کد خبر : 78109
/ 16:34
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی:

دولت تدبیر و امید 20درصد در حوزه ایثار و شهادت پیشرفت داشته است

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: با رویکرد به‌گزینی، در انتصاب فرمانداران، دولت تدبیر و امید 20درصد در حوزه ایثار و شهادت پیشرفت داشته است.

دولت تدبیر و امید 20درصد در حوزه ایثار و شهادت پیشرفت داشته است

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایسنا- منطقه خراسان، سیدجواد حسینی امروز 27 آذرماه در جلسه تکریم و معارفه فرماندار شهرستان تربت‌جام که در محل تالار جامی این شهرستان با حضور مسئولین استانی و شهرستان برگزار شد اظهار کرد: در حوزه ایثار و شهادت که گاهی از دولت تدبیر و امید سوال می شود، توانسته ایم نسبت به دولت گذشته 20 درصد پیشرفت کنیم. همچنین 64 درصد فرمانداران و 67 درصد معاونین در این دولت فوق لیسانس و دکتری هستند و در واقع توانسته‌ایم میانگین لیسانس را به فوق لیسانس ارتقا دهیم. 98 درصد بخش داران هم لیسانس و لیسانس به بالا هستند.
 
وی تصریح کرد: سه بخشدار و 31 مدیر در استان خراسان رضوی از اهل سنت انتخاب شده اند که با رویکرد عدالت ترجیحی بوده است و باید همچنان این مسیر را ادامه دهیم.
 
حسینی افزود: دولت معتقد است مرزهای جنسیتی، قومی، قبیله ای، مذهبی، جغرافیایی و... شکسته شود و شایسته سالاری و به¬گزینی ملاک قرار گیرد. این سوال مطرح می شود که آیا تاکنون در حوزه جوانان، بانوان یا... عدالت رعایت شده است؟ که پاسخ ما خیر است و بنا به همین دلیل مسئله عدالت ترجیحی مطرح می‌شود که می‌بایست برای جبران این عقب ماندگی‌ها به حوزه‌هایی که در آن
 ها کمتر فعالیت داشته‌ایم بیشتر بپردازیم.
 
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در فرهنگ سیاسی ما گفتار بر عمل غلبه دارد خاطرنشان کرد: برای این که گفتارها عملی شود می‌بایست برنامه‌ریزی ملاک قرار گیرد. استانداری خراسان رضوی 16 هدف راهبردی را تبدیل به برنامه کرده است. در حوزه معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی 78 هدف به ما تعلق گرفته که این‌ها به 720 برنامه و اقدام دقیق تقسیم‌بندی و مشخص شده است و هر چهارماه برنامه‌ها و شاخص ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
 
حسینی گفت: هفت هدف راهبردی شامل اشتغال و تولید، امنیت، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، حقوق شهروندی، ارتقا فعالیت‌های فرهنگی، توسعه مشارکت‌های مردمی و عدالت و توازن منطقه‌ای در سال 96 برای ما مهم بود که در هرکدام عملکرد قابل توجهی داشته ایم.
 
وی ادامه داد: در حوزه امنیت باتوجه به بررسی و نظرسنجی موسسات غیردولتی از سطح استان، 93درصد مردم بیان کردند که از امنیت ایجاد شده در حد عالی رضایت دارند. در حوزه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی 800 هزار معتاد در دولت تدبیر و امید کاسته شده است در حالی که شما می دانید بعد از انقلاب روند اعتیاد همیشه رو به افزایش بوده است. 
 
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در حوزه حقوق شهروندی پنج خدمت را برای ادارات تعریف کردیم که چنانچه این پنج مورد رعایت نشود به معنای تجاوز به حقوق شهروندی شهروندان است و برخورد خواهد شد. در توسعه مشارکت های مردمی هم اکنون 940 تشکل غیردولتی داریم که 400 مورد آن طی سه سال اخیر ایجاد شده اند. 270 تشکل غیر دولتی در امر مبارزه با مواد مخدر فعالیت می کنند.
 
حسینی همگرایی و قدرشناسی را دو صفت بارز مردم تربت جام برشمرد و خاطرنشان کرد: این قدرشناسی بارها و بارها در این شهرستان مشاهده شده و در حوزه همگرایی هم مردم این شهرستان فارغ از مذهب با یکدیگر ازدواج می‌کنند که بالاترین نوع همگرایی و وحدت است.
 
در ادامه، مرتضی حمیدی، فرماندار جدید تربت جام نیز طی سخنانی بیان کرد: اجرای سیاست‌های عمومی دولت، توجه به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال یکی از اولویت‌های اساسی ما در دستور کار تمامی دستگاه‌ها خواهد بود. همچنین بر ایجاد بازارچه های محلی روستایی تاکید خواهیم داشت تا ضمن استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناطق، اشتغال پایدار هم ایجاد شود.
 
 وی افزود: همچنین تاکید بر روستای پاک و جذب حداکثری منابع اشتغال روستایی با نگاه توسعه گردشگری و جذب توریسم از اولویت‌های دیگرمان در حوزه روستایی خواهد بود.
 
حمیدی تصریح کزد: سندتوسعه شهرستان را با عنایت به آمایش سرزمینی بروز رسانی خواهیم کرد و تلاش می کنیم با نشاط اجتماعی، سیاسی، دینی و بصیرتی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بکوشیم. بر تعامل بین ادارات و نهادهای شهرستان تاکید داریم اما از دخالت در امور یکدیگر قاطعانه جلوگیری خواهیم کرد.
 
علی رستمی، فرماندار سابق تربت‌جام بیان کرد: تلاش کردیم مردم شهرستان فرماندار را در قامت نماینده عالی نظام و نه نماینده عالی دولت ببیند و فرماندار را با اعمال بشناسند و ارتباط با افکار قضاوت کنند.
 
گفتنی است در این جلسه از زحمات سه ساله علی رستمی در فرمانداری تربت جام تقدیر و مرتضی حمیدی به این سمت منصوب شد.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی