کد خبر : 78102
/ 13:57

برقی کردن راه‌آهن تهران-مشهد آغاز شد

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از گشایش اعتبار اسنادی قرارداد برقی کردن راه‌آهن تهران-مشهد خبر داد و گفت:‌مراحل تامین مالی این قرارداد نهایی و پروژه آغاز شده است.

برقی کردن راه‌آهن تهران-مشهد آغاز شد

سعید محمد زاده در مراسم امضای قرارداد تامین مالی 3 میلیارد یورویی و پوشش بیمه ای تولید مشترک واگن با بیان این‌که در سیاست‌های برنامه ششم توسعه اولویت حمل‌ونقل ریلی مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار کرد: ضمن این‌که بر توسعه حمل‌ونقل ریلی باری و اتصال شبکه ریلی به مراکز با و اتصال به کریدورهای اصلی تاکید شده است. در دولت یازدهم توجه بسیار خاصی به زیرساخت‌های ریلی در ایران صورت گرفت، به طوریکه سالانه یک میلیارد دلار در زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی سرمایه‌گذاری شده است. پیش بینی می‌شود طی چهار سال پیش رو سالانه یک تا 1.5 میلیارد دلار در این حوزه سرمایه‌گذاری انجام شود.

وی ادامه داد:‌ سهم حمل‌ؤنقل باری باید به 30 درصد و سهم مسافر به 20 درصد در پایان برنامه ششم برسد،‌علاوه توه به زیرساخت باید به تامین ناوگان مورد نیاز نیز به صورت ویژه توجه کرد.

وی بیان کرد: این سرایه‌گذاری‌ها جدا از سرمایه‌گذاری‌های خارجی است؛ امروز اعتبار اسنادی قرارداد برقی کردن راه‌آهن تهران-مشهد گشایش یافت و مراحل تامین مالی این قرارداد نهایی و پروژه آغاز شده است.

وی با بیان این‌که قرارداد امروز بین ایران و روسیه مبنای تامین مالی در حوزه تجهیزات ریلی به میزان 3 میلیارد یورو است، اظهار کرد: بر اساس این قرارداد با استفاده از خط اعتباری 3 میلیارد یورویی نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز شبکه ریلی اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از این موارد خرید 6000 واگن از سه تولیدکننده داخلی است که خریداران سه شرکت حمل‌ونقل خصوصی خواهد بود.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی