کد خبر : 79151
/ 09:57
مدیرعامل شرکت پدیده شاندیز خبر داد؛

افزایش ۵٠٠ درصدی سهام ابنیه پدیده

شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری شاندیز، شرکت ابنیه و ساختمان، شرکت تجارت الکترونیک کیش، شرکت پدیده کیش، شرکت پارسیان (متولی رستوران‌ها) و مؤسسه پشتیبانی سهام از جمله شرکت‌های وابسته به گروه شرکت‌های پدیده شاندیز هستند.

افزایش ۵٠٠ درصدی سهام ابنیه پدیده

علیرضا ظهیری - در سال ٩٣ و پس از برگزاری مجموع عمومی شرکت ابنیه پدیده، موارد موبوط به افزایش سرمایه این شرکت به هیئت مدیره تنفیذ شد، طی دو مرحله تصمیم بر افزایش سرمایه گرفته شد اما به دلیل فراهم نبودن شرایط این اتفاق نیفتاد تا اینکه روز گذشته مدیرعامل شرکت پدیده شاندیز در نشستی خبری اعلام کرد که در روز ٢۵ دی ماه سال جاری هیئت مدیره این شرکت برای افزایش ۵٠٠ درصدی سرمایه شرکت ابنیه و ۶ برابر شدن سهم این شرکت، تشکیل جلسه خواهد داد.
به گزارش شهرآرا، مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز در نشست خبری با بیان اینکه شرکت‌های پدیده شامل ١۴ شرکت تخصصی است، اظهار کرد: شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری شاندیز، شرکت ابنیه و ساختمان، شرکت تجارت الکترونیک کیش، شرکت پدیده کیش، شرکت پارسیان( متولی رستوران‌ها) و مؤسسه پشتیبانی سهام از جمله شرکت‌های وابسته به گروه شرکت‌های پدیده شاندیز هستند که با شرایط فعلی، فعالیتی ویژه دارند.

سهام تعدیل اجرا می‌شود
ابوالفضل انتظاری با اشاره به اینکه مردم، اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی در دو شرکت توسعه بین‌المللی صنعت پدیده شاندیز و ابنیه و ساختمان سهام دارند، ادامه داد: در شرکت توسعه، به دنبال این هستیم که طی ماه‌های آینده و در صورت انجام مقدمات لازم و فراهم شدن تمهیدات حقوقی و مالی سهام تعدیل را اجرا کنیم، همچنین با توجه به اینکه حسابرسی شرکت‌ها انجام شده هم اکنون این گروه در حال محاسبه مطالبات شرکت توسعه از شرکت‌های اقماری است و به احتمال زیاد در این‌باره افزایش سرمایه‌ای نیز خواهیم داشت.
سهام تعدیل همان وعده داده شده‌ای است که توسط آن سهم و سهام سهام‌دار اصلی را بتوان به سهام‌داران دیگر منتقل کرد.
وی درباره باز شدن پنجره خرید و فروش سهام شرکت توسعه نیز گفت: یکی از مطالبات مردمی این است که در شرکت توسعه بتوانند خرید و فروش سهام را انجام دهند، اما اکنون نه تنها برای شرکت توسعه شاندیز بلکه برای شرکت‌های سهامی عام در کشور محدودیت‌هایی در این باره وجود دارد و باید برای باز شدن نماد شرکت توسعه در بورس، سازمان بورس اقداماتی انجام دهد، هر چند ما نیز باید مجموعه اقداماتی را نظیر حسابرسی مالی انجام دهیم.
انتظاری افزود: البته با توجه به شرایط خاص گروه پدیده نسبت به شرکت‌های سهامی عام دیگر در کشور، ما به دنبال این موضوع هستیم تا شرایط ویژه‌ای برای باز شدن نماد شرکت توسعه در بورس فراهم کنیم، اما هنوز زمانی برای این کار مشخص نشده است.

خبر خوش برای سهام‌داران
وی در ادامه سخنان خود به موضوع سهام شرکت ابنیه اشاره کرد و با دادن خبرهایی خوش برای سهام‌داران این شرکت از افزایش سهم شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز خبر داد.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت: در شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز و براساس ضوابط قانونی قانون تجارت و با توجه به اینکه مراحل تصمیم گیری از لحاظ قانونی انجام شده است، طی روزهای آینده شرکت ابنیه و ساختمان ما افزایش سرمایه‌ای خواهد داشت.
وی با بیان مقدمه‌ای برای اجازه یافتن درباره افزایش سرمایه شرکت ابنیه افزود: مجمع فوق‌العاده شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز در تاریخ ٨ دی ماه ١٣٩٣ جلسه‌ای برگزار کرد و در آن جلسه اختیار افزایش سرمایه به مدت ۵ سال به هیئت مدیره این شرکت تنفیذ شد، از سال ٩٣ تا امروز طی دو مرحله تصمیم بر افزایش سرمایه صورت گرفته بود اما به‌دلیل نبود شرایط و مقدمات کار، این اتفاق صورت نگرفت.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز این مقدمات فراهم شده و در تاریخ ٢۵ دی ماه سال جاری یعنی ۶ روز دیگر، هیئت مدیره این شرکت تشکیل جلسه می‌دهد و درباره افزایش سرمایه و تغییرات احتمالی تصمیمات لازم گرفته  می‌شود.

٩٣٧ میلیارد تومان به سرمایه شرکت ابنیه افزوده شد
انتظاری با بیان اینکه کل مبلغ افزایش سرمایه شرکت ابنیه ٩٣٧ میلیارد تومان است که از محل مطالبات شرکت توسعه از شرکت ابنیه تأمین می‌شود، اظهار کرد: با این اقدام ما ۵٠٠ درصد افزایش سرمایه در شرکت ابنیه خواهیم داشت و هر سهم تبدیل به شش سهم می‌شود، به عبارتی هر سهم که به صورت اسمی ١٠٠ تومان به ثبت رسیده تبدیل به ۶٠٠ تومان می‌شود.

افزایش سهام، بدون آورده سهام‌داران
وی با تاکید بر اینکه در این افزایش سرمایه، سهام‌داران هیچ آورده‌ای نخواهند داشت، ادامه داد: می‌توانستیم مصوب کنیم تا برای افزایش سرمایه، سهام‌داران نیز آورده داشته باشند، اما این اقدام صورت نگرفت و سهام‌داران بدون اینکه آورده‌ای داشته باشند، از افزایش ۵٠٠ درصدی سهم خود بهره‌مند می‌شوند.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز از بسته شدن سامانه سناپ به مدت ٨ روز از تاریخ ٢۴ دی ماه سال جاری برای انجام نقل و انتقالات افزایش سهام خبر داد و گفت: با افزایش سرمایه، سهم سرمایه شرکت ابنیه از ١٨٧۵ میلیارد ریال به ١١٢۵٠ میلیارد ریال صعود خواهد کرد و به تعبیری دیگر تعداد سهم شرکت ابنیه که یک میلیارد و ٨٧۵ میلیون بود با صعودی ۶ برابری به ١١ میلیارد و ٢۵٠ میلیون سهم افزایش می‌یابد.
وی افزود: با توجه به اینکه سهام شرکت ابنیه رقیق می‌شود و هر یک سهم به شش سهم تبدیل خواهد شد، قیمت کارشناسی سهام نیز افزایش می‌یابد و در گذشته که هر سهم شرکت ابنیه ٣٣٧۵ تومان بود با این افزایش به رقم ٣٨٧۵ تومان می‌رسد.

قیمت معاملاتی به زودی تعیین می‌شود
وی درباره قیمت معاملاتی سها‌م‌های جدید نیز گفت: این قیمت در جلسه هیئت مدیره در روز ٢۵ دی ماه تصمیم‌‌گیری خواهد شد.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز ‌با بیان اینکه تا پایان سال مجمع فوق‌العاده شرکت ابنیه و ساختمان با دعوت از همه سهام‌داران جهت افزایش سرمایه مرحله دوم این شرکت برگزار خواهد شد، عنوان کرد: همچنین طی چهار ماهه ابتدایی سال ٩٧ نیز مجمع عادی شرکت ابنیه و ساختمان با حضور اعضا تشکیل و نسبت به انتخاب اعضای هیئت‌مدیره مورد نظر سهامداران تصمیم‌گیری می‌شود.

پایان هیئت مدیره انتصابی
پیش از این و از سال ٩۵ و براساس تصمیم ستاد تدبیر هیئت مدیره انتصابی از سوی ستاد تدبیر انتخاب می‌شد که با برگزاری مجمع عادی دیگر هیئت مدیره انتصابی وجود نخواهد داشت.
انتظاری در ادامه افزود: همچنین مجمع فوق‌العاده شرکت توسعه به زودی برای افزایش سرمایه و مجمع عادی این شرکت نیز برای انتخاب اعضای هیئت مدیره منتخب در تیرماه سال آینده برگزار خواهد شد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی