کد خبر : 79153
/ 10:01
ظرف‌های نشسته، جنایت در برج‌های دوقلو را رقم زد؛

ردزنی قاتل کارتن‌خواب در شیراز

ظرف‌های نشسته و اصرار برای شست‌وشوی آن، بهانه‌ای برای نزاع، درگیری و در نهایت قتل در اتاقک نگهبانی برج‌های دوقلوی میدان المپیک تهران شد.

ردزنی قاتل کارتن‌خواب در شیراز

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از فارس، ساعت ٢٢‌ مورخه هشتم دی ١٣٩۶‌ وقوع یک درگیری منجر به جنایت در برج‌های دوقلوِ در حال ساخت میدان المپیک، به کلانتری ١۴١ شهرک گلستان واقع در تهران اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که یکی از کارگران تأسیساتی ساختمان به نام مسلم (٣٨ ساله) طی یک نزاع و درگیری دسته‌جمعی در اتاقک نگهبانی کارگران، از ناحیه کمر و سینه مورد اصابت جسمی تیز قرار گرفته و به قتل رسیده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد، پرونده به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان اداره دهم با حضور در محل جنایت به تحقیق از چهار کارگر ساختمانی که در نزاع و درگیری مشارکت و حضور داشتند پرداختند و موفق به شناسایی قاتل متواری، به هویت مصطفی .چ (٢۶ ساله) که یکی دیگر از کارگران ساختمانی بود، شدند.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت (دیگر افراد حاضر در نزاع و درگیری منجر به جنایت‌) اطلاع پیدا کردند که نزاع و درگیری به‌خاطر تمیز کردن ظرف‌های غذا آغاز شده است.
شاهدان صحنه جنایت در اظهارات مشابهی عنوان داشتند: مصطفی قصد درست کردن غذا برای شب را داشت. از ما درخواست کرد تا ظرف‌ها را بشوییم و برایش بیاوریم؛ اما آن‌روز نوبت مصطفی بود تا غذا درست کند و می‌بایست خودش ظرف‌های غذا را تمیز کند؛ به همین علت کسی به کمکش نرفت.
شاهدان ادامه دادند: مصطفی به سراغ کوچک‌ترین نفر حاضر در اتاقک نگهبانی (اتاقک استراحت) به نام عباس (‌١٧‌ساله‌) رفت تا او را مجبور به شستن ظرف‌ها کند؛ اما عباس نیز حاضر به شستن ظرف‌ها نشد و همین موضوع باعث آغاز درگیری مصطفی با او شد؛ ما که شاهد موضوع بودیم به طرفداری از عباس پرداختیم و همین باعث شدت پیدا کردن درگیری شد به‌گونه‌ای که مصطفی اقدام به برداشتن چاقو کرد.
شاهدان صحنه جنایت در خصوص نحوه ارتکاب جنایت عنوان داشتند: مقتول (‌مسلم‌) فامیل عباس بود و بیشترین درگیری با مصطفی -به قصد طرفداری از عباس- از طرف مسلم صورت گرفت؛ به همین علت زمانی که مصطفی دست به چاقو برد، مستقیم به سراغ مسلم رفت و چند ضربه چاقو به او زد؛ پس از آن با تهدید چاقو از ساختمان خارج شد و به‌سرعت از محل فرار کرد.
در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم پس از فرار از محل جنایت، تهران را به مقصد محل ناشناسی ترک نموده و به محل سکونت خانواده‌اش در شهرستان نیز مراجعتی نداشته است.
تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه مصطفی در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا سرانجام مأموران اطلاع پیدا کردند که مصطفی با هویت مجعول احمد‌ حیدری و به قصد ترک اعتیاد مصرف شیشه به یک کمپ ترک اعتیاد در شهر شیراز رفته است.
بلافاصله هماهنگی‌های لازم با بازپرس پرونده انجام شد و کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به ‌شهر شیراز اعزام شدند و ضمن هماهنگی با قاضی درخشان، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی شیراز‌، متهم پرونده، در یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد شهر شیراز دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به ارتکاب جنایت و قتل مسلم اعتراف کرد.
متهم در اعترافات خود عنوان کرد: پس از جنایت به سرعت از تهران خارج شدم و به جنوب کشور رفتم؛ مدتی را به‌صورت کارتن‌خواب و بلامکان در اهواز سپری کردم و طی همین مدت به مصرف مواد مخدر از نوع شیشه، معتاد شدم. پس از آن عازم شیراز شدم. در آنجا با سرقت از ساختمان‌های نیمه‌ساز‌، هزینه مصرف مواد مخدر خود را تأمین می‌کردم تا نهایتاً به قصد ترک مصرف شیشه به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کردم. آنجا با هویت مجعول احمد حیدری بستری شدم و سرانجام مأموران دستگیرم کردند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی