کد خبر : 78928
/ 19:14
از ابتدای سال جاری صورت گرفت

اتصال یک شهر و 250 روستا در خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز کشور

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در راستای توسعه شبکه‌های گازرسانی در اقصی نقاط استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک شهر و 250 روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شده است.

اتصال یک شهر و 250 روستا در خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز کشور

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از فارس، سید حمید فانی اظهار کرد: استان خراسان رضوی دارای 2 هزار و 528 روستای واجد شرایط بهره‌مندی از نعمت گاز طبیعی است که در حال حاضر یک‌هزار و 631 روستا باضریب نفوذ 3/77 گازدار و ان شاءلله با بهره‌برداری از پروژه‌های در حال اجرا این رقم به بالای 90 درصد خواهد رسید.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون شهر همت‌آباد و  205 روستای دیگر این استان با جمعیتی بالغ بر 29 هزار و 787 خانوار گازدار و در هفته گذشته نیز عملیات اجرایی گازرسانی به شهر بار به عنوان تنها شهر فاقد گاز طبیعی و 170 روستای دیگر استان آغاز شد.

فانی ادامه داد: در بخش شهری نیز از مجموع 73 شهر واجد شرایط استان، 72 شهر گازدار و با بهره برداری از طرح گازرسانی به شهر بار شاهد بهره‌مندی 100 درصدی گاز طبیعی در این بخش خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در حوزه گازرسانی به واحدهای صنعتی نیز هم اکنون12 هزار و 584 واحد صنعتی استان از سوخت گاز طبیعی استفاده می کنند و عملیات گازرسانی به یک‌هزار و 650 واحد صنعتی دیگر نیز در دست برنامه است.

وی با بیان این مطلب که برنامه سال آینده شرکت گاز خراسان رضوی اتمام پروژه‌های در حال اجراست گفت: با خود عهد کرده‌ایم در سال 96 هر 12 ساعت یک روستا گازرسانی شود. امیدواریم در سایه تلاش‌های انجام شده طی سال آینده شاهد بسته‌شدن پرونده گازرسانی استان باشیم.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی