کد خبر : 78840
/ 09:56
شهرداری‌ها همچنان منتظر ارائه لایحه درآمدهای پایدار شهری از سوی دولت؛

انتظار ٣۵ ساله برای درآمد پایدار

پس از آنکه از سال ١٣۶٢ بر اساس قانون موضوع خودکفایی شهرداری‌ها به میان آمد، قرار بود تا دولت وقت ظرف ۶ ماه لایحه درآمدهای پایدار شهری را به مجلس بفرستد اما پس از گذشت حدود ٣۵ سال هنوز این لایحه نه تنها به مجلس فرستاده نشده‌است.

انتظار ٣۵ ساله برای درآمد پایدار

علیرضا ظهیری - پس از آنکه از سال ١٣۶٢ بر اساس قانون موضوع خودکفایی شهرداری‌ها به میان آمد، قرار بود تا دولت وقت ظرف ۶ ماه لایحه درآمدهای پایدار شهری را به مجلس بفرستد اما پس از گذشت حدود ٣۵ سال هنوز این لایحه نه تنها به مجلس فرستاده نشده‌است بلکه با توجه به تغییرات به وجود آمده طی این سال‌ها حتی آیین‌نامه‌های موجود نیز جواب‌گوی شهر نیست.
امروز به طور قطع بیشترین درآمدی که نصیب شهرداری‌ها می‌شود مربوط به فروش تراکم یا جرایم ساخت و ساز است اما با توجه به رکود صنعت ساختمان این درآمد نیز به شدت کاهش یافته و انتظار مدیران شهری است که دولت هر چه سریع‌تر نسبت به تدوین و ارسال لایحه درآمدهای پایدار شهری به مجلس شورای اسلامی اقدام کند.

کسب درآمد تحت عنوان جرایم ساختمانی اتفاقی نامبارک بود
در همین باره رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری و عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد در گفت‌وگو با شهرآرا با بیان اینکه از زمان مطرح شدن موضوع خودکفایی شهرداری‌ها در سال ۶٢، تا به امروز متأسفانه به نام کسب درآمد شهرداری‌ها از طریق فروش تراکم و جرایم ساختمانی‌ اتفاق‌نامبارکی افتاده است، اظهار کرد: امروز در بسیاری از شهرهای کشور به ویژه کلان شهرها ۶۵ تا ٨٠ درصد درآمدهای شهری از طریق کدهای ساختمانی و تخلفات ساختمانی تأمین می‌شود.
محمد هادی مهدی‌نیا افزود: رسیدن شهرداری‌ها به وضعیت فعلی کسب درآمد، نتیجه این موضوع است که براساس قانون دولت در سال ۶٢ و پس از اجرای موضوع خودکفایی شهرداری‌ها تا شش ماه موظف بود لایحه‌ای را تحت عنوان درآمدهای پایدار شهری به مجلس ارسال کند که پس از گذشت ٣۵ سال تاکنون این لایحه ارسال نشده است.

ضوابط شهرسازی مسیری برای کسب درآمد
وی ادامه داد: نفرستادن این لایحه به مجلس سبب شد تا شهرداری‌ها به ضوابط شهرسازی به دید منابع مالی نگاه کنند و این ضوابط را به عنوان درآمد ببینند.
مهدی‌نیا با اشاره به اینکه ولنگاری و به‌هم ریختگی امروز شهرهای ما چه در حوزه سیما و منظر شهری و چه در حوزه تراکم و ضوابط شهرسازی نتیجه ریختن قبح و تابوی کسب درآمد از طریق تخلفات ساختمانی است، بیان کرد: امروز این ضرورت احساس می‌شود تا در لایحه مربوط به درآمدهای پایدار شهری بازنگری شود و با توجه به تغییرات امروزه شهرها به ویژه در عرصه شهر هوشمند، لایحه‌ای به روز تدوین و روانه مجلس شود.
وی با تأکید به ضرورت تغییر فرهنگ مردم درباره پرداخت خدمات شهری گفت: خوشبختانه در دوره پنجم شوراهای اسلامی، وحدت رویه مناسبی بین شهرداران کلان‌شهرها به وجود آمده و امیدواریم این وحدت رویه در دولت نیز در راستای تشکیل وزارت‌خانه‌ای تحت عنوان وزارت شهرداری یا تشکیل معاونتی با این نام در زیر مجموعه ریاست جمهوری، تسری یابد.این عضو شورای اسلامی شهر مشهد تغییر قوانین شهری را یکی از مهم‌ترین موارد برای اصلاح ساختار شهرداری‌ها دانست و افزود: قوانین مربوط به مدیریت شهری مربوط به دهه ۴٠ و ۵٠ است و بقیه مواردی که تاکنون تصویب شده مکمل این قوانین بوده است، بنابراین نیاز است تا مباحث مربوط به مدیریت یکپارچه شهری و نظام یکپارچه شهرسازی براساس موضوعات روز بازنگری شود.

وضعیت مالی بد شهرداری ها
در همین‌باره، رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد نیز با بیان اینکه نبود وزارتخانه‌ای تخصصی در حوزه شهرداری در دل دولت، وضعیت مالی شهرداری‌ها را بسیار خراب کرده است، اظهار کرد: به دلیل بی توجهی مسئولان ذی‌ربط به شرایط و وضعیت موجود، بسیاری از شهرداری‌ها در معرض ورشکستگی و یا حداقل رکود در فعالیت‌های توسعه‌ای قرار دارند بنابراین هرچه زودتر باید تدبیری جدی اندیشید. امروز حتی شهرداری کلان‌شهرهایی مانند تهران و مشهد با مشکل جدی تأمین منابع و بدهی‌های هنگفت مواجه شده‌اند و درآمدهای فعلی آن‌ها حتی برای حفظ وضع موجود و نگهداری شهر کفایت نمی‌کند.
احمد نوروزی با اشاره به رکود صنعت ساختمان و کاهش درآمدهای شهرداری‌ها از این بخش گفت: ٣۵ سال است که دولت و مجلس وظیفه خود را در مورد تدوین لایحه استقلال مالی شهرداری ها انجام نداده‌اند. در قانون بودجه سال ١٣٩٧ متأسفانه روند ٣۵ سال گذشته در حال تکرار است و دوباره بی‌توجهی دولت به شهرداری‌ها به نمایش گذاشته شده است.
وی افزود: متأسفانه در چندین سال گذشته از عوارض بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی که همراه با مالیات کسر می‌شود و جزو حقوق مسلم شهروندان هر شهر و شهرداری‌ها است، بخش قابل توجهی از آن به‌تعادل بخشی در شهرهای کوچک و روستاها اختصاص می‌یابد گرچه خود یک ضرورت است ولی باید از محل درآمدهای دولت تأمین شود نه از جیب شهرداری‌ها که خود دچار مشکل هستند و این موضوع سبب شده که شهرداری‌ها نتوانند از این نوع درآمد پایدار خود بهره ببرند.

ارائه لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر
همچنین عضو هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارائه لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها برای سامان‌دهی شهرداری‌ها یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، اظهار کرد: شهرها در تمام دنیا با مشارکت مردم و دولت‌ها اداره می‌شوند بدین صورت که برخی وجوه زیرساختی مانند حمل‌ونقل، مترو و فضاهای سبز با کمک دولت تأمین و بقیه وجوه از طریق مشارکت‌های مردم و پرداخت عوارض متعدد تأمین می‌شود.
سیدمهدی مقدسی با بیان اینکه مردمی که خدمات بیشتری دریافت می‌کنند باید عوارض بیشتری در مقایسه‌‌با سایرین پرداخت کنند، تصریح کرد: در صورتی که دولت لایحه درآمدهای پایدار شهری را به مجلس ارائه کند با اولویت در دستور قرار خواهد گرفت.
وی با تاکید بر اینکه پایداری درآمدهای شهرداری به نفع شهر است، افزود: متأسفانه درآمد شهرداری‌ها در سال‌های گذشته و هم‌اکنون با انحرافاتی مالی بسیار روبه‌رو شده، تراکم فروشی سبب شده‌است تا شهرداری‌ها از جایگاه اصلی خود دور شوند، شهرها نیز به لحاظ زیباشناسی و معماری با بلندمرتبه‌سازی‌ها تحت تاثیر درآمدهای ناپایدار قرار گرفته و درهم ریخته شده است.
مقدسی یادآور شد: در صورتی که درآمدهای شهرداری‌ها پایدار نشود، تمام فعالیت‌های عمرانی و سازه‌ها و در واقع شهرسازی به معنای واقعی به انحراف می‌رود. متأسفانه هم‌اکنون شهرداری‌ها با نابسامانی‌هایی مواجهند به گونه‌ای که هر شهرداری به یک روش درآمدهای خود را تأمین می‌کند.
وی افزود: شهرداری‌ها برای تأمین منابع خود به راه‌هایی دست می‌زنند که در طولانی مدت آسیب جدی به جا خواهد گذاشت، بنابراین مجلس از شهرداری‌ها برای تأمین درآمد پایدار حمایت می‌کند تا فعالیت آن‌ها منظم شود. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی