کد خبر : 78394
/ 09:20

تخلف کاسپین در جریمه وام‌گیرندگان

مشتریان کاسپین که برای پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی خود به شعب مراجعه کرده‌اند در مواردی با الزام شعب به پرداخت جریمه تأخیر مواجه شدند.

تخلف کاسپین در جریمه وام‌گیرندگان

مشتریان کاسپین که برای پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی خود به شعب مراجعه کرده‌اند در مواردی با الزام شعب به پرداخت جریمه تأخیر مواجه شدند. این در حالی است که بر‌اساس بخشنامه‌ای که کاسپین اعلام کرد هیچ مشتری‌ نباید در فاصله تیر تا نیمه آذر امسال جریمه تأخیر پرداخت کند.به گزارش ایسنا، بعد از اینکه پرداخت سپرده‌های تا سقف ۲۰۰ میلیون و بالاتر تعاونی منحله فرشتگان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های بزرگ مؤسسه کاسپین در آبان‌ماه امسال از سرگرفته شد، به دنبال فراهم شدن شرایط برای انتقال تسهیلات تعاونی به کاسپین، دریافت اقساط وام‌های دریافتی آن نیز در نیمه آذر در دستور کار قرار گرفت، بنابراین طبق بخشنامه کاسپین، مشتریان فرشتگان که وام‌هایی را قبلا دریافت کرده بودند، می‌توانستند با مراجعه به شعب به واریز اقساط اقدام کنند.
این مشتریان از فاصله تیرماه امسال به دلیل مسدود شدن حساب‌های مؤسسه و البته انتقال ندادن حساب‌ها، با دریافت نکردن قسط از سوی شعب مواجه بودند. در عین حال که برخی هم اصلا تمایلی به پرداخت اقساط با توجه به اینکه سپرده‌های آن‌ها مسدود شده بود، نداشتند. اما بعد از اینکه دریافت اقساط به جریان افتاد، کاسپین اعلام کرد که در فاصله تیر تا ۱۲ آذر کلیه اقساط شامل بخشودگی جریمه تأخیر ۶ درصدی خواهد شد. به هر صورت این فاصله، زمانی بود که مشتریان مقصر پرداخت نکردن اقساط نبودند.اما گزارش‌های دریافتی از مشتریانی که برای اقساط مراجعه می‌کنند، از این حکایت دارد که در برخی شعب روال طبق بخشنامه‌ای که کاسپین بر آن تاکید دارد، پیش نمی‌رود و از مشتری طلب جریمه تأخیر ۶ درصدی حتی در فاصله تیر تا آذرماه می‌شود که این خود باعث ایجاد مشکلاتی در پرداخت اقساط شده است.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی