• خانه
  • یادداشت
  • اتوبوس‌رانی و سهم ١٧درصدی از جا‌به‌جایی مسافر
کد خبر : 78053
/ 19:40
علی‌اصغر نیشابوری

اتوبوس‌رانی و سهم ١٧درصدی از جا‌به‌جایی مسافر

آلودگی هوا از‌سویی و وجود ترافیک و ازدحام در خیابان‌های مشهد به‌ویژه در بافت مرکزی و اطراف حرم مطهر امام‌رضا(ع) از سوی دیگر، توجه‌به توسعه حمل‌و‌نقل عمومی و نهادینه‌سازی فرهنگ استفاده از آن در مشهد را بیش‌از‌پیش ضروری کرده است.

اتوبوس‌رانی و سهم ١٧درصدی از جا‌به‌جایی مسافر

مشهد‌الرضا(ع) همه‌ساله پذیرای میلیون‌ها زائر مشتاق است که از اقصانقاط کشورمان و سایر کشورها به این شهر مشرف می‌شوند.
آلودگی هوا از‌سویی و وجود ترافیک و ازدحام در خیابان‌های مشهد به‌ویژه در بافت مرکزی و اطراف حرم مطهر امام‌رضا(ع) از سوی دیگر، توجه‌به توسعه حمل‌و‌نقل عمومی و نهادینه‌سازی فرهنگ استفاده از آن در مشهد را بیش‌از‌پیش ضروری کرده است.
قطعا گسترش حمل‌ونقل عمومی در شهری چون مشهد، تأثیر بسزایی در کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی، کاهش ترافیک و افزایش زیبایی منظر شهری دارد.
بر‌اساس قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ٧۵‌درصد جا‌به‌جایی مسافران درون‌شهری در شهر مقدس مشهد باید ازطریق سامانه‌های حمل‌ونقل همگانی درون‌شهری انجام گیرد که سهم سازمان اتوبوس‌رانی در‌این‌میان ۴۵‌درصد است، اما در حال حاضر با داشتن هزارو٩٢٠دستگاه ناوگان فعال و جابه‌جایی روزانه بیش‌از ٩٠٠‌هزار نفر‌سفر ، فقط ١٧درصد از این سهم محقق شده است.
با‌این‌حال با‌توجه‌به میزان استفاده از اتوبوس در شهر مشهد که طبق تحقیقات انجام‌شده هر دستگاه اتوبوس برابر ۴٠‌خودروی شخصی است، سازمان اتوبوس‌رانی می‌تواند نقش مهمی در حوزه آموزش‌های شهروندی ایفا کند؛ دراین‌راستا این سازمان تاکنون سعی کرده علاوه‌بر انجام رسالت ذاتی خود در حمل‌ونقل همگانی، برای پرداختن به موضوعات فرهنگ شهروندی اقداماتی صورت دهد. از‌جمله گام‌هایی که این سازمان در‌راستای ارتقای فرهنگ شهروندی برداشته است، می‌توان به توزیع محصولات فرهنگ شهروندی در مراکز پیش‌دبستانی با شعار «‌کودکان امروز، آینده‌سازان فردا» اشاره کرد؛ چرا‌که سازمان معتقد است آموزش باید از سنین پایین نهادینه شود تا در آینده آسیب‌های کمتری را در جامعه شاهد باشیم.
فرهنگ پرداخت بهای خدمات، احترام به سالمندان، رعایت نظافت در اتوبوس، احترام مقابل مسافر و اتوبوس‌ران و آسیب‌نزدن به اموال داخل اتوبوس در‌قالب کلیپ‌های فرهنگ شهروندی در فضاهای مجازی منتشر شده‌اند تا مسافران محترم با دیدن این کلیپ‌های آموزشی به حقوق شهروندی خود آگاه شوند. همچنین از تبلیغات فرهنگی روی بدنه ٣٠‌دستگاه اتوبوس با موضوعات ذکر‌شده نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.
به‌جز‌این‌ها تا‌کنون پروژه‌هایی به‌منظور بهبود وضعیت خدمات‌رسانی به مردم اجرا شده است که می‌توان به تعدادی از این پروژه‌ها اشاره کرد: هوشمند‌سازی ناوگان، نصب تابلوهای اعلام زمان واقعی رسیدن اتوبوس به ایستگاه (RTPIS)، تجهیز ایستگاه‌های شهر به سایبان‌های شیشه‌ای متحدالشکل، نوسازی ناوگان، عقد قرارداد و خرید اتوبوس با استاندارد آلایندگی یورو‌۴ مجهز به فیلتر کاهنده آلایندگی و رمپ ویژه معلولان، راه‌اندازی اپلیکیشن‌های موبایلی شارژ من‌کارت و مسیریابی هوشمند خطوط، برگزاری کلاس‌های آموزشی با هدف تکریم زائران و مجاوران و بهبود عملکرد اتوبوس‌رانان، ایجاد و توسعه خطوط ١ و ٣ بی‌آر‌تی، کاهش زمان انتظار مسافران در ایستگاه از‌طریق مهندسی خطوط، افزایش پایانه‌های درون‌شهری، راه‌اندازی سیستم اعلام صوتی نام ایستگاه‌ها داخل ناوگان، رفع دودزایی ناوگان.
  علی‌اصغر نیشابوری
مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری مشهد

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی