کد خبر : 78101
/ 12:44

پاسخ احمدی‌نژاد را تا یکی دو روز آینده می‌دهیم

دادستان کل کشور در خصوص فایل تصویری محمود احمدی نژاد گفت: در یکی دو روز آینده پاسخ آن را خواهیم داد.

پاسخ احمدی‌نژاد را تا یکی دو روز آینده می‌دهیم

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از مهر، محمدجعفر منتظری در حاشیه همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان های سراسر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز رئیس ندارد و آیا شما به این قضیه ورود نمی کنید؟ گفت: ما هم می خواهیم، می‌نویسیم، می گوییم انشالله خداوند به افرادی که مسئول هستند و هم به ما و به دیگران گوش شنوایی بدهد که در جهت رفع این مشکل تلاش کنیم.

وی ادامه داد: عقلا به این نتیجه رسیدند که مساله مبارزه با قاچاق کالا و ارز امری است که از یک دستگاه بر نمی آید و باید چند دستگاه با هم تعامل داشته باشند و در این راستا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تشکیل دادند. این ستاد باید اهتمام لازم به موضوع داشته باشد. رییس ستاد، رئیس جمهور  محترم است، این ستاد باید رییس داشته باشد و آن رییس پا به کار باشد و آنقدر نقش آفرین باشد که اگر من یا نیروی انتظامی یا سازمان گمرک، سازمان بنادر، وزارت اقتصاد و دارایی و هر کدام از دستگاه های ذی ربط اگر نقصی در کارشان باشد اشکالات را دنبال کند و ما این گله را داریم و انتظار می رود هر چه زودتر این نقیصه برطرف و ستاد فعال تر شود.

دادستان کل کشور گفت: با توجه به مجموعه شرایط اقتصادی کشور که فریاد همه را بلند کرده از شخص رئیس جمهور گرفته تا معاون اول و وزرا و نمایندگان همه از وضعیت اقتصادی کشور گله مند هستند. بنابراین راه رفع این مشکل این است که در بخش مبارزه با قاچاق کالا و ارز این ستاد را فعال تر کنیم و نواقص و اشکالات در هر بخشی که هست برطرف کنیم ما در دستگاه قضایی این آمادگی داریم، مسول اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستگاه قضایی نیست و این دستگاه یکی از عناصر تاثیر گذار است ما این قول را می دهیم و این اهتمام را داریم که چنانچه بخش های دیگر به میدان بیایند قطعا با آنها همراهی لازم را خواهیم کرد و با تمام توان با این پدیده مبارزه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: محدود کردن مبادی گمرکی با دستگاه قضایی نیست نه وظیفه قانونی ما است و نه امکانات و بستر آن را داریم ما در راستای وظایف قانونی خود در این عرصه تلاش می کنیم به دادستانها در مراکز استانها و حوزه های قضایی که بیشتر آلودگی به این بیماری کشنده قاچاق را دارند  سفارش کرده ایم و آنها در این زمینه کوتاهی نمی کنند اما دستگاه های دیگر باید همکاری کنند.

دادستان کل کشور گفت: یکی از دستگاه هایی که در قاچاق کالا و ارز موثر است سازمان تعزیرات حکومتی است که این سازمان زیرمجموعه وزارت دادگستری و دولت است و عمده کارها باید در آنجا انجام شود، مواردی که در قانون تعریف شده مربوط به دستگاه قضایی است ما آن بخشی که مربوط به دستگاه قضایی است و حتی تعامل و همکاری را با سازمان تعزیرات داریم و هر جا لازم باشد کوتاهی نمی کنیم حتی سازمان تعزیرات را هم که وظیفه اصلی در این عرصه دارد کمک می کنیم.

وی با بیان اینکه مسئولیت و وظیفه ای که به عهده دستگاه های دیگر است نباید از دستگاه قضایی خواسته شود گفت: حرف ما این است یک مجموعه ای هستند که درصدی از وظایف و اختیارات را دارند و باید با تعامل یکدیگر با این پدیده شوم مبارزه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در حاشیه همایش تخصصی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره انتشار فایل تصویری احمدی نژاد و پاسخ دستگاه قضایی در این زمینه گفت: در یکی دو روز آینده پاسخ آن را خواهیم داد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی