کد خبر : 78489
/ 17:52

"مشهد"، آلوده ترین شهر ایران

بررسی شاخص کیفیت هوای در سراسر کشور نشان دهنده این است که اکنون شهر "مشهد" آلوده ترین نقطه ایران به شمار می آید.


به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از میزان، هوای شهر مشهد امروز ۴ دی ماه، در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.بررسی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در سراسر کشور نشان دهنده این است که اکنون ایستگاه سجاد مشهد، آلوده‌ترین نقطه کشور به شمار می‌آید. در این ایستگاه، میزان ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون عدد ۲۵۲ را نشان می‌دهد. در این شرایط کیفیت هوا "بسیار ناسالم" اعلام شده و استنشاق این هوا برای تمام اقشار جامعه خطرناک به حساب می‌آید.

دیگر ایستگاه شهر مشهد یعنی ایستگاه "ساختمان" نیز عدد ۱۸۶ را برای شاخص آلودگی هوا اعلام می‌کند. در این شرایط نیز هوا برای تمام گروه‌ها ناسالم است.

اعداد شاخص کیفیت هوا چه معنایی دارند؟

محدوده این شاخص بین صفر تا ۵۰۰ متغیر است. هر چه شاخص بالاتر باشد، هوا آلوده‌تر و اثرش بر سلامتی بیشتر است. مثلا شاخص ۵۰ نشان دهنده هوای پاک با اثری خیلی کم بر سلامت عموم مردم است، اما شاخص ۳۰۰ نشان دهنده‌ی وضعیت هوای اضطراری است.

شاخص ۱۰۰ عمدتا نشان دهنده مقدار مجاز آلاینده‌ها طبق استاندارد‌های ملی است و این مقداری است که برای حفاظت از سلامت عمومی تعیین می‌شود. مقادیر زیر ۱۰۰ معمولا قابل قبول فرض می‌شوند، اما با عبور شاخص از ۱۰۰، کیفیت هوا ابتدا برای گروه‌های حساس و سپس به تدریج برای همه ناسالم خواهد شد.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی