کد خبر : 78130
/ 09:42
خداداد عزیزی: به کمیته اخلاق نمی‌روم

دوره تحقیق و تفحص گذشته است

خداداد عزیزی این‌روزها یکی از افرادی است که خیلی راحت درباره وجود فساد در فوتبال صحبت می‌کند و موضوع جادوگران در فوتبال را هم او بود که بر سر زبان‌ها انداخت و حالا خیلی‌ها به‌دنبال پیداکردن این جادوگران هستند

دوره تحقیق و تفحص گذشته است

به گزارش شهرآراآنلاین، خداداد عزیزی را به‌خاطر شخصیت کاریزماتیکش و البته صراحت لهجه و رک‌بودنش، خیلی از مردم دوست دارند. حتی بعد از گذشت سال‌ها از حماسه تاریخی ملبورن که خداداد آن را رقم زد، هنوز که هنوز است، جایی نیست که او حضور داشته باشد و مردم با او عکس یادگاری نگیرند یا دوروبرش را شلوغ نکنند. خداداد عزیزی با اینکه مدت‌هاست در تیم خاصی حضور ندارد، اما این باعث نشده است تا از فوتبال دور بماند. اتفاقا باعث شده تا او مو‌به‌مو به مسائل فوتبال بپردازد و حتی از فوتبال برای شاد‌کردن مردم استفاده کند. خداداد عزیزی این‌روزها یکی از افرادی است که خیلی راحت درباره وجود فساد در فوتبال صحبت می‌کند و موضوع جادوگران در فوتبال را هم او بود که بر سر زبان‌ها انداخت و حالا خیلی‌ها به‌دنبال پیداکردن این جادوگران هستند. دیروز هم اتفاقا مسئولان کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال خبر از دعوت خداداد عزیزی به این کمیته برای ارائه اطلاعات خود درباره جادوگری دادند، اما غزال تیزپای فوتبال ایران، واکنش جالب‌تری به موضوع دعوتش به کمیته اخلاق داشت.

به کمیته اخلاق نمی‌روم
خداداد عزیزی دراین‌باره گفت: من دقیقا همه موضوعاتی را که درباره جادوگری می‌دانستم، در رسانه‌های مختلف از صوتی، تصویری، مکتوب تا به قول شما دیجیتال، گفته‌ام و دیگر چیزی ندارم که بخواهم بگویم و برای کمیته اخلاق تعریف کنم. وی افزود: من مسائل مربوط به جادوگری را به چشم خودم دیدم، اما می‌دانم اتفاقی بعدش رخ نمی‌دهد. قبلا هم عده‌ای دیگر درباره مسائل فساد در فوتبال به کمیته اخلاق رفتند و حرف‌هایی زدند، اما خب خروجی نداشته است. پیش‌کسوت فوتبال ایران ادامه داد: الان هم با اینکه کمیته اخلاق از من دعوت کرده است، اما به آنجا نمی‌روم؛ چراکه فایده‌ای ندارد. من بروم آنجا مثلا بگویم یک مربی فوت یا دود می‌کرد در یک چیزی، یا تیم حریف و بازیکنان را جادو و جمبل می‌کرد؟ خب آخرش که چی؟

حرف‌زدن ما چه فایده دارد؟
وی اظهار کرد: وقتی کسی نمی‌آید با متخلف برخورد کند، حرف‌زدن ما فایده‌اش چیست؟ این برخوردنکردن‌ها هم دلیل دارد و دلیلش این است که آن فرد متخلف مثل آب‌خوردن همه‌چیز را کتمان می‌کند و آقایان مسئول هم می‌گویند این درست می‌گوید و آنجا ممکن است با فردی که موضوع را مطرح کرده هم برخورد شود. تازه من یا افرادی مثل من را هم که این موضوعات را مطرح می‌کنیم، دروغگو خطاب می‌کنند و به‌همین‌راحتی پرونده‌اش بسته می‌شود.
خداداد عزیزی درباره اینکه آیا خودش جادوگری در تیمی را دیده است، گفت: بله، من خودم دیدم که فلان‌مربی علنی جادوگری می‌کند یا یک نفری را آورده است که برایش جادوگری انجام دهد. کمیته اخلاق درنهایت اگر بخواهد کسی را هم محروم کند، مثلا می‌رود مربی یک تیم دسته‌چندمی را محروم می‌کند و درنهایت هم می‌گوید ما با جادوگری مبارزه کردیم.

همین حالا هم جادوگران در فوتبال فعال هستند
وی درباره اینکه آیا هنوز هم در فوتبال موضوع جادوگری وجود دارد، گفت: شک نکنید که وجود دارد. اصلا یکی از مشکلات فعلی فوتبال، جادوگری در لیگ برتر است. هر چند شاید یک مقدار دوزش کمتر شده باشد که آن‌هم به‌خاطر هیاهوهای اخیر است، وگرنه همین الان هم آقایان جادوگر در برخی تیم‌ها فعال هستند. پیش‌کسوت فوتبال ایران ادامه داد: شما ببینید وقتی یک مربی در لیگ برتر می‌گوید که ما پیش از سوت بازی با فلان‌مربی دست نمی‌دهیم، خب این حتما یک چیزی هست. همه برای خودشان در تیم‌هایشان یا بیرون از آن یک عناصری دارند که یک‌سری مسائل را برایشان عنوان می‌کنند؛ وگرنه خب چرا نمی‌گویند مثلا ما با خداداد عزیزی دست نمی‌دهیم؟

عده‌ای فوتبال را تبدیل به کثافت‌کاری کرده‌اند
وی افزود: دوره پیگیری و تفحص و بررسی در ماجرای فساد در فوتبال، گذشته است. آقایان اگر می‌خواهند کاری انجام بدهند، باید برخورد دقیق و بدون بخشش داشته باشند، وگرنه آش همان آش و کاسه همان کاسه است. فوتبالی که از جنس پهلوانی و مردانگی و قهرمانی، عشق و درست‌کاری بود، حالا یک عده با جادو و جمبل و جادوگری، تبدیل به کثافت و کثافت‌کاری کرده‌اند و اینکه ما بخواهیم جاسوس‌بازی دربیاوریم و پرتقال‌فروش را پیدا کنیم، چه فایده‌ای دارد؟ خداداد عزیزی ادامه داد: همه در فوتبال آن پرتقال‌فروش‌ها را می‌شناسند، اما اینکه چرا با آن‌ها برخورد نمی‌شود، مسئله عجیبی است و من هم برای همین موضوعات به کمیته اخلاق نمی‌روم؛ چراکه هم حرف‌هایم را قبلا در همه‌جا تمام‌وکمال گفته‌ام و هم اینکه اگر قرار بود با این مسائل برخورد شود، قبلا حتما شده بود و کار به اینجا نمی‌کشید.

مافیای فوتبال را خودشان می‌شناسند
وی اظهار کرد: درمورد قضایای دیگر فساد در فوتبال هم، همین‌طور بوده است. آن آقایانی که الان در رأس و بالای فدراسیون نشسته‌اند، می‌دانند که فساد در فوتبال ما بیداد می‌کند. از زدو‌بند برخی مربیان تا پول‌گرفتنشان از بازیکنان و مهم‌تر از همه آن مافیای عظیمی که در فوتبال هست؛ مافیایی که مشخص می‌کند چه افرادی باید در این فوتبال باشند، یا کدام بازیکن و مربی نباشد. شما فکر می‌کنید کسی از این مسائل در فدراسیون خبر ندارد؟ اتفاقا همه آقایان مسئول، خودشان با جزئیات از این مسائل خبر دارند و واقعا اگر نمی‌دانند، باید ول کنند این فوتبال را بروند سراغ کار دیگری. خداداد ادامه داد: الان هم به کمیته اخلاق بروم، فکر می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ مثلا من بروم اسم فلان‌مربی را بیاورم که این آقا خودش جادوگر آورده بود تا به تیم کمک کند و پنج شش نفر شاهد هم ببرم که شهادت بدهند همان مربی با جادوگر کار می‌کرده، به نظر شما محرومش می‌کنند؟ خب قطعا نمی‌کنند. حالا من برای چه بروم هم خودم را ضایع کنم و هم اسم چند نفر مربی را بدهم و درنهایت هیچ که هیچ. 
جواد طاری بخش
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی