط داشته‌اند، آنان را تهدید می‌کردم که «اگر می‌خواهید پلیس را خبر نکنم باید هرچه پول دارید بدهید.» این افراد نیز چون همگی خانواده‌دار بودند و از بی‌آبرویی درمقابل خانواده بیم داشتند با من و همسرم همکاری می‌کردند و بهای عمل انجام‌نشده‌شان را می‌پرداختند.
متهم در پاسخ به اینکه آیا فردی را مورد ضرب و جرح قرار داده است عنوان کرد: چند مرد به بهانه‌ کمک به همسرم وارد خانه ما شده بودند. من طبق نقشه با دیدن آنان به سمتشان حمله‌ور شدم و با چاقویی که در دست داشتم، آنان را تهدید کردم. اما این افراد چون مرتکب فعل حرام یا کار ناشایستی نشده بودند با من درگیر شدند. در این نزاع جراحت کوچکی برداشتند ولی چون از ریختن آبرویشان بیم داشتند به ناچار با من و همسرم همکاری کردند و مبالغی را پرداختند.
اظهارات سمیه علیه شوهرش
سمیه، متهم دوم این پرونده، نیز ضمن تأیید اظهارات شوهرش درباره برخی جزئیات اخاذی‌های سریالی‌شان به افسر تحقیق پرونده گفت: برخی طعمه‌هایم رانندگان تاکسی و مسافربران شخصی بودند. پس از اینکه مرا مقابل خانه پیاده می‌کردند، از آن‌ها می‌خواستم که کمکم کنند تا اقلامی را که خریداری کرده‌ام به داخل خانه انتقال دهم. وقتی این افراد لوازمم را به داخل خانه می‌آوردند شوهرم وارد صحنه می‌شد و با چاقو آنان را تهدید می‌کرد. من نیز در این میان ادعا می‌کردم که این مرد چند ماه است که با من ارتباط دارد و به زور وارد خانه‌مان شده است. این افراد وقتی با اظهارت من مواجه می‌شدند برای حفظ آبرویشان تن به خواسته شوهرم می‌دادند و بهای بدنام‌نشدن خود را می‌پرداختند.
این زن ٣۶ ساله ادامه داد: برخی طعمه‌هایم نیز عابرین پیاده بودند که به بهانه جابه‌جاکردن خودرویم، بازکردن در زیرزمین یا پذیرایی، آنان را به داخل خانه می‌کشاندم و با ورود شوهرم به ماجرا ادعا می‌کردم هیچ رابطه‌ای با این مرد ندارم، اما چند وقتی است که از جانب او آزار شده‌ام.آنها برای حفظ آبرو تسلیم خواسته ما می‌شدند.
بازشدن پای دو شاکی به پرونده
دو متهم دستگیرشده پس از تشکیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه چهار مشهد انتقال یافتند و طبق دستور قضایی راهی زندان شدند. معاون دادستان و سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم خشن درخصوص دیگر ابعاد این پرونده به خبرنگار ما گفت: با‌توجه‌به اینکه شاکیان پرونده برای حفظ آبرویشان به پلیس یا دادسرا مراجعه نکرده بودند، روند تحقیقات با ابعاد مبهمی رو‌به‌رو بود. این امر با کار تحقیقاتی مأموران کلانتری طبرسی شمالی به نتیجه رسید و دو متهم این پرونده دستگیر شدند.
دکتر سیدجواد حسینی افزود: تاکنون دو نفر از شاکیان پرونده با مراجعه به کلانتری طبرسی شمالی شکایت خود را از این زن و شوهر اخاذ تنظیم کرده‌اند.
وی تصریح کرد: براساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده اسماعیل، متهم ردیف اول این پرونده که اعتیاد شدید به موادمخدر دارد، دارای پنج سابقه کیفری شامل سرقت و فروش موادمخدر است و چند سالی را در زندان گذرانده است. سمیه، متهم دوم این پرونده، نیز فاقد سابقه کیفری و آلوده به مصرف مواد مخدر است که در این اقدامات مجرمانه همکاری داشته است.
قاضی حسینی در پایان از شهروندانی که از این طریق از آنان اخاذی شده، خواست تا ترس از بی‌آبرو‌شدن را کنار بگذارند و برای شکایت از متهمان به کلانتری طبرسی شمالی و دادسرای ناحیه چهار
مشهد مراجعه کنند.  
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی