کد خبر : 79000
/ 11:51
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد با اشاره به آمارهای ٩ ماه گذشته ؛

در حوادث امسال٧٣ نفر مشهدی کشته شدند

به گفته مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد، در ٩ ماهه امسال بیش از ١٢هزار حادثه در مشهد رخ داده است و طبق آمارها ٧٣ نفر در این حوادث جان خود را از دست داده‌اند.

در حوادث امسال٧٣ نفر مشهدی کشته شدند

ابوعطا- شهرآراآنلاین، کلان‌شهر مشهد با توجه به بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ای که از ایمنی چندان بالایی برخوردار نیست، یکی از شهرهای پرحادثه در کشور محسوب می‌شود؛ تا جایی که به گفته مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد از ابتدای سال تا انتهای آذرماه، دوازده ‌هزار و ۵٢٣‌ حادثه در مشهد رخ داده است و از این تعداد پنج هزار و ۵٠٠ مورد آن آتش‌سوزی بوده است.حسن جعفری با اشاره به اینکه در این مدت بیش از هفت هزار حادثه در مشهد و اطراف آن رخ داده است، در این خصوص می‌گوید: در جریان این تعداد آتش‌سوزی و حادثه، ٧٣‌ نفر از شهروندان مشهدی جان باختند و ۶٩۵ نفر مصدوم شدند و در این میان هفت هزار و ١١۵‌نفر نیز توسط آتش‌نشانان از خطر نجات یافتند. آتش زدن توسط شخص، اتصال سیم برق، سوزاندن ضایعات، انتقال حرارت به علت مجاورت و انداختن شیء آتش‌زا بر روی مواد قابل اشتعال از مهم‌ترین عوامل حریق در مشهد است که جعفری به آن اشاره می‌کند. جعفری همچنین در خصوص دلایل بیشترین حوادث بیان می‌کند: گیر کردن در آسانسور، محبوسی افراد و مواجهه با مار و زنبور نیز بیشترین فراوانی حوادث را در این مدت داشته‌اند.
٢٢۴ هزار مزاحم
یکی از دغدغه‌های همیشگی مجموعه آتش‌نشانی مشهد، وجود آمار بالای مزاحمت تلفنی برای این سازمان بوده است؛ مشکلی که امروز خود را با بیش از ٢٢۴ هزار تماس به رخ می‌کشد و نیمی از تماس‌های آتش‌نشانی را شامل می‌شود.
در این خصوص هرچند آتش‌نشانی سازوکارهای قانونی خود را دارد و با معرفی متخلفان به دادسرا با این افراد برخوردهای سختی صورت می‌گیرد، اما در مجموع عملکرد عجیب برخی شهروندان که بخشی از آن‌ها را کودکان کنجکاو تشکیل می‌دهند، موجب می‌شود تا آتش‌نشانی مشهد نتواند با توان صددرصدی خود، مردم را در هنگام بروز حوادث یاری کند و حتی ممکن است این مزاحمت‌ها به قیمت از دست دادن جان یک شهروند در هنگام حوادث
تمام شود. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی