کد خبر : 78060
/ 20:58

نخستین پیام‌رسان دنیا به کار خود پایان داد

پیام رسان AIM پس از گذشت ۲۰ سال از آغاز فعالیت خود سرانجام در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ به کار خود خاتمه داد.

نخستین پیام‌رسان دنیا به کار خود پایان داد

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاید بسیاری از کاربران امروزی پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی با نخستین پیام رسان جهان آشنایی کمی داشته باشند و یا اصلا نام آن را نشنیده باشند. در سال ۱۹۹۷ میلادی شرکت AOL یک نرم افزار پیام رسان مجزا به نام AIM را راه اندازی و کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کرد. اما در ادامه با ظهور قدرت‌ها و فناوری‌های جدید نتوانست هماهنگ با فناوری روز دنیا پیشرفت کند تا اینکه شرکت AOL اعلام کرد در سال ۲۰۱۷ میلادی این پیام رسان به کار خود پایان خواهد داد.

این پیام رسان به عنوان نخستین پیام رسان جهان پس از گذشت ۲۰ سال سرانجام در روز ۱۵ دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به کار خود خاتمه داد. گفتنی است؛ ارائه نشدن نسخه موبایلی برای این پیام‌رسان و نیز استفاده از پروتکل پیام‌رسانی پرهزینه علت های پیشرفت نکردن این پیام رسان خاطره انگیز اعلام شده بود.

حساب توییتر پیام رسان قدیمی AIM هم با رسیدن این تاریخ خبر از پایان کار رسمی و خداحافظی کامل این پیام‌رسان با کاربرانش داد. پیش تر از این نیز مدیران این شرکت از کاربران این پیام رسان خواسته بودند تا از اطلاعات و تصاویر خود در سرور AIM ذخیره بگیرند.

 109178.png

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی