کد خبر : 79120
/ 15:30

طرح جدید آمریکا برای تقسیم سوریه

روزنامه سعودی 'الشرق الاوسط' روز دوشنبه نوشت: آمریکا به زودی 'اقلیم شرق فرات' (تحت کنترل نیروهای دموکرات سوریه )، را به طور دیپلماتیک به رسمیت خواهد شناخت.

طرح جدید آمریکا برای تقسیم سوریه

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت: انتظار می رود واشنگتن در دوره پیش رو اقدامات ملموسی را در مناطق شرق نهر فرات سوریه، که تحت کنترل نیروهای دموکرات سوریه است، ومساحتی حدود 28 هزار کیلومتر (سه برابر مساحت لبنان) دارد اتخاذ کند و این منطقه را، به صورت دیپلماتیک به رسمیت بشناسد. 

یک مقام عالی رتبه غربی به الشرق الاوسط گفت: دولت آمریکا در نظر دارد راهبردی جدیدی درباره سوریه اتخاذ کند و نخستین نشانه رویکرد جدید آمریکا، در سخنان 'جیمز متیس' وزیر دفاع آمریکا آشکار شد که تاکید کرد واشنگتن دیپلمات های خود را به مناطق تحت سیطره نیروهای دموکرات سوریه خواهد فرستاد تا در کنار نظامیان فعالیت کنند. 

روزنامه سعودی افزود: واشنگتن همچنین در راستای به رسمیت شناختن دیپلماتیک شرق فرات، در صدد است نقش شوراهای محلی را پس از نابودی داعش تقویت کرده و به بازسازی، ارائه خدمات، تحکیم زیر ساخت ها ، آموزش دستگاه های دولتی، حمایت و حفاظت از پایگاه های نظامی این منطقه بپردازد. 

این درحالی است که دولت سوریه موضع خود را علیه نیروهای سوریه دموکراتیک تشدید کرده و آن‌ها را خائن می داند.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی