کد خبر : 79123
/ 17:13
درگفت‌وگو با شهرآراآنلاین مطرح شد:

تعطیلی نیمی از کارگاه‌های تولید طلا در دو ماه

رئیس اتحادیه طلا،جواهر و نقره مشهد گفت: از 320 کارگاه تولید طلا که دارای مجوز و پروانه کسب هستند در دو ماه گذشته 160 مورد تعطیل و بسیاری از طلافروشان، طلاسازان و کارگران بیکار شده‌اند.

تعطیلی نیمی از کارگاه‌های تولید طلا  در دو ماه

ملیحه فلاح_ شهرآراآنلاین، باقر معبودی‌نژاد عنوان کرد: زمانی که طلا برای مصرف کننده گران تمام شده و زمان فروش، اجرت ومالیات کسر می‌شود، مصرف کننده متضرر می‌گردد و از خرید طلا منصرف شده و نتیجه آن رکود و کساد شدید در بازار طلا فروشان و تعطیل شدن بیش از نیمی از کارگاه‌های تولید طلا در سطح شهر است.
وی اظهار داشت: طلا کالای مصرفی نیست. سرمایه‌ای است که از بین نمی‌رود. کالایی است که به سرعت به چرخه مصرف با شکل جدید باز می‌گردد. نباید از اصل قیمت طلا که سرمایه است مالیات برارزش افزوده اخذ شود بلکه باید به اجرت و ارزش اضافه شده به آن مالیات تعلق گیرد نه به اصل طلا.
رئیس اتحادیه طلا،جواهر و نقره مشهد گفت:اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار دولت قرار دارد اما متاسفانه بسیار زمان‎‌بر است و قانون آزمایشی آن هنوز پس از 9 سال اصلاح نشده است.
معبودی‌نژاد اظهار داشت: جرائمی که با دستور وزیر مبنی بر پرداخت اصل مالیات معوقه بخشیده شده بود دوباره پس از یک سال اداره دارایی درخواست پرداخت جرایم را به ما ابلاغ کرده است.
وی بیان کرد: اعتراض امروز صبح در آرامش کامل برگزار شد و مسئولین در مسجد اداره امور مالیاتی به صحبت‌های طلافروشان گوش دادند و قرار بر تشکیل کارگروهی شامل نماینده اداره‌دارایی، اتحادیه صنف طلا وجواهرات استان ونمایندگانی از طلافروشان شد تا به مشکلات گذشته اعم از مالیات مشاغل، مالیات بر ارزش‌افزوده و جرائم مالیاتی رسیدگی کنند و همچنین پیگیر اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده باشند.
واکنش مدیرکل امورمالیاتی استان به تجمع امروز طلا فروشان
همچنین مدیرکل امورمالیاتی استان خراسان رضوی گفت:جمعی از طلا فروشان در اعتراض به قانون مالیات بر ارزش‌افزوده در مقابل ساختمان امورمالیاتی استان خراسان رضوی جمع شدند که در نهایت توضیحات لازم درباره نحوه اخذ مالیات درنظام مالیات برارزش‌افزوده و در قانون مالیات‌های مستقیم به آن‌ها ارائه شد.
یحیی یعقوب‌نژاد، اظهار داشت: با توجه به گران‌قیمت بودن طلا و دست به دست شدن در بازار ارزش واقعی آن کاسته می‌شود که با توجه به مطالب مطرح شده از جانب این صنف پیشنهاداتی از جانب ما داده شد و قرار شد مشکلات گذشته آن‌ها به شکل منطقی بر طرف گردد.
وی عنوان کرد: اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در نیمه دوم سال 87 آغاز شد و اکنون در سال نهم اجرای آزمایشی است. لایحه جدید این قانون 9 ماه پیش از سوی سازمان امور مالیاتی کشور به مجلس ارائه شد و پس از بررسی‌های صورت گرفته در مرکز پژوهش‌های مجلس قرار شد پس از انجام اصلاحات لازم و تصویب نمایندگان در سال آینده به صورت یک قانون دائم به دولت ابلاغ گردد.
گفتنی است امروز جمعی از طلافروشان مشهد در اعتراض به مشکلات قانون مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر اقتصاد این صنف در مقابل سازمان امور مالیاتی استان خراسان رضوی جمع شدند.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی