• خانه
  • اقتصادی
  • پژمانفر: واحدهای تولیدی کشور به شدت رو به تعطیلی هستند
کد خبر : 78164
/ 19:53

پژمانفر: واحدهای تولیدی کشور به شدت رو به تعطیلی هستند

نایب رییس کمیسیون فرهنگی گفت: بودجه عمرانی به شدت کاهش و بودجه جاری افزایش یافته است. امروز کمر تولید شکسته و تورم رو به رشد و واحدهای تولیدی به شدت رو به تعطیلی است.

پژمانفر: واحدهای تولیدی کشور به شدت رو به تعطیلی هستند

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایسنا، نصرالله پژمانفر در نطق میان دستور امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی، گفت: در جنگ نرمی که غربی ها و عوامل خود فروخته داخلی آنها علیه کشورمان راه انداخته‌اند به خیال خودشان در جهت نرمالیزه کردن و به اصطلاح اهلی کردن انقلاب اسلامی هستند برای این کار  قبل از برجام و بعد از آن مسئولان غافل را پای میز مذاکره کشاندند که هر دو طرف آن برایمان باخت و برای آنها برد بود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: کنوانسیونهای بین‌المللی  را چه می‌پذیرفتیم چه  نمی‌پذیرفتیم برایمان دردسر بود.  اگر می‌پذیرفتیم  دستمان بسته می‌شد و اگر قبول نمی‌کردیم ایران را  کشوری می‌خواندند  که به هیچ تعهدی تن نمی‌دهد. متاسفانه در سفرهای خاموش خارجی با وجود تذکرهای پی‌درپی،  روز به روز درصدد امضاء تعهدات بیشتری هستند. آقایان می گویند موضوع کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم را مشروط می پذیریم، بسیاری از کشورهای عضو قبل از عضویتمان مخالفت خود را نسبت به هر شرطی اعلام کرده اند پس حق تحفظ یک توهم است و توجیهات صورت گرفته غیرقابل قبول است.

نماینده مردم مشهد در مجلس در تذکری خطاب به رییس جمهور متذکر شد: مکلف بودید موارد مربوط را در شورای عالی امنیت ملی مطرح کنید، چرا تخلف کردید و کشور را در معرض خطرات بزرگ قرار دادید؟ آیا کلاه گشادی که به واسطه بی تدبیری  در برجام سر نظام گذاشته شد، برایتان درس عبرت نبود. بدانید که ننگ این قرارداد در تاریخ به نامتان ثبت خواهد شد.

وی ادامه داد: آقایان هنوز می گویند اگر تخلفی صورت گرفت چهار روزه فعالیت خود را از سر خواهیم گرفت. می‌پرسم آیا به وضعیت  گذشته برخواهیم گشت؟ همانند اینکه برج میلاد را تخریب کنند و بگویند ما می توانیم فعالیت را از سر بگیریم.

پژمانفر در واکنش به شایعه افزایش 70 درصدی حقوق نمایندگان، گفت: امروز جارچی‌ها با رسانه های زنجیره ای وابسته به دولت سر و صداهایی راه انداخته اند که بخشی از آن را رییس مجلس درباره شایعه افزایش 70 درصدی حقوق نمایندگان بیان کرد اما این سروصداها برای این است که حواس مردم از لایحه ضعیف دولت پرت شود. در لایحه بودجه 97 فرصت‌های فراوانی برای دست کردن در جیب خالی مردم فراهم شده است. حوزه فرهنگ خصوصا قرآن به شدت مورد بی اعتنایی قرار گرفته، مالیات ها افزایش چشم گیری یافته و توجه به موضوع اشتغال و حمایت از تولید داخلی وجود ندارد.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی