کد خبر : 78061
/ 11:05
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خبر داد

تلاقی خطوط یک و ٢ قطارشهری تا قبل از نوروز

بیست‌وششم آذرماهِ هر سال در تقویم کشورمان به نام «روز حمل‌ونقل» به ثبت رسیده است و فرصت خوبی است که از این رهگذر، به وضعیت یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه کشور و -در مقابل- یکی از اصلی‌ترین پاشنه‌های آشیل حوزه اقتصادی و شهری نیم‌نگاهی داشته باشیم. همایش حمل‌ونقل و ترافیک نیز که هر‌سال به همت شهرداری مشهد در این شهر برگزار می‌شود، محفل گرمی به حساب می‌آید که به نوعی، شب یلدای فعالان و دست‌‌اندرکاران جابه‌جایی و مدیریت آمدوشد خیل عظیم زائران و مجاوران بارگاه نورانی امام مهربانی‌هاست.

تلاقی خطوط یک و ٢ قطارشهری تا قبل از نوروز

بنیامین یوسف زاده-شهرآرا، این گردهمایی در یازدهمین سال خود، میزبان مدیران، کارشناسان، صاحب‌نظران و پیش‌کسوتان حوزه حمل‌ونقل استان خراسان رضوی و مشهد بود و از خادمان حوزه ترافیک تقدیر کرد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در این همایش گفت: در این حوزه، به موضوعات مختلفی همچون کاهش آلودگی هوا، استفاده بهینه از انرژی، کاهش زمان سفر و از همه مهم‌‌تر آسایش و رفاه شهروندان توجه داریم و خطوطی همچون بی‌آر‌تی نیز به همین منظور در سطح شهر اجرا می‌شود.وحید برکچی در همین زمینه با اشاره‌ای مختصر به تاریخچه مصوبه اجرای خط سوم بی‌آر‌تی مشهد افزود: اجرای این خط مصوبه شورای عالی ترافیک کشور و شوراهای همتای استان خراسان رضوی و شهرستان مشهد و همچنین شورای اسلامی این شهر است که به دلیل برخی از مسائل، روی زمین مانده بود. وی به همت مدیریت جدید شهری در اجرای این طرح از واپسین روزهای ماه صفر اشاره کرد و گفت: عملیات ایزوله کردن این خط از حرم مطهر رضوی تا میدان توحید انجام شده است و تا عید نوروز، به میدان استقلال مشهد خواهد رسید.
وی همچنین از تصویب رقم ۴٠٠ میلیارد تومان برای تکمیل خط٢ قطارشهری مشهد در شورای شهر خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با تلاش مجموعه مدیریت شهری، تا قبل از فرارسیدن سال جدید، شاهد تلاقی دو خط یک و ٢ قطارشهری مشهد در میدان شریعتی این شهر خواهیم بود.وی همچنین با تأکید بر لزوم توجه به موضوع حمل‌ونقل انسان‌محور در شهر مشهد اظهار کرد: در همین راستا، طی تفاهم صورت‌گرفته با منطقه١١ مشهد، شاهد تقویت این حوزه به صورت پایلوت در این منطقه خواهیم بود. منطقه ثامن نیز دراین‌باره بسیار فعال است.
برکچی این را هم گفت که یک میلیون دوچرخه و ١٠٠ کیلومتر مسیر ویژه برای این وسیله حمل‌ونقل در شهر داریم، دوچرخه‌هایی که هنوز یک وسیله سفر حساب نمی‌شوند و در خانه‌ها باقی مانده‌‌اند.
وی همچنین از مطالعه برای استفاده از ترامواهای کوچک و همچنین اتوبوس‌های برقی در مشهد خبر داد.
حسین کامران، رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، نیز در این همایش با تأکید بر اینکه باید هزینه سفر را برای افراد تک‌سرنشین افزایش داد گفت: در سطح شهر، هرکجا که ترافیکی ایجاد می‌شود، مکانی وجود دارد که نبایست ساخته می‌شده است. متأسفانه کمیسیون ماده ۵ نیز کمتر به این موضوع توجه می‌کند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی