• خانه
  • ورزشی
  • مرور اشتباهات داوری این فصل برای پرسپولیس؛ ۹ پنالتی سوخته
کد خبر : 79077
/ 21:11

مرور اشتباهات داوری این فصل برای پرسپولیس؛ ۹ پنالتی سوخته

قضاوت رضا مهدوی در بازی پرسپولیس و نفت تهران، حسابی صدای برانکو و باشگاه را درباره داوری‌های این فصل درآورد. سوال اینجاست داوری‌های لیگ برتر، چقدر به نفع و ضرر پرسپولیس بوده است؟

مرور اشتباهات داوری این فصل برای پرسپولیس؛ ۹ پنالتی سوخته

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از وبسایت نود، اختلاف زیاد پرسپولیس در صدر جدول لیگ برتر، باعث شده امسال فشار و اعتراضات به داوری کمتر از همیشه باشد. فعلا تیمی نتوانسته زیاد برای پرسپولیس خطر ایجاد کند و به همین دلیل کمتر بازی‌های تیم برانکو از طرف خودشان یا حریفان، با حاشیه‌ها و اعتراضات داوری همراه بوده است. با این حال حذف پرسپولیس مقابل صنعت نفت و تساوی با نفت تهران که هر دو با تصمیمات تاثیرگذار داوری همراه بود، باعث شد پرسپولیسی‌ها حسابی معترض شوند و اعتقاد داشته باشند این فصل تصمیمات مهمی علیه آن‌ها گرفته شده است.

با توجه به اینکه بیشتر کارشناسان داوری حداقل دو پنالتی گرفته نشده برای پرسپولیس مقابل نفت تهران را تایید کرده‌اند، با استناد به نظر کارشناسان برنامه نود در دیگر بازی‌های این فصل می‌توان گفت مجموعا ۸ پنالتی برای پرسپولیس گرفته نشده است. در حالی که حریفان‌شان، فقط دو پنالتی طلبکارند و البته یک بار هم در بازی با ذوب آهن، داور به اشتباه برای ذوبی‌ها پنالتی گرفت. بازی با تراکتورسازی یک بار، بازی با سیاه جامگان دو بار، بازی با استقلال خوزستان یک بار، بازی با پدیده یک بار، بازی این هفته با نفت تهران حداقل دو بار و بازی جام حذفی با صنعت نفت یک بار داوران برای پرسپولیس پنالتی نگرفته‌اند. جالب اینکه پرسپولیس ۴ بازی از این ۶ بازی را بدون برد تمام کرده است.

اگر قرار باشد همه صحنه‌هایی که گل یا پنالتی در این فصل با تصمیمات اشتباه داوران جابجا شده را حساب کنیم، این فصل ۱۳ صحنه به ضرر پرسپولیس و ۴ صحنه، به نفع این تیم توسط داوران اشتباهات تاثیرگذار انجام شده است. تعداد گل‌های مردود زده و خورده پرسپولیس این فصل برابر بوده و تعداد گل‌های سالمی که مردود شده‌اند هم فقط یکی به ضرر پرسپولیس است اما بیشتر این اختلاف، به همین پنالتی‌ها مربوط می‌شود. پنالتی‌های پرتعدادی که یا دیده نشده، یا مثل بازی با استقلال خوزستان تکرار نشده تا پرسپولیس ۹ بار بیشتر پشت ضربه پنالتی قرار نگیرد.

اشتباهات داوری روی «گل» یا «پنالتی» بازی‌های پرسپولیس بر اساس نظر کارشناسان برنامه نود

هفته دوم با تراکتورسازی / یک پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته نشد.

هفته چهارم با سیاه جامگان / دو پنالتی پرسپولیس گرفته نشد. یک گل سالم این تیم مردود شد و گل سیاه جامگان هم مردود بود.

هفته ششم با پیکان / یک پنالتی پیکان گرفته نشد.

هفته هفتم با سپاهان / گل دوم سپاهان مردود بود.

هفته نهم با استقلال خوزستان / یک پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته نشد. پنالتی پرسپولیس باید تکرار می‌شد.

هفته یازدهم با سایپا / گل اول پرسپولیس مردود بود.

هفته دوازدهم با پدیده / یک پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته نشد.

هفته چهاردهم با ذوب آهن / یک پنالتی اشتباه برای ذوب آهن گرفته شد.

هفته شانزدهم با فولاد / یک پنالتی به نفع فولاد گرفته نشد.

هفته هجدهم با نفت تهران / حداقل دو پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته نشد.

جام حذفی با نفت تهران / گل اول پرسپولیس مردود بود.

جام حذفی با صنعت نفت / یک پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته نشد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی